цервикална недостатъчност

  • 6 229
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 868
Здравейте ако има някой минал по моя път моля да ме окуражи имам вече две загубени бебчета в 4 и 6 месец Триабва да ме шият но все не изкарвам до там

# 1
  • Мнения: 311
Здравей ,мила,
Аз също имам един аборт в 6м. по същата причина. Предполагам че както на мен така и на теб са ти обяснили че друг изход освен серклаж нямаш. Едно само ме учудва ако вторият ти аборт е във 6м. защо не са те зашили навреме или аз се бъркам с последователността на абортите ти.На мен ми казаха че е най-добре серклажа да се направи в 16 седмица но от моя позната която има къса шийка и затова се налага и нея да я шият знам че евентуално може да се направи и по-рано въпросната процедура. Просто иди и питай лекаря си колко най-рано може да се направи и няма какво да му мислиш. Искренно се надявам третият ти опит да бъде успешен и скоро да си гушкаш най-сладкото бебче на света   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 868
Мерси че ми писа.Аз питах и най рано се прави в 13 седмица ,само че наистина съм объркала последователността вторият път беше в 4 два дни преди серклаж.Като забременея ми казаха че ще ме приемат в болница в 10 сед. и ще ме шият в 13, знам че мога да го износя ама като ти се случи два пъти и се психясваш.А не знам и след като ме зашият някъде четох че процента бил около 73.А ти успя ли да си родиш бебече или още не ?

# 3
  • Мнения: 311
Здравей отново
За съжаление още не съм се сдобила с така мечтаната рожба  Cry При мен нещата са по-сложни.Забременях след 2г опити и още една лечение след като установихме какви са ми проблемите.Аз имам Хашимото и аденом на хипофизата.Сега почти две години след аборта /ах как я мразя тази дума/ все още не съм забременяла отново а на всичкото отгоре и последните два три месеца имам постоянни фуликулярни кисти а може и да си една и саща която въпреки лекарствата не се пука.Иначе сам решила да направя стимулация и да видим дали няма да се получи.Не че не се замислям напоследък много често и за осиновяване но.....все още не сме изчерпали всички други възножности.Както ти казах и предния път надявам се следващата ти бременност да завърши с едно малко сладко бебче а защо не и две наведнъж  baby_neutral  baby_neutral

# 4
  • Мнения: 3 166
Здравей,

аз има две преждевремнни раждания - в 5-ти и в 7-ми месец. Една от причините според докторите е именно късата шийка. По принцип серклажът се прави 16-та седмица,но по преценка може и по-рано - да. Тъй като изгубих две дечица ми се наложи сериозно да се позапозная с въпроса. Оказва се, че освен стандартното зашиване, имало и нов метод - слага се силиконова пластина/пръстен/, която не е много скъпа доколкото разбрах - около 100лв, но рискът от инфекции май бил по-малък. Не знам много за този метод. Споделям го, за да можеш да обсъдиш всички варианти със лекаря си. Желая късмет.
И безкрайно съжалявам за случилото се, съзнавам колко ти е страшно и как боли. Но някакси трябва да продължим и да вярваме, че един ден ще имаме своите бебета.

# 5
  • Мнения: 1 868
Не се радвам че има и други като мен , надявах се да ми пишат само успяли да сбъднат мечтата си . Но ние няма да се откажем и ще чакам да ме зарадвате и двете с най хубавото.А по въпроса с аденома на хипофизата имам две приятелки които се лекваха и вече се радват на сладки бебчета.Ще се радвам да си продължим разговора пък може и някакви новости в медицината да открием , някои знае ли къде работят с тези силиконови пръстени?

# 6
  • Мнения: 1 868
Ей, ако има някой в този форум минал по нашия път и успял нека пише да ни зарадва.

# 7
  • Мнения: 3 166
Има такива момичета, но те пишат в "Майки", аз от тях научих доста по въпроса. Пусни ва търсачката "серклаж" и излизат темите, а от там можеш да се свържиш с мамите и да получиш повече информация.
Успех ти желая следващия път!

# 8
  • Мнения: 1 868
Мерси много ще погледна по въпроса .

# 9
  • Мнения: 3 166
С цялата си душа ти желая късмет и след време да се радваш на един малък пухкав вързоп. Знам колко е трудно и колко е страшно на моменти, но това е проблем, който се решава. Hug

# 10
  • Мнения: 84
Ето един минал по вашия (нашия) път и завършил успешно!
Конизация преди 6 години, довела до скъсена шийка и аборт в 18 гс в следствие на цервикална недостатъчност. Втори опит - 6 месеца по-късно отново бременна. Слава Богу, попаднах на доктор, който знаеше какво и как да направи - серклаж в 13 гс и непрекъснато следене след това, с изричното предупреждение, че ако прокървя след серклажа трябва на мига да ида в болница, защото ако се реагира бързо има спасение. Всичко мина добре, родих по естествен път и на термина здраво момченце 4150г.
Наистина, много страх брах по време на втората бременност.
Така че, не се отчайвайте! Само добре преценете доктора, който ще води бременността!
Успех! Hug

# 11
  • Мнения: 1 868
Супер много се радвам че си успяла .Това ми дава сили .Аз съм при др Колева тя е шеф в патологията и се надявам с общи сили да успея да се радвам на здраво и пухкаво бебоче.

# 12
  • Мнения: 371
Здравей! Аз съм с 3 спонтанни, един серклаж и резултата от него е почти на 3г. Трябва да се лежи много и да се правят чести иследвания на секрети от влагалището. Ako имаш други въпроси пиши, ще ти обясня! Peace

# 13
  • Мнения: 1 868
Интересува ме при спонтанните имаше ли болки или направо разбираш при свършен факт. На мен първият път ми изтекоха водите през нощта а втория леко прокървих но болки не съм имала.

# 14
  • Мнения: 84
Имах си контракции в продължение на ден преди това, болезнени и съвсем истински, както по-късно разбрах, кръвотечение и после бебето просто изпадна. 
motoneti, недей да мислиш за това. Колкото по-бързо оставиш спомена зад гърба си и спреш да се връщаш на тези ужасни мигове, толкова по-лесно ще стане чудото!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт