Опити за забременяване след употреба на антибиотици

  • 1 546
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 506
Здравейте!
От 9 месеца опитвам да забременея и не се получава! Cry
За капак последният месец ми се появи едно ужасно течение с неприятен мирис  Sick
Ходих на гинеколог и ми изписа фасижин таблетки за мен и моя партньор/4т еднократно/ и глобули Флажил за 5дни.Предупреди ме да спрем с бебеправенето докато трае лечението.Изчетох всичко във форумите за тези антибиотици и лечението с тях и съвсем се обърках!  #Crazy
На мен никой не ми каза,че трябва да си направя микробиологично изследване-само д-ра ми гледа секрета на микроскоп  newsm78
и ми каза,че имам някаква бактерия!
И освен това като чета тук,май се изкл всякакви сексуални контакти/вкл и орални/,а на ми казаха,че трябва само да спрем контактите с цел забременяване.... newsm78
Ох,не знам....Някой лекувал ли е подобно нещо преди забременяване и после по-лесно ли се получиха нещата?Че на мен д-ра ми каза,че може тази бактерия да е причината за трудностите в бебеправенето Thinking

# 1
  • Мнения: 4 700
Ами правилно си прочела, че преди да се иzпиШат антибиотици трябва да се направи микробиология. За съжаление много малко гинеколоzи се притържат към това. А и zа секса съЩо е вярно, че докато се лекувате сексът трябва да е само с преzерватив. Иначе Ще си го предавате постоянно един на друг.

Бих те посъветвала след като спреШ приема на антибиотика и глобулите да иzчакаШ малко и тогава да поискаШ да ти пуснат микробиология.

 Peace

# 2
  • Мнения: 506
Благодаря ти!
Аз съм се разбрала с д-ра да се видим след като свърша лекарствата и мисля тогава да го питам за микробиология!Вече знам и ще искам да ми направят!
Ама се чудя ние ли трябва да им казваме на докторите какво да правят???????Нали за това ходим на лекар-за професионална помощ?? те уж трябва да знаят какво да правят...........
И между другото-доста пъти са ме лекували от разни течения,различни лекари,но НИТО ВЕДНЪЖ не са ми правили микробиология!За това изследване разбрах от форума!

# 3
  • Мнения: 4 700
И аz раzбрах zа много неЩа от форума. Добре че го има.  Hug

# 4
  • Мнения: 2 422
И аz раzбрах zа много неЩа от форума. Добре че го има.  Hug

да добре, че Ви има    bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 919
И аz раzбрах zа много неЩа от форума. Добре че го има.  Hug

да добре, че Ви има   bouquet  bouquet  bouquet
желая ти успех!

# 6
Здравей, penelopi,
Винаги е въпрос на късмет да попаднеш при добър доктор, който да направи всичко както трябва.
Само искам да ти кажа, че бактерии се появяват от мн неща, но при най-малкия признак - микробиология.
Аз навремето /бях на 17, сега съм на 22/ понеже не знаех и така да се доверя на доктор без малко да си изпатя за цял живот...
7-8 месеца си карах така... Накрая - Гарнирела, което пък довело до разширение на шийката на матката, от там още бактерии... И само гинеколожката говори, а аз рева, защото това водело до бездетност...
НЕ ПОЖЕЛАВАМ на никой такива болежки, особено, когато всеки тук си има достатъчно. Предполагам твоя случай е мн по лек и се надявам само това да ти е лечението. Стискам палци.

УСПЕХ   bouquet
И да пишеш какво се е случило Simple Smile

# 7
  • Мнения: 506
Приключих с лекарствата и днес съм на контролен преглед.Надявам се само лечението  да е имало ефект! Praynig
Ще пиша довечера като се прибера да разкажа как е минало!
Nelly,ти мила,с какви симтоми беше??
Аз после ще питам д-ра защо не ми е направил микробиология

# 8
  • Мнения: 3 453
Дано си се излекувала! Praynig

Сега да ти кажа - при съмнение за бактерии, гъбички или каквото и да е - винаги се прави микробиология и антибиограма! Диагнози на око и изписване на медикаменти ей така, да опитаме първо с това.... #Cussing out....нямам думи! За съжаление, все още се намират такива "специалисти"! #2gunfire

Когато за пръв път отидох на гинеколог, нямах оплаквания, но реших, че вече съм достатъчно голяма, за да го направя. Никой не ми беше казал, че се ходи преди овулация. Аз отидох в края на цикъла, лекарката ме погледна и каза: "Ммдаааа, гъбички! Ще пиеш това и това!" А аз дори течение нямах! Shocked
Сега си давам сметка, че тогава съм се тъпкала с лекарства напълно излишно, защото онази "специалистка" най-вероятно е сбъркала цервикалната слуз с гъбички! #Cussing out
Най-добре смени лекаря си! Peace
Успех!  bouquet

