Любимото ядене на моето семейство:)

  • 3 303
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
Нека и аз се включа с някоя рецепта,това правя често вкъщи и много се харесва:

1 пакетче макарони,200 грама сирене,200 грама кашкавал,кис.крастевички,лютеница,майонеза,дом.пюре или дом.сос,топено сирене,гъби и кайма,вместо кайма може и кренвирш 1 бр.
Макароните се сваряват и се изсипват в тавичка,прибавят се гъбите нарязани,нарязани киселите краставички,сиренето,топеното ситене,каймата предварително изпържена или кренвирша нарязан.Майонезата се омешва с лютеницата и доматеното пюре,като се прибавя малко от водата на кис.краставички ,за да стане като сос,изсипва се отгоре и се разбърква.Поръсва се с кашкавала и се пече във фурната докато се разтопи кашкавала!Дано да ви хареса Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Изглежда много вкусно! Ще я пробвам в най-скоро време.  Peace

# 2
  • Мнения: 187
 smile3501 smile3501 smile3501 И аз непременно ще го пробвам!

# 3
  • Мнения: 223
тази вечер ще сервирам това вкъщи,става бързо и лесно,дано Ви хареса!

# 4
  • Мнения: 4 770
    Звучи страхотно, но не знам дали д се престраша да го пробвам...  Mr. Green
    Нашето любимо май е мусака...  Joy  Всички знаете как се прави, аз понякога заменям каймата с гъби и става много ароматно  Sunglasses  и не толкова мазно...  ooooh!
    Ахам, също и зелена салата с маслинки и яйце...
 Имаме и други любими, но тези се изяждат направо моментално...  Joy

# 5
  • София
  • Мнения: 971
Бързо, лесно, вкусно!  Браво  chef

# 6
  • Мнения: 3 622
мисля да го пробвам  Wink

# 7
  • Мнения: 256
Още довечера ще се пробва! Мерси за идеята.Лично на мен много ми допада!

# 8
  • Мнения: 5 362
Изглежда много вкусно и бързо за приготвяне.Тези дни може и да го пробваме.
Вкъщи много обичаме мусака,пълнени чушки,всичко с пиле,и супички Peace

# 9
  • Мнения: 769
Най обичаме и двамата варианти на Пилешко с гъби (скара, готвено, задушено, запечено), често правя паста с риба тон.

# 10
  • Мнения: 730
Аз правя нещо подобно,само,че след като сваря макароните в подсолена вода  слагам половината в тавичка,добавям маслото и отгоре покривам със следната смес:запържена кайма с малко лук и гъби,нарязана печена чушка,черен пипер,доматен сос,може и краставичка.Отгоре другата половина макарони,заливам го със сос Бешамел и го запичам.

# 11
  • NY
  • Мнения: 209
Ние сме чревоугодници  Simple Smile, както се изрази по наш адрес свекър ми....
мъж ми е с хоби кулинария и винарство, покрай него сам станала  и аз голям разбирач   chef
а той покрай мен е в час с козметичните процедури, древни учения, астрология......един куп "отвлечени" неща  Crazy

Та по темата
една от любимите ни салати е Нисоас, ето видео как се прави http://www.videojug.com/film/how-to-make-salad-nicoise
ние я хапваме и като основно

за Коледа /само за тогава/ правя зелеви сърми по-рецептата на баба ми....ориз, праз,кимион,олио,сол, пипер, всичко в сурово състояние се навива на миниатюрни сърмички, вари се дълго в част от зелевата чорба, малко вода и повече зехтин
за Байрям/само за тогава/ мъж ми готви страхотна пилешка пача
имам едно мързеливо пиле със сметана
супа топчета държи първенството за супите
от морските храни....сьомга пучена на кедрово дърво,една пъстарва измислена от мен , суши, перуанско севиче
пиле с басмати ориз
печени зеленчуци често правя ,защото е лека и здравословна храна
мъж ми обича и стейк, но аз отбягвам да ям червено месо
десерта е торта Вашерон /малини, целувки, бита сметана, сладко от малини/, също и обичаме да похапваме ананас

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 22:47 от Eklere

# 12
  • Мнения: 292
Изглежда вкусно,ще го пробваме.
Ние много харесваме:коктейла от раци,макаронена салата,пилешка супа и мусака.Тези неща се редовни през седмицата.

# 13
  • Мнения: 3 674
Звучи вкусно...и е лесно...  PeaceЩе се пробва на всяка цена!  Hug

# 14
  • Мнения: 2 591
може би и аз ще изпробвам рецептата тези дни! мисля, че ще се понесе добре в жегите  Blush

Общи условия

Активация на акаунт