Моля за съвет! Ще се побъркам вече!

  • 1 372
  • 8
  •   1
Отговори
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Детето ми от две седмици е с леко подуто вратле като заушка! Докторката отрече заушката правихме изследвания, които не показаха никакви отклонения, само имае ускорена утайка мисля, че беше 30! Изписа ни антибиотик Макропен който пихме една седмица и ето още една седмица след приема на АБ положението си е същото! Детето е весело, играе, спи и яде без никакви оплаквания! В понеделник заминаваме на море и се притеснявам да не ме стане нещо! Страхувам се от разни диагнози и не знам какво да правя! Последната седмица и аз бях болна от гнойна ангина и бях на инджекции  та затова не можах да го закарам да повторим изследванията! Дали пък наистина не е било заушка! Моля ви каже те нещо! Аз ще го водя на лекар, но до понеделник ще се побъркам!

# 1
  • Мнения: 2 070
може да са лимфни възел4ета които се възпаляват при инфекция.наистина утайката е висока,но само лекар може да каже от какво.моята дъщери4ка има зад едното уше две лимфни възел4ета от беб4е.когато настине я болят ина4е не създават проблеми.според педито може и да не из4езнат просто при простуда са реагирали итака ще си останат.нямате ли 4астни педиатри вместо тревоги още два дни ходете още днес на лекар.

# 2
  • Мнения: 1 877
Дуданке,на Боян на два месеца му се появи такова топченце отзад на главичката и аз разбира се - ПАНИКА.Айде при личната,айде при доц.Маринова.И двете ми казаха да дишам спокойно!Лимфни възелчета били,които не са опасни уж.Ама аз онзи ден пак проверих - стои си там това топче..Ух,дано не е сериозно...

# 3
  • Мнения: 1 243
Аз имам такива 2 топчета още от малка отзаде на връта ми никога не са ме болели Peace

# 4
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Подуванията при Паротит са болезнени при натиск.

# 5
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Може да направите ПКК с диференциално броене-може да е изкарал нещо като мононуклеоза.
 Peace

# 6
  • Мнения: 2 657
Подуванията при Паротит са болезнени при натиск.

да

# 7
  • Мнения: 1 655
И аз за мононуклеоза се замислих. Тази диагноза отхвърлихте ли я? При нея също е доста болезнено подуването на лимфните възли.

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Давала ли си парацетамол?
С дъщеря ми има подобна емоция, отхвърлиха се диагнози като паротит и мононуклеоза (след изследвания), после я изследваха за какво ли не, освен това имаше увеличен черен дроб, но изглежаше добре и нямаше оплаквания от типа кашлица, хрема и тн. Температура имаше само 1 ден. Накрая стигнаха до извода, че може да са странични реакции на парацетамола. И на нея й предписаха АБ, аз сезапънах и не дадох - на детето му няма нищо, от кой зор АБ?
Сега като вдига Т - само компреси и течности, и повече такова нещо не сме наблюдавали.

Общи условия

Активация на акаунт