# 9
  • Мнения: 506
Даааааааа,определено ОТНОВО ще сменям лекаря! smile3515
Днес пак ме прегледа,взе ми секрет,гледа го на микроскоп/както и предишния път/ и ми каза,че бактерии вече не вижда,повлияла съм се от антибиотиците,но сега имам,както се изрази той"малко гъбички в следствие на използваните АБ,но не се притеснявай тях ще излекуваме!"И ми изписа антимикотични вагинални капсули......  newsm12
Питах го за микробиология,а той каза:"не се притеснявай толкова,нищо сериозно няма!Ако не се оправиш и от тези лекарства,ще направим микробиология!"
А аз се питам да ги пия ли изобщо тези лекарства или направо да отида при друг д-р и да искам веднага да ми направи микробиологично изследване... newsm78
Вече толкова съм объркана,че не знам какво да правя!!!!!!Това е третият лекар, при който ходя с един и същи проблем - и тримата ме лекуваха без да ми правят изследване/не смятам за достатъчно гледането на секрета под микроскоп/

# 10
  • Мнения: 4 700
Ами zа съжаление повечето лекари гледат под микрископа и се правят, че всичко виждат.
 #Cussing out И ние жените трева пасем и си мислем колко е пекан тоя, чак микроскоп си има.  #2gunfire Аман вече, гледат само да ти вzемат парите и иzписват лекарстввсе едно иzписват витамини.

Не zнам какво да ти кажа, мисля, че гъбичките може и да се видят на микроскопа, а и е нормално да имаШ гъбички след прием на антибиотик.

От къде си? ЗаЩо не му кажеШ, че ти държиШ на микробиология?
  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 453
И сега какво, а? Ако не излекуваш гъбичките с този медикамент, ще предпише друг, после втори, трети....... #Cussing out  #2gunfire
Ти да не си опитно зайче! Как ме е яд!!!! Винаги се ядосвам, когато чуя нещо такова! #Cussing out
Как така да не се притесняваш?! Това е твоят организъм, твоите детеродни органи!
Единствено микробиологията може да покаже, какво точно е положението!
Един съвет - когато отидеш при друг/нов/ лекар, още от вратата попитай, дали ще ти вземе секрет за МБ! Peace Ако каже, че няма нужда, ти му кажи, че не се нуждаеш от услугите му! Close
С направление ли ходиш на прегледи? Ако е така, отиди в частен кабинет, плати си, ще ти обърнат нужното внимание, ще ти назначат изследвания и няма да имаш такива грижи! Peace

milepetrova, Hug
колкото и да му обяснява, че държи на МБ-та, ефект няма да има! Той си е наумил, че няма смисъл и това е! #Cussing out
Оххх, киселини получих от нерви! ooooh!

penelopi , Hug
Сменяй лекаря! Peace Потърси в здравен справочник! Peace
Пожелавам ти най-накрая да попаднеш на кадърен специалист, а не на вуду магьосник! Sick
Успех!

# 12
  • Мнения: 506
Момичета,отдавна не ходя на лекар с направление/въпреки,че редовно си плащам осигуровките!/.Убедила съм се,че като ти вземат 20лв за прегледа са малко по-мили и по-внимателни!Аз всъщност на гинеколог никога не съм ходила с направление,но имам наблюдения от други лекари и за това предпочитам да си платя!Но май и това не е гаранция!
А и гледам винаги да ходя в частни клиники,че нали уж казват,че там са най-големите специалисти..... newsm78
от Пловдив съм,Предишния път,когато ходих на лекар беше когато реших,че искам бебе.Отидох,за да се уверя,че всичко ми е наред или ако има нещо да го лекуваме преди да съм забременяла.Това беше през декември..............Отидох в Селена при д-р Кръшкова/защото и преди съм ходила при нея,но в др клиника/
Тя ми каза,че вс е ОК,но течението ми е леко засилено и ми изписа пак някакви свещички-БЕЗ МБ!
След това пак на преглед,нови лекарства....................Нищо не става-минава ми за кратко и после пак........
Отидох в Медикус алфа-пак същото ......................
И тогава отидох с моята приятелка при нейният лекар,та той е последния!
Не знам вече кой да търся,но определено като отида,още с влизането ще искам МБ!Ако ми откаже,отивам при друг!Писна ми да ме тъпчат с лекарства!А всичко започна с единствената ми мисъл да имам бебе и от самото начало да направя всичко,което е по силите ми,за да са наред нещата!!!!!!!!!! Cry

# 13
  • Мнения: 506
Искам да благодаря на всички от този форум!!!!!!!!! newsm51
Добре,че ви има!!!!!
А и да поясна,че когато ходих на преглед при Кръшкова нямах оплаквания-тя видя нещо на микроскопа и ми даде лекарства.Но аз като си втълпих,че нещо не ми е наред.....И само си гледах течението....Може и малко да съм си внушавала,че го има след това....
Но последния месец наистина е нещо ужасно-за това и потърсих помощ при друг лекар.И си мисля дали не са ме объркали нещо с тези лекарства??????   newsm78

# 14
  • Мнения: 4 324
Искай микробиология задължително!
В частните клиники няма да ти откажат.

Общи условия

Активация на акаунт