Ще върнете ли намерени пари?

  • 6 274
  • 130
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 417
Провокирана от ей това в "24 часа"...

"Тридесет и деветгодишна жена от град Раднево намерила в петък вечерта 5000 лева на кръстовище в центъра на Стара Загора и ги предала в полицията. Представителите на реда пазят в тайна името й, като само съобщават,че жената се е натъкнала на пачката около 17 ч в петък на светофарите до Езиковата гимназия “Ромен Ролан” в Стара Загора. Според тях тя се е колебаела поне половин час какво да направи със сумата, но накрая е набрала достатъчно кураж и решила да ги занесе в полицията.Засега собственикът на парите не е открит. От полицията твърдят, че упорито го издирват"

...да ви запитам...Какво бихте направили ако намерите 5, 10, 20 000 лева?

# 1
  • Мнения: 4 473
Кой носи вече толкова пари в себе си кеш? Rolling Eyes Не знам какво ще направя.  Thinking Вероятно ще реша на момента, когато и ако ми се случи.
Да видим колко светици има между нас. Laughing

# 2
  • Мнения: 6 417
Никой няма да ги връща май  newsm78

# 3
  • Мнения: 750
Ще ги занеса на работа. Такова е положението. Tired

# 4
  • София
  • Мнения: 1 176
Хм  Thinking
зависи от много неща, но най-правилното е да се върнат ... може да се случи на всеки да загуби, забрави и т.н., но задължително на върналите сума-каквато и да е тя-трябва да се дава възнаграждение, според мен.

# 5
  • Мнения: 843
     Вероятно не. Ужасно ще ме гризе съвестта,  но понеже постоянно си пожелавам шестица от тотото , но не пускам фиш, ще го считам за знак " Свише"Simple Smile)))))
       Всъщност нямам идея дали.  Outta Joint

# 6
  • Мнения: 3 835
Ще ги върна.

# 7
  • Мнения: X
На кого да ги върна?Каква е гаранцията,че ще идат у собственика си? Stop
Няма да ги върна!Щом съм си ги намерила на пътя,мои са си Grinning.Късметчето си е мое Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 488
Ще ги занеса в полицията, ако няма на кой да ги върна,както в случая!

# 9
  • Мнения: 6 167
не само ще върна, а и съм връщала.
друг е въпросът, че напоследък хората тотално изпростяха и нямат никаква идея какво се прави, в случай, че някой ти върне пари, документи.

приятелка на майка ми намерила портфейл с 350 лева, документи и тн. 
жената е пенсионерка.
пуснала телеграма на собственичката да дойде еди къде си да й даде портфейла.
дошла жената, взела си портфейла , казала благодаря и изчезнала.
е не се прави така!!!

# 10
  • Мнения: 1 299
Ако не мога лично да се свържа със собственика, ще ги предам в полицията

# 11
  • Мнения: 4 111
Ако намеря документи ще ги върна веднага, дори ако има пари с тях. Но само пари да намеря няма да ги върна.
Преди време един работник от БДЖ беше намерил значителна сума и собственика на парите му подарил часовник. Е, стана известнен работник от БДЖ с часовник.  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 113
Аз съм намирала и съм връщала. Е, не са били хиляди лева, но и толкова да бяха бих ги върнала. Веднъж дори върнах на неправилния човек.

# 13
  • Мнения: 1 187
Никогаж! Naughty Веднъж върнах забравена лична карта(работех на ксерокс).Отидох лично на адреса,което не беше много правилно де.. Rolling Eyes Не открих никой и я занесох в РПУ-то.Човека явно се е сетил къде я е забравил,щото след известно време дойде да ми благодари с кафе и шоколад. Crazy

# 14
  • Мнения: 526
Ако са голяма сума,ще се изкуша най-вероятно newsm78Ако са по-малко,но с документи,ще издиря собственика,за да му ги върна.На мен два пъти са ми връщали портмоне с пари и документи и знам какво облекчение е да си ги получиш обратно.Последния път си забравих портфейла в крайморско заведение и ме издириха по квитанция за платена сметка на мобилен телефон,която беше между документите ми!Така бях благодарна на тези хора...

Общи условия

Активация на акаунт