Може ли да се дава сок от диня на 7 месечно бебе

  • 9 347
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 243
Може ли да се дава сок от диня на почти 7 месечно бебе.Много ще се радвам ако ми отговорите,и ако неможе да се дава от кои месец мога да давам Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 27 524
Може, но е безсмислено, няма нищо особено в динята, за да даваш точно нея. Пък и сок от диня....  Sick Милион пъти по-добре пасиран плод.

# 2
  • Мнения: 5 103
Може  Peace

# 3
  • Мнения: 508
Може, но динята е 100 % вода, както казва Блонди в нея няма нищо. Но за разнообразие, може

# 4
  • София
  • Мнения: 1 457
Според мен е още рано за диня. По-добре изчакай още малко  Peace

# 5
  • Мнения: 6 029
Цитат
Хранителна информация за динята
Добре узрялата диня съдържа 5-10% захари, състоящи се от захароза, гликоза и фруктоза. В плода има още пектинови вещества, целулоза, витамините В1, В2, В6, С, РР, Н, фолиева киселина и каротин.
Без мазнини, наситени мазнини и холестерол.
С ниско съдържание на натрий.
Добър източник на витамин А.
С високо съдържание на витамин С.

пак казвам, че няма такъв суров плод, в който да няма нищо полезно. също и зеленчук.
според мен не е рано, това е прекрасен сезонен плод, давай смело! Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз за пръв път дадох диня почти на 8 месеца,защото чаках да им дойде сезона. LaughingИначе бих дала и по-рано.Но не давам сок,направо пасирам диня,понякога добавям и банан,става супер вкусно.

# 7
  • Мнения: 2 908
"Динята съдържа 97 процента вода
Тя е нискокалорична - 100 г съдържат 30-40 калории.
Богата на минерали и микроелементи
Подобрява перисталтиката и е добро лекарство при запек
Диетично и безвредно обезводняващо средство"
.....
Това е само част от това което намерих.
...
"Освен това този плод е склад на калциеви, магнезиеви, железни соли и кобалт. "
Аз лично вече дадох вместо вода  като различен вариант.Няма нищо вредно в нея-тя е основно вода и нещо още... Grinning.Но не е вярно че няма нищо полезно в нея.

# 8
  • Мнения: 1 243
Mомичета  Hug много ви благодаря за отговорите Grinning

# 9
  • Мнения: 2 673
Хомеопата ми каза, че няма по-добро за децата от чисто "българските" плодове. По-добре ДИНЯ, отколкото МАНГО, КИВИ и пр..Аз дадох снощи диня, леко смачках парченце с пръсти, гади му се, но му хареса. На 8 месеца сме. Пасиран пъпеш хареса много от водните, ароматните.

# 10
  • Мнения: 292
Може да се дава,аз и давах много и хареса.

# 11
  • Мнения: 5 362
Може,разбира се Peace

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Може,а докато им премине сезона може и да си хапне.

# 13
  • Мнения: 305
Когато детето ми беше на 5 месеца обожаваше сок от диня и пъпеш.Пък вие сте къде къде по-големи!Да ви е сладко!

# 14
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Направо си смуче парчето. Само гледам да не ръфне повече, от гледна точка задавяне. така процедираме и с круши, пъпеши, домати.

Общи условия

Активация на акаунт