алкохол ,цигари и правене на бебе

  • 8 732
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
мислите ли ,че в толкова ранен период от зачеването до закъснение алкохолът и цигарите могат да навредят по някакъв начин?защото ми омръзна да се пазя вече 8 месеца.разбера ли ,че съм бременна спирам всичко ,но до тогава ....... smile3506

# 1
  • Мнения: 902
По-лесно ще ти бъде да ги спреш изцяло. Така тяма да има нужда да се мъчиш по 15 дни в месеца. Grinning
Със сигурност пречат и то много. Цигарите намаляват шанса за забременяване при пушачките с 35%!!!
Ето ти малко инфо:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 819&Itemid=31

# 2
  • Мнения: 2 309
Вманиачаването води до стрес,който пък вреди повече от всичко останало Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 104
Вманиачаването води до стрес,който пък вреди повече от всичко останало Peace

 newsm26

# 4
  • Мнения: 741
Никога не съм се ограничавала от нищо

# 5
  • Мнения: 1 446
Така или иначе за теб ще е добре да ги спреш, използвай момента!

# 6
  • Мнения: 165
бях ги спряла,но след 4 месеца опити започнах пак .ми то всяка вечер сме по ресторанти ,идват ни гости или ние ходим.еми мога ли да стоя само на вода.но си ме е страх де ако стане да не му навредя нещо докато не разбера ,че съм бременна.как мислите ,чувала съм ,че до имплантацията не се влияе от такива неща.пък след нея все някой признак ще излезе.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Когато съм забременяла, беше сезона на новогодишнито купони.Рядко бях трезва, пушех много.Когато разбрах, че съм бременна, спрях твърдия алкохол.Но виното, бирата и по някоя цигара не ги оставих.
 Не се тормози, живей си живота сега, пък дано скоро да стане бебето и ще му мислиш.
 Успех! Heart Eyes

# 8
  • UK
  • Мнения: 1 351
 На много места ТУК в този под форум има теми за това и там се обсъжда това, че е НАЙ-добре цигарите и алкохола както и други вещества да се спрат 6 месеца преди започването на бебеправенето... аз лично спрях цигарите в момента в който решихме че ще правим бебето... е то стана след година опити но не съм запалила цигара... Не смятам, че бебето е по- малко важно от зависимостта от цигарите и алкохола...  Peace

# 9
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Че е хубаво да ги спреш , ДА, хубаво е! Повечето жени спират алкохола и цигарите след като разберат, че са бременни.

# 10
  • Мнения: 701
Вманиачаването води до стрес,който пък вреди повече от всичко останало Peace

Съгласна съм!Спирай всичко,но чак като разбереш,че си бременна.Сега се отпусни и се наслаждавай на живота-колкото повече се вманиачаваш,толкова по-бавно ще дойде бебето.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 910
Цигарите е най-добре да ги спреш сега.
Да си бременна и да ги отказваш си е цяло мъчение.
Колкото до алкохола - всеки месец, след О. просто го ограничи до чаша бира или вино.

# 12
  • Smallville
  • Мнения: 994
Когато забременях преди повече от 10 год.,пушех много,но спрях цигарите след като лекарят ми каза,че съм бременна и до днес не пуша.Бебето ми беше живо и здраво,сега е вече едно пораснало момиче.Но,ако можеш поне цигарите спри,ще видиш,че можеш да живееш и без тях.А за алкохола е добре без твърд,а само бира или вино.Аз дори по време на бременноста си пиех по една чаша от време на време PeaceУспех

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз и без това цигари почти не пуша, но алкохола наистина смятам да го огранича само до леки питиета, никакво твърдо гориво, особено след овулацията. Не мисля, че ще ми е кой знае колко стресиращо, не съм алкохоличка все пак Laughing

# 14
  • Мнения: 106
За алкохола не съм се замисляла ... пия изключително рядко и по малко. Знам също, че в малки дози алкохола  е полезен.
На последния си преглед при гинеколог попитах така тихичко и гузно -
А цигарите? Вредят ли много при бебеправенето тея пусти цигари?
И ми отговориха-
Ех мило момиче, цигарите вредят за още мноооого неща...

След като се убедих, че отказвайки ги, мисля единствено и само за това и се вманиячавам, че правя толкоооова огромни жертви, а то не става, реших да възвърна собственият си ритъм на живот и да се оставя на "случването".

Общи условия

Активация на акаунт