гинеколог-специалист по хормонални смущения във Варна

  • 7 304
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте на всички!
Изчетох във форума почти всички теми, но така и не открих информация за гинеколог във Варна, който да работи по Здравна каса и да лекува успешно хормонални смущения, пораждащи нередовен цикъл. Ходих при една лекарка, с която споделих за нередовния си цикъл и при прегледа тя установи, че имам поликистозни яйчници. Назначи ми хормонални изследвания, обаче тя не работи по ЗКаса.
Искам да си ползвам здравните права при кадърен специалист, защото преди 1 1/2 година ходих по ЗКаса при д-р Градинаров по съвет на моята лична лекарка. Той също ми назначи хормонални изследвания и се установи висок пролактин. Изписа ми Бромокриптин, но дозата се оказа висока и стана такова мазало, че не ми се говори. Некадърник. От тогава не съм пила нищо. Скоро направих пак изследванията по съвет на лекарката (К.Атанасова от МДом). Пролактина си е в нормата този път, но други 2 хормона са малко ниски.
Моля помогнете с мнения за добри специалисти по ЗКаса.
 ooooh!

Последна редакция: нд, 08 юли 2007, 18:04 от aksinia

# 1
  • Мнения: 3 011
ами май няма  Close поне не съм срещала такива за сега......  Thinking

# 2
  • Мнения: 4 700
Не ти трябва гинеколог, а ендокринолог. Аz имам zавиШен пролактин и всички гинеколоzи ми каzваха, че имам поликистоzа, която иzчеzна след като ендокриноло ми наzначи правилното лечение. Окаzа се, че имам аденом на хипофиzата, zа това и zавиШен пролактин. Всичко това ти го пиШа, zа да се увериШ, че не ти е мястото при гинеколог. Да не говорим, че бромокриптин се иzписва само по схема и пролактинът се следи редовно.

За съжаление не съм от Варна, не мога да ти кажа добър специалист.

Успех.   bouquet

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Не ти трябва гинеколог, а ендокринолог.

 Peace

# 4
  • Мнения: 3 011
Относно ендокринолога- аз съм ходила при д-р Сарджева, но ве4е имах готови LH, FSH, Prolactin, Estradiol, а тя ги погледна и даде мнение, след което ме прегледа и пусна допълнителни като TAT i MAT /поседните незнам какво зна4ат/

# 5
  • Мнения: 4 700
Относно ендокринолога- аз съм ходила при д-р Сарджева, но ве4е имах готови LH, FSH, Prolactin, Estradiol, а тя ги погледна и даде мнение, след което ме прегледа и пусна допълнителни като TAT i MAT /поседните незнам какво зна4ат/

ТАТ и МАТ са антитела на Щитовидната жлеzа.

# 6
# 7
  • до морето
  • Мнения: 494
Ендокринолог - Деведжиева или Сарджева.
Това, което търсиш във Варна не можеш да го намериш.

# 8
  • Мнения: 24
Доктор Валерия Николова.Приема в Дом Младост и в Терапията

# 9
Д-р Сарджева. Кабинета и е на ул."Брегалница"4; етаж 2

# 10
  • Мнения: 898
Доктор Валерия Николова.Приема в Дом Младост и в Терапията

Тази докторка да не би да се е върнала? До колкото знам тя беше извън България.
Тя е единствения ендокринолог във варна за който съм чела положителни мнения.
Не че може да лекува успешно всякакви хормонални проблеми, няма как да стане тъй като ендокринологията е една от най неувладяните области в медицината и доста ендокринни проблеми не се лекуват а само се поддържат.

# 11
  • Мнения: 65
Ходих по Здравна каса, нищо сериозно не откриха. Само дето последните ми 3 цикъла  напоследък се удължиха на около 40 дни. Може би е от напрежението и непрекъснатото мислене. Оказа се, че овулацията ми е между 25-29 ден, а не като при повечето момичета между 12-16 ден. Е, ще трябва повече да чакам и да се надявам с тези дълги периоди, но поне ме успокоиха.

 Praynig

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 21:09 от sisely

# 12
  • Мнения: 1 081
Дайте някакъв телефон на Д-р Николова, аз също си имам проблеми и трябва да отида при някой.

# 13
  • Мнения: 1 234
Доц.Валерия Николова 0889280723. Вече преглежда в МЦ Младост, а не в Дом Младост  Peace

# 14
  • Мнения: 1 248
АЗ СЪЩО СЪМ ХОДИЛА ПРИ НИКОЛОВА Peace

Общи условия

Активация на акаунт