Забрана ДЯ & ДГ да затварят за по месец през лятото

  • 1 707
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Здравейте всички...

Чули ли сте го това, че са забралнили през лятото да затварят за по месец- два детските заведеня... newsm78 Моето свеки работи в Ямбол в ДГ и каза, че там им забранили..и това лято няма да затварят...за Сф някой нещо да е чул  Mr. Green

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 10:36 от МоЦаРелк@

# 1
  • Мнения: 2 609
Не съм от София, но и в яслата на дъщеря ми всеки момент очаквам едномесечен ремонт. ooooh! Таа...., много ще се радвам, ако това, което си чула е така.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 470
    На протестното шествие което организирахме преди две седмици-29.06.07г.,г-жа Фандъкова,заместник шеф по образованието,обеща да издаде и в София подобна заповед,и че и детските градини ще работят цяло лято,с изключение на тези които ще бъдат мащабно ремонтирани.Ако вашата гредина не е ремонтирана,и е затворена,подавайте сигнали до общината.Ако пък искате включвайте се в нашите инициативи,провокирани точно от това лятно затваряне,от липсата на достатъчно места в ДЯ и ДГ,и от неспазването на работното време през учебната година.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз до колкото разбрах това ще е от догодина.
Ще следя темата!

# 4
  • Мнения: 910
Дано да стане така,защото няшата ясла почива целия юли месец и добре че съм по майчинство, че да гледам Даниела.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Аз чух,че във  Варна също има издадена заповед,детските градини вече да не затварят за по 1 месец,но не знам до колко е вярно.А яслите по принцип не би трябвало да затварят,поне нашата беше така,защото те не са към към Министерството на образованието,а на здравеопазването и персоналът-по точно възпитателките са с мед.образование

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Тъкмо днес прочетох в нашата ясла извадка от някакви правила, в която пише че не затварят през лятото. Но ще има ремонт и повечето от децата няма да ходят. Не ни задължават, но ни посъветваха ако можем да си гледаме детето вкъщи за периода на ремонта.

# 7
  • Мнения: 2 431
Това със лятното затваряне за съжаление стана вече  традиция.

# 8
  • Мнения: 231
След 2-седмична почивка на малкия днес го заведох на ДЯ и ми напомниха поне 3 пъти докато си говорихме с "другарката", че от 09 август няма да работят... пусто не попитах за това...  ooooh!направо ми изкочи от главата, обаче когато се взимаме довечера ще запитам и ще питам!... Говоря за 93-то ОДЗ, ако някой има инфо за там  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 15 198
Нашата ДГ ще е затворена през август. Не са казали нищо ново.

# 10
  • София
  • Мнения: 790
В 36 ДЯ също ще правят ремонт и целият август няма да работят.

# 11
  • Мнения: 24 467
За официална информация по въпроса още не съм чела. Очаквам с нетърпение подобно решение, което обаче да е централно, да важи за територията на цялата страна и да се отнася за всички ДЯ и ДГ. Дългите почивки създават изключително големи затруднения за родителите.

# 12
  • Мнения: 29
Ако наистина им забранят със заповед да затварят през лятото за по 2 месеца ще бъде супер Laughing Laughing Преди години с каката сме правили какви ли не комбинации - сборни групи, график на отпуските на моите родители и нашите с баща й, щото да е обгрижвана през останалото време и все таки се налагаше септември мининум 2 седмици да я водя с мен на работа Simple Smile по принцип е голяма глупост ДЯ и ДГ да се "третират" като училището - начало на учебната година, край, ваканции и т.н. Работя в сферата и знам, че при смислен график може да се направи така, че хем госпожите да си ползват отпуската хем заведението да работи.... А да не говорим за приема, това е "страшна" тема #2gunfire

# 13
  • Мнения: 47 898
от две майки чух, че нашата ясла няма да почива, но...директорката твърди че не е вярно
в същото време жените твърдят, че децата им ще ходят и то точно там, а не на друго място  newsm78няма защо да лъжат, защото и  те разчитат на яслата за лятото
струва ми се че ще има само една група и директорката лъже, за да има много малко деца, но аз също съм в безизходица, днес имах неприятен разговор в работата по въпроса с децата Rolling Eyes
в момента издирвам телефон на който да проверя дали яслата е подадена като дежурна или не, но има само за детските градини информация
ако някой намери някакви координати, да ми пише

# 14

Общи условия

Активация на акаунт