питане за варицелата....

  • 910
  • 9
  •   1
Отговори
Момичета,
Много съм притеснена. Оказва се, че не съм карала варицела. Марти се разболяпреди 2 седмици, а сега и малкия е с варицела. Та се чудя, ако не съм се заразила от Марти, дали пак трябва да броя 20 дни от появата на пъпките на Вики newsm78. Тъпото е, че отложихме морето заради Марти и сега имаме нова резервация за края на юли и просто не знам Shocked. Моля, споделете дали и вие сте се заразили от децата си. И друго нещо-дали е удачно да мажа пъпките на Вики, които вече са с коричка с крем здраве за да зарастнат по-бързо?

# 1
  • Мнения: 182
Бъди сигурна, че и ти ще се заразиш. Аз се заразих от моя племенник, когато бях на 25 г. По принцип възрастните боледуват по- трудно от децата, но щом не си я карала като малка няма друг начин. Инкубационният период е 21 дни.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 878
почти е сигурно, че и ти ще се заразиш, освен ако не извадиш уникален имунитет, което ще е супер. не се притеснявай /освен за моренце, нормално е да те е яд/, сестра ми я изкара преди 2 седмици покрай детенцето /на 33 е/, преживява се Peace

# 3
Уффффф............. Искрено се надявах, че има мами, които са се отървали от варицелата. Сега ще има да чакам и да се притеснявам.Явно ще трябва да броя 21 дни от шарката на Вики.Тъпа работа #2gunfire Вики вчера беше много зле. Постоянно искаше да се чеши, навсякъде е обринат. Абе, неприятна работа. Явно с две деца планирането е просто невъзможно-поне при мен.

# 4
  • Мнения: 2 746
Все пак не е задължително да се разболееш, може да ти се размине Simple Smile

# 5
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Вики, вероятността е 50/50.
Аз се заразих и я карах за втори път /не се учудвай Wink!/ - мъжът - не, при условие, че не я е карал. Ми дебелокожо Mr. Green...

# 6
Момичета, вече съвсем се обърках Tired Мислех, че като минат 21 дни от избиването на обрива на Марти и нямам пъпки, значи не съм се заразила от него и може би няма да се заразя от Вики. Обаче, вчера приятелка на майка ми сподели с мен, че трябва да броя 21 дни от завяхването на пъпките. Просто ужасно! Ми то цялото лято ще си броим дните докато се успокоя (надявам се Praynig). На всичкото отгоре, като малка майка ми ме е водила да си играя с детето на приятелката й докато е било шаркаво и не съм се заразила! Моля, осветлете ме от кога се броят пустите му дни. Вики вече е по-добре, но има около 10 големи пъпки и дано не останат белези.

# 7
  • Мнения: 1 541
Шансът да не се заразиш е толкова малък, че може да се кажа, че е пренебрежим. Инкубационният период може да продължи и до 28 дни, така че няма кой да ти каже колко точно да изчакаш, за да си сигурна.  И като малка вероятността да не си се заразила е минимално- просто си я изкарала незабелязано (понякога може да имаш само една пъпка в главата или някъде другаде и даже да не разбереш, особенно ако си дете).  Говоря всичко това от много личен опит, понеже преди около месец се заразих с варицела (оказа се за втори път, защото като малка явно съм я карала незабелязано-също смятах, че не съм я боледувала- и съм имала имунитет, но толкова нищожен, че не ми свърши работа сега, а бях бременна.....). Та тогава стигнах до консултации чак с Дундаров и той много подробно обясни целият механизъм на тая отвратителна болест. Тъкмо се бях успокоила, че детенцето ми му се размина или поне не го забелязахме и малко след 28-я ден тя се обрина!
Недей да мажеш пъпките с нищо щом завяхват според мен, за да не ги възпалиш насила, а вземи мерки за повишаване но имунитета на децата сега, защото след варицела е много понижен и много лесно могат да ги зарази вирус или нещо друго!

И все пак ти пожелавам да ти се размине   bouquet

# 8
  • Мнения: 275
              И аз се побърках Cry с това броене на дните ...Големия се обрина на 27.06 и вече няма нищо , а малкия колко да го чакам  newsm78????и да не го срещам с други деца ...след като няма никакви признаци да се разболява скоро , но другите майки като чуят , че Може и да се разболеем и бягат... води се, че сме контактни , но такива са и всички останали деца в групата на сина ми от детската градина...
 ...а все пак варицелата се изкарва леко в сравнение с вируса с повръщане и разтройство с температура .
    Та това искам да попитам все пак има ли някакви симптоми преди да излязат пъпките?
          Синът ми 3 дни преди да избият пъпките каза , че го боли гърло леко ,че го дразни, но не беше зачервено и аз реших , че е от сладоледите...
           Спомних си  като боледувах аз на 21 години , точно 2 дни преди обрива  имах кашлица и болно гърло и дори започнах антибиотик  Sick

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Лина, брой 21-28 дни от 27.06. - дотогава все още може да се обрине.
Лично при нас нямаше никакви симптоми - забелязах пъпките вечерта като го къпах. Температура имаше чак на 3 ден.

              ...но другите майки като чуят , че Може и да се разболеем и бягат...

Е  това за мен са пълни глупости - сто пъти е по-добре да се изкара шарката като дете, отколкото като възрастен /личен опит!/
Ти пък не казвай, че сте контактни, да не мислиш, че другите майки си казват всичко - имала съм случаи дори да видя как тайно им дават антибиотика докато си играят с другите деца в парка Close.

Общи условия

Активация на акаунт