Защо кърмата вечер намалява? Как да се справя?

  • 3 715
  • 34
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 3 617
мили мами с моето мъниче преминахме едновременно през две кризи - тя - на растежа, аз имах лактогенна( или лактационна , не знам как е правилно) криза. Всъщност не знам дали мога да кажа, че нещата са отминали..Но само и благодатение на този форум, на вас и на подкрепата от страна на съпруга ми продължавам да се боря. През деня с справяме - кърмя на поискване и няма проблем, но вечер става страшно. Мая се залепва на гърдите ми и ги сменям по 100 пъти. А тя дърпа пуска плаче. Моля ви ако знаете как бих могла да увелича кърмата си вечер помогнете.

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 10:54 от Тина78

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Тина, сигурно знаеш, че доста бебета вечер се хранят 'накуп', т.е. сучат начесто и по много.
Бебе Мая (хубаво име Grinning) е на почти 40 дена и също е доста вероятно да има бум в растежа (и заради това да иска да суче повече, за да увеличи кърмата).
Би ли казала как наддава (родилно тегло, най-ниско тегло, тегло сега), как пишка и ака също?

# 2
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Съжалявам,че използвам темата.Но и ние сме така.Снощи ми е висял от 21,00 до 2,00 на гърдите.Имам чувството,че ги  смених поне 100 пъти.А те празни и детето зяпа гладно. Tired

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
А те празни и детето зяпа гладно. Tired
Нормално е като суче много начесто, да изглеждат празни. Но най-голяма част от кърмата се образува веднага след изпразване, а също и по време на сукане. През останалото време (примерно при голяма пауза) се изработва много по-малко мляко.
Затова по-добър показател е как пишка и ака бебето, а също и как наддава за период време. Simple Smile

# 4
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Мис Бу,благодаря ти за светкавичния отговор.Наакани и напишкани пелени имаме достатъчно,но просто ме притесни с това често ядене.От началото на бременността си чета този форум и се подготвям да кърмя/за жалост с първото си дете излязох много слабохарактерна и не успях/,и сега ме е страх да не остана без кърма и да оставя детето си на АМ-то.Ще чувствам,че съм го предала.

# 5
  • България
  • Мнения: 3 617
Мис Бу, благодаря ти отново   bouquet за всичко , което правиш за нас.
Мая е роди 3 кг.  Изписаха я 2 950. На 12- ти ден беше 3 080г. Понеже лекарката реши , че е малко след една седмица я водих пак - беше 3 380  Laughing. На 1месец. 3 700г.  Теглото в момента не го знам , но ми се струва порастнала и натежала. памперсите са добре с изключение на някой път сутрин , когато вечерта не се е нахранил както трябва. Тогава е празен и лек и сърцето ми се свива.  Вече 3 пъти дохранвам с  АМ вечер. Снощи например тъкмо реших , че още един ден се справихме само на кърма когато заспа вечерта, тя се събуди и след един час дърпане, пускане на гърдата , рев , смяна , другата , рев ит.н дадох АМ. Изяде 120 или 130 мл. някъде.  Стоим си по цял ден вкъщи за да съм й на разположение по всяко време да се кърмим и гушкаме. Искам да направя всичко възможно да дам на детето си това , от което има нужда. така и аз ще се чувствам по-пълноценна майка. Започнах да хапвам повече (защото наистина  май не се хранех  много добре добре) , но най-много само да кача някое и друго кило Simple Smile Пия сокове , чайчета , айран , ям плодове ......опитвам се да съм спокойна , защото вярвам че психиката играе голяма роля, но не знам доколко успявам.

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 17:26 от Тина78

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Тина, освен всички  сокчета, айрянчета и т.н. на мен лично най-много  ми помогнаха ядки, лактогонен чай български и сварено ЖИТО. Може и да си внушавам, но е факт. Стискам палци.

# 7
  • България
  • Мнения: 3 617
Тина, освен всички  сокчета, айрянчета и т.н. на мен лично най-много  ми помогнаха ядки, лактогонен чай български и сварено ЖИТО. Може и да си внушавам, но е факт. Стискам палци.
Да, и всичко това  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 5 170
Предлагам ти да опиташ обратното на седене в къщи. Опитай сутрин по хладно разходка с бебето, за да се чувстваш човек, а не само кърмачка.Ще кърмиш успешно и навън.Ако ти е притеснено, се прибирай за кърмене. Следобед да спите заедно, кокото можеш повече.След сън, поне на мен ми идва много мляко. Обяснението по книгите е в хормоните.Разходката и сънят са по-важни и от лактогонния чай.
Успокой се- това е третото -пак заради хормоните.
Моето бебе също полудяваше с безспирно кърмене привечер и вечер около40-тия ден- рев, кърмене,разнасяне,рев и т.н. Периодът свърши и сега на 2 мес. пак кърмата привечер ми намалява, но стига, като кърмя на 1час и половина-2 часа.
Успех!

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Изписаха я 2 950.  На 1месец. 3 700г. 
Значи предполагам, че за средно 25-26 дена е наддала 750 гр. - това е нормално наддаване Simple Smile Вероятно расте и на височина? Нищо не пречи да я заведеш на едно междинно теглене преди следващата консултация, просто да видиш как върви. На същия кантар, където и предния път (защото иначе може да има грешки, което да наведе на грешни мисли).

дадох АМ. Изяде 120 или 130 мл. някъде.
Отчети, че много бебета ще пият АМ (сок, изцедена кърма, подсладена вода) от шише не толкова, защото са гладни, но защото им се дава нещо различно, нещо интересно, което влиза в устата и коремчето с много по-малко усилия от обичайното. Не казвам в никакъв случай, че дохранването с АМ е зло - защото то не е - но за да е сигурно, че бебето пие, защото е гладно, а не защото му тече само в устата, както и за да не свиква да пие от шише за сметка на сученето от гърда, добре е ако се дохранва, да се пробва с алтернативен метод - хранене с чашка, с чашка с човка, с пипета, с лъжичка... Изобщо - методи, при които хранене има, но сукане няма (за да има стимул бебето да суче от гърдите на майка си).
Много почивка, гушкане на бебето кожа до кожа (сега времето позволява) и изобщо - релакс Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 1 504
И аз минах през лактационна криза....и установих, освен всичко горенаписано, че когато пия лактогонен чай /български или на ХИП/ към 16,30 17,00 часа винаги имах кърма към 20 21 часа...това по време на кризата де...справихме се за около седмица и половина, като си докарах хиперлактация с всичките тия чайове и слагане на гърда на бебка през 2 часа, но тя така си искаше ....излизахме само сутрин на разходка, когато  се е напапала по добре и после вечер....следобедите си ги прекарвахме на цица и гушнати...
И мен ми се е случвало вечер да не й стига, по време на кризата, дори се бях уплашила, че ми спира кърмата, ама на другия ден всичко си беше наред...един път я дохраних с АМ, изцока точно 30 гр, който явно аз ги нямах или тя нямаше търпение да ги изцока от мен, щото я мързеше...но напълно те разбирам как се чувстваш....а само да допълня, че по време на кризата се цедях след всяко кърмене...и нещата се оправиха...явно на бебка й е било нужно повече кърма...така че ще се справиш:)))  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 924
Опитай се да поспиваш ,когато бебето спи-помага, а и ще отпочинеш.И най-важното-бъди спокойна и уверена в себе си , ако трябва си повтаряй непрекъснато"Имам кърма, всичко ще се оправи".Стресът оказва лошо влияние върху хормоните, отговорни за лактацията, затова не си вреди излишно.Ще се справиш,още повече, че имаш желание и ти е приятно да кърмиш Grinning

# 12
  • България
  • Мнения: 3 617
Много благодаря на всички   bouquet Вчера я дохраних само с кърма, днес също успях да изцедя сутринта , но се надявам да не се налага да я използвам.
Значи предполагам, че за средно 25-26 дена е наддала 750 гр. - това е нормално наддаване Simple Smile Вероятно расте и на височина?
Да , за един месец беше порастнала с 4 см.
- хранене с чашка, с чашка с човка, с пипета, с лъжичка... Изобщо - методи, при които хранене има, но сукане няма (за да има стимул бебето да суче от гърдите на майка си).
Как точно става това  newsm78 Надявам се да не ми се налага повече де  Peace
Ох, миналия ден опитах с лъжичка, а вчера със спринцовка. Много се мъчи милата, нерви се , плