Има ли мами, които смятат да раждат без уговорки и плащания?

  • 8 268
  • 145
  •   1
Отговори
  • Мнения: 238
  Искам да разбера само аз ли не смятам да си плащам за раждане? Има ли и други с такова решение?
  Цялата работа е, че след като се поема от касата, а и на лекарите в крайна сметка това им е работата и са положили клетва, ЗАЩО трябва да се плаща? Не ми е за парите ( в крайна сметка ако е за бебето те нямат никакво значение), а просто какъв е смисъла на здравната каса и на осигуровките, които плащаме всеки месец?  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 3 789
Весела, и аз това се чудя, миличка! newsm78 Ама нашата здравна система е такава- вземат ти парите, а не знаеш за какво, а после плащаш и допълнително и пак не знаеш за какво......
Луда работа!
На мен ми е още доста рано, за да преценя как ще процедирам, може би когато времето наближи - ще му мисля....
Ти къде смяташ да раждаш?

# 2
  • Мнения: 105
  Искам да разбера само аз ли не смятам да си плащам за раждане? Има ли и други с такова решение?
  Цялата работа е, че след като се поема от касата, а и на лекарите в крайна сметка това им е работата и са положили клетва, ЗАЩО трябва да се плаща? Не ми е за парите ( в крайна сметка ако е за бебето те нямат никакво значение), а просто какъв е смисъла на здравната каса и на осигуровките, които плащаме всеки месец?  newsm78

Аз имам намерение да раждам без никакви предварителни уговорки и нерегламентирани плащания. И то за втори път! За първото ми раждане преди 5 години никой не ми е искал и стотинка - раждах нормално във втора градска болница.
Сега смятам да раждам в Шейново при дежурен екип и да си платя единствено за "екстрите", които разбира не се покриват от ЗК - като епидурална упойка, присъствие на таткото и т.н.

# 3
  • Мнения: 238
 Ами двоумя се между Тина Киркова и Шейново. Нещо не мога да реша.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 735
Аз лично ще си платя, защото познавам лекаря и му имам доверие.Но ако не ми беше познат много щях да се колебая.Това,че от някой съм чула, че някой е добър ми се вижда несериозна.Всяко раждане е много индивидуално. Вижте че един лекар  може да го има и в  черния и в белия списък.От друга страна парите никак не са малко и лесно ще се усвоят за бебето,а и не мисля че има безотговорен лекар.Други казват,че за раждането е много важна акушерката.Въобще може да се мисли в много насоки! Hug

# 5
  • Мнения: 701
Ще раждам при определен лекар,но до този мимент не е ставало ?-с за пари и някакво заплащане.Утре съм на консултация при него може би за последен път и мисля да го попитам директно.
Знам че той не работи със ЗК,но в частния си кабинет,а иначе е завеждащ АГО и си мисля....абе и аз незнам вече какво да си мисля.
Поиска ли ще се дава-все пак е за детето ми.

# 6
  • Мнения: 429
Ами двоумя се между Тина Киркова и Шейново. Нещо не мога да реша.
И аз се чудя между двете...и  засега не смятам да плащам за раждане...Имам редовни здравни осигуровки в ЗК, а работодателят ми ме осигурява допълнително в Закрила Дженерали. В допълнително здравно осигуряване имам право на безплатен избор на лекарски екип за раждането и VIP стая, още не съм решила, но ако се възползвам от тях ще го напарвя само защото ми се полагат...

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Аз няма да плащам. Преди 5.7г. така родих в Шейново-доволна съм от отношението. По-бих платила на акушерка, защото завися повече от нея, отколкото от лекаря, но и това няма да направя.

Весела
, в Шейново за припознаването на детето не ти трябват никакви предварително подготвени документи, докато в ТК ти трябва нотариално заверена декларация, подписана от таткото. Ако това ще ти е в + при избора на б-ца..... А и коя ти е по-близо, че в такъв момент и това е важно?

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 10:53 от Гита Ог

# 8
  • Мнения: 1 733
Аз родих преди 1 година и 2 месеца без уговорка и без да дам на никого дори 1 стотинка в "Тина Киркова'. Много съм доволна - и от болницата, и от отношението, от всичко. И следващия път бих родила там.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 801
Аз също не мисля да си плащам, ще карам на късмет. Избрала съм Шейново, чувала съм, че там са добри специалисти, пък ще видим...

# 10
  • Мнения: 4 546
за нормално раждане ли имаш предвид или за секцио? за секцио ми се струва доста по-рисковано да нямаш уговорка. аз лично ще си платя.

# 11
  • Мнения: 1 081
Az имах уговорка и щях да си плащам, защото преди определената дата трябваше да раждам секцио, но като ми почнаха болките и отидох в болницата вече имах 7 см. разкритие и лекарката каза : "Ми то свършило вече" и на въпроса ми дали ще дойде, каза че нямало смисъл  Shocked и аз така си родих при друга лекарка и без да дам една стотинка. Домързя я жената! Думи нямам! То верно, че беше посред нощ на 30-ти декмври, ама толкова да ти се спи, че да не си мръднеш задника, при положение, че имаш уговорка... Shocked

# 12
  • Мнения: 45
Аз родих в Тина Киркова без да плащам и стотинка и съм страшно доволна! И на мен не ми беше за парите и така си реших, че в крайна сметка самото раждане зависи и от мен. Отидох с положителна нагласа, слушах внимателно какво ми казва акушерката - как да дишам, как да напъвам и родих за два часа като това ми е първо раждане. Така че давай смело  Peace. Имам приятелки, които платиха луди пари и в крайна сметка са останали недоволни - или лекарите, с които са имали предварителна уговорка не са идвали (били са на морето и т.н...) или отношението на другия персонал, на който не си платил е било лошо.
И в крайна сметка всичко е до късмет и пак да кажа положителна нагласа! Пожелавам ти леко раждане каквото и да решиш! Hug

# 13
  • Мнения: 827
Аз също мисля да раждам без уговорки и плащане.Ако имах по голяма възможност бих си платила за мое успокоение, защото знам че отношението е по различно, но за сега така се очертава Sad

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз родих без уговорки и бяз да плащам,
нямах никакви проблеми, напротив- раждането ми е най-хубавият спомен  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт