Problem.....vse oshte ne dav4em

  • 484
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте на всички,
За първи път поствам тема, но тъй като изчерпах всички възможни информационни пособия как да си разреша настоящият проблем се обръщам към вас, маминки...!
Дъщеря ми е на 20 месеца и все още ми отказва да дъвче, изморена съм да мисля какво да й готвя и как да й го приготвям. Запазила е сукателният си рефлекс и не се отказва да го ползва, макар че отдавна спря да пие мляко от бутилка. Ако някой има идея или е преминал през същия проблем, моля да ми пише, много ще съм ви благодарна.

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 00:31 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 7 091
Не знам какво да те посъветвам, освен да не се отказваш и да и предлагаш храна на парченца. Ако продължаваш да и предлагаш пюрета, определено няма да се научи да дъвче. Според мен опитай постепенно да оставяш консистенцията на пюрето все по-едро смляна, както и да предлагаш малки хапки от неща, които обича ( например кашкавал, cereal,бисквити, плодове, лесно смилаеми зеленчуци).
Ако искаш пусни си тема и в Бъдещи и настоящи майки, тук говорим най-вече за проблеми свързани с чужбина и сме по-малко хора, предполагам в другия форум ще имаш повече отговори.
Успех!  bouquet

# 2
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Децата копират всичко от родителите.Може би трябва да опиташ да й даваш любима храна/ банан, киви/ , нещо което много обича , лесно за дъвчене , но на парченца. Ако не иска да дъвче, ти ще се правиш на " маймуна " пред нея и ще си го изядеш с кеф. Нека да те гледа как се наслаждаваш , а тя не може, като разбира се , трябва да го спреш да й го даваш пасирано. Разбира се има много теми тук, но те са за захранване, а не как да научим детето да дъвче. Хранете се заедно, всички на масата, когато децата гледат как родителите се хранят , започват да ги имитират и да искат да пробват от храната им. Не зная, може би има още неща...пиши по- подробно. Дай ни насоки ...какъв може да е проблема за да отказва дъвчене.
Давам пример: дъщеря ми е на 8 м./ от 1м дъвче/ , но не желае да пие сок(предлагах какви ли не сокове...не и не..) Пие само чай с фенхел. Вечеряме цялото семейство. Видя че пием безалкохолно...и тя пожела. Сега на вечеря пие сок от малка стъклена  чашка, но същия сок отказва да пие от шише с биберон. Но ,все пак аз доволна ,че има напредък , пък и се учи да пие от чаша.

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 12:28 от Шехи

Общи условия

Активация на акаунт