Мотивационно писмо за работа

  • 16 976
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 272
моля ви, дайте някакви линкове с примерни мотивационни писма или описание какво трябва да съдържа.ще се радвам и на ваши съвети. Hug

# 1
  • Мнения: 901
Добри примери има в jobs.bg. Порови се там малко, че сега ме мързи да ти давам линк, щото първо трябва да се науча как. Wink Wink Wink

# 2
  • Мнения: 1 488
В мотивационно писмо обикновено се пишат някакви подробности,който не са споменати в СВ-то.
В СВ се пишат фактите, къде си учил и работил, а в мотивационното писмо разяснения както и какви са ти мотивите за кандидатстване за тази работа. 

# 3
  • Мнения: 4
Според мен е нещо такова, но разбира се ако се сетиш нещо можеш да добавиш или махнеш..............



УВАЖАЕМИ ГОСПОДА,

Запознах  се  с  публикуваната  от  Вас  обява в ............. относно  Вашето  желание  да  назначите .............................
Интересувам  се  от  тази  възможност  и  с  настоящото  писмо  бих  желала  да  предложа своята  кандидатура.
Аз съм ......................и ще бъда много щастлива да получа възможност да попадна в динамична и предизвикателна среда.
Тази  възможност за мен означава да ............................................., и най-важно - да бъда полезна във вашата дейност.
От приложената автобиография бихте могли да получите подробна информация, относно квалификацията ми.
Надявам се кандидатурата ми да Ви заинтересува. Оставам на Ваше разположение за евентуален разговор.

София,               С УВАЖЕНИЕ:
........2007г.   

# 4
  • Мнения: 1 230
В мотивационното писмо излагаш МОТИВИТЕ си да кандидастваш на определена работа. Ако търсиш стандарт - няма такъв.
Развиваш целенасочено тези части от CVто, които пряко засягат позицията, способностите си/настоящите си задължения и адекватността им за съответното работно място. Правиш добра обосновка защо канидатстваш/искаш да работиш точно в тази фирма, точно на тази позиция. Избягвай шаблони, но и не прекалявай в разясненията. Максимум 1 страница - никой не обича да чете романи, но пък твърде кратките писма няма да представят личността ти в дълбочита пред новия работодател, който още не те познава.
Между другото CVто е просто статистика за кандидата, а личните му качества и характер се преценяват на прима виста от мотивационното писмо. Затова е МНОГО ВАЖНО как ще представиш себе си , за да имаш шанс за интервю. Успех   bouquet

Последна редакция: нд, 08 юли 2007, 10:13 от Drozi

# 5
  • Мнения: 603
Тези мотивационни писма в jobs.bg обикновено ги ползват всички и HR специалистите директно "отсвирват" кандидатите, позволили си да копират такова писмо от сайт... Можеш да ги ползваш като ориентир, но не ти препоръчвам Copy  & Paste...

# 6
  • Мнения: 5 228
Тези мотивационни писма в jobs.bg обикновено ги ползват всички и HR специалистите директно "отсвирват" кандидатите, позволили си да копират такова писмо от сайт... Можеш да ги ползваш като ориентир, но не ти препоръчвам Copy  & Paste...

Точто така. Има няколко типа мотивационни писма, на които само като им прочета началото, разбирам кой го е писал.
Хубавото мотивационно писмо ще ти даде предимство пред останалите кандидати. Има стандартна форма, в която трябва да го вместиш, но съдържанието трябва да напишеш сама.
Използваш атрибутите на стадандартно бизнес писмо -

От.. До
Във връзка с...
Дата

Уважаеми.....,
цитираш за коя позиция кандидатстваш и къде е обявена.
След това излагаш мотивите си за кандидатстване: с какво смяташ, че си подходяща, с какво можеш да допринесеш за компанията, синтезираш опит, образоване и т.н., са подходящи, .  Можеш да се водиш от обявата, за да ти е по-лесно. Ако знаеш за коя фирма кандидатстваш, вмъкни някой ред, така че да покажеш, че знаеш нещо за нея и че искаш да работиш точно там.

# 7
  • Мнения: 901
Тези мотивационни писма в jobs.bg обикновено ги ползват всички и HR специалистите директно "отсвирват" кандидатите, позволили си да копират такова писмо от сайт... Можеш да ги ползваш като ориентир, но не ти препоръчвам Copy  & Paste...
Абсолютно е така. Но като примери и разяснения са добри, мисля.
Насоките на Верчиту са много точни, стига да умееш да пишеш добре; не се засягай, много хора не го могат. Имам предвид стил, подреденост и свързаност. Ако искаш, като го напишеш, го копни тук, виждам, че има и други, които биха ти помогнали.

# 8
  • Мнения: 901
Опа, насоките на Фукла имах предвид.

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
За мен тези писма са абсолютни клишета. Дали някой работодател им вярва  newsm78

# 10
# 11
  • Мнения: 19 272
много ви благодаря за съветите!сега трябва само да си измъдря уменията по подходящ начин  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 3 423
А ако вместо мотивационно писмо
пратя креативно оформен флайър,
съчетаващ биографията и мотивите
ми да искам дадено място, как би се
приело от евентуален български шеф?
Отворен ли е българският работодател
за активен гъдел до лекичък шок при среща с
креативното? Или чупенето на стандарта плаши?

# 13
  • Мнения: 216
много ви благодаря за съветите!сега трябва само да си измъдря уменията по подходящ начин  Mr. Green
Да ти кажа само пиши вси4ко  и не забравяй да добавиш в предишните ти постове: задължения вклю4ващи, но не ограни4ени до ................................. Peace

Общи условия

Активация на акаунт