въпрос за смяната на памперса

  • 2 001
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
след хранене бебетата се нааквали и трябавло много внимателно да се сменя памперса.  ама дупето как се мие - на течаща вода /то всичко ще повърне сигурно  Thinking/ или само с влажни кърпички се почиства?

# 1
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Ами аз го мия на течаща вода,много внимателно.Възможно е първите 1-2 месеца да повърне(не се безпокой няма да е всичко,въпреки че винаги изглежда повече,отколкото е).Алекс вече не връща,когато го мия.Държа го на нивото на гърдичките,не през коремчето.С мокрите кърпички няма да можеш да почистиш добре.Според мен ще влошиш положението.

# 2
  • Мнения: 1 064
Понякога го мия, понякога го почиствам с мокри кърпички...зависи колко е нааакан Sick

# 3
  • Мнения: 1 371
И аз го мия от новороден. Хващам го през гърдичките с едната ръка. На мен не ми е повръщал така, а иначе много повръщаше докато беше на 1-2 месеца. Влажните кърпички използвам само навън, там няма къде да го измия...
 Peace

# 4
  • Мнения: 1 243
В повечето случаи мия но някой път използвам мокри кърпички Peace

# 5
  • Мнения: 1 733
АЗ го почиствам с влажни кърпички, но ако позициите са много осрани - на течаща вода Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
Откакто се е родила винаги й мия дупето след наакване, независимо дали е яла преди това или не. Мия я на чешмата на течаща вода, хващам я през гърдичките. Досега не е повръщала от това. Предпочитам да върне малко от храната, отколкото да стои с недоизмито дупе. Особено за момиченца ми се струва задължително измиването, защото при тях е много по-лесно да стане уроинфекция.

# 7
  • Мнения: 377
и аз мия.и то след хранене в повечето случаи , не толкова заради акането по време на хранене, колкото заради това че преди да се нахрани опищява къщата, а иначе е спокоен. А относно кърпичките - гола вода са, те са за изключителни случаи.

# 8
  • Мнения: 11 003
Ако памперсът е много пълен, задължително й мия дупето на чешмата. Досега не е връщала.

# 9
  • Мнения: 4 668
Винаги съм го мила  Peace Не се е случвало да повърне  Grinning
Само с кърпички някак си не ми се струва на 100% почистено  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Винаги го мия,на всеки памперс,независимо дали е наакан или не.Случвало се е и да повърне малко,но с времето се усъвършенствахме и сега вече не повръща.Мокри кърпички съм ползвала само 2 пъти,когато се е нааквал навън,никак не ми се струва хигиенично.

# 11
  • Мнения: 4 546
и за пишкането ли се мие на течаща вода?
може да звучат много глупаво тия въпроси, ама като незнам... Embarassed

# 12
  • Мнения: 1 081
Аз му сменях памперса преди хранене, защото след това много връщаше. Но ако ще го сменяш след хранене те съветвам само с влажни кърпички, че рискуваш всичко да олееш докато го измиеш.

# 13
  • Мнения: 1 081
До петия месец при смяната на памперса го миех само с мокри кърпички независимо дали е акал  или само пишал + два пъти къпане на ден . После започнах да го мия на чешмата, но защото вече е захранен и киселинността на урината му се промени, а и вече не сменяме памперс на всяко хранене, а само когато има нужда.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 912
И аз го мия на всяка смяна на памперса, но не на течаща вода, а в леген с душгелче и после изплаквам с канче чиста вода, т.к. банята е в другия край на апартамента и се притеснявам да го разнасям гол и мокър. Кърпички почти не ползвам-струва ми се, че само го замазвам, ползвала съм броени пъти на нощната смяна, когато памперса е почти празен. На училището ни казаха преди ядене да сменяме памперсите, но той после докато го храня ака и трябва да стои така до следващата смяна или така или иначе пак да го сменя с пълно тумбаче, така че започнах след ядене - оставям го десетина минути да му слезе храната и се мятаме в легена - голям му е кеф Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт