Пералня плюс сушилня - дали е удачен вариант

  • 4 300
  • 21
  •   1
Отговори
Трябва да купувам пералня, но понеже терасата на жилището е малка, обмислям варианта да купя 2 в едно - пералня и сушилня. Някой ползва ли такъв вариант пералня и доколко той е удачен. Извън цената, притесненията ми се свеждат до това дали дрехите след пране и сушене ще могат лесно да се гладят. Да не би да излизат така намачкани, че после да трябва да се боря с ютията дълго време. Чудя се още дали такива варианти на пералня не се развалят по-често, защото все пак са съчетани две функции. А пък място  за отделна сушилня нямам. Ако някой има опит, моля да го сподели.

# 1
  • Мнения: 985
За клюкарника не е много удачен вариант. Peace

# 2
  • Мнения: 3 423
Вземи си пералня с 1400-1600 оборота
на центрофугата, изкарва ги почти сухи.

# 3
  • Мнения: 3 740
Аз имах такава пералня, изкара 5 години. Но все пак, имай предвид, че с 4 деца пада доста пране. Mr. Green
Като изключим обидата ми, че ме заряза толкова бързо, други проблеми не ми е създавала. Колко сухи и намачкани ще са дрехите, зависи от това, колко дълго ще ги върти сушилнята. Ще й хванеш цаката. А, да, важно е да ги изваждаш веднага след сушенето - така са по-малко измачкани.

# 4
  • Мнения: 1 230
В На Пазар имаше подобна тема тази седмица...

# 5
  • Мнения: 4 473
За клюкарника не е много удачен вариант. Peace

Излишно. Naughty

Подкрепям Лиска, най-удачният вариант за мен.

# 6
  • Мнения: 4 406
удачна е дотолкова, че ти спестява простиране и частично гладенето. не бих се колебала да си взема такава комбинирана!особено при студена зима- мразя да пера чаршафи и дебели детски якета тогава... съхнат с дни...
Лиска е права за оборотите...

# 7
  • Мнения: 4 546
аз съм доволна. зимата не простирам въобще.

# 8
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
По-добрия вариант е отделно пералня и сушилня.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Е то като нямаш място за отделна сушилня, всъщност варианти нямаш Rolling Eyes Иначе отделно определено е по-добре Peace

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Вземи си пералня с 1400-1600 оборота

само си забравила да добавиш делено на 2, на цитираните от теб обороти.

# 11
  • Мнения: 62
Аз съм с подобна пералня + сушилня и съм доволна в предвид обстоятелствата. В смисъл, ако имах достатъчно място щях със сигурност да предпочета отделно пералня и отделно сушилня, но като няма и този вариант е удачен. Като суша винаги ги оставям леко влажни, веднага ги вадя и ги простирам за 10-15мин да до изсъхнат и ... така

# 12
  • Мнения: 1 230
Вземи си пералня с 1400-1600 оборота

само си забравила да добавиш делено на 2, на цитираните от теб обороти.

Не мисля, че има грешка - моята пералня е купувана почти преди 10 години и е с варианти до 1200 оборота. Сигурна съм, че вече има и по-бързи...

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Грешка, няма. Само умисъл.

# 14
  • Мнения: 1 391
сушилнята от какво се нуждае - в смисъл като инсталации? само ток ли?
Никога не съм ползвала и ми е чудно - просто я пускаш в контакта и готово?
Не й трябва вода естествено предполагам?!? А трябва ли да е вързана към канал?!
хммм  - и трябва ли да е проветриво помещението, където се намира ? Например може ли да е в килер  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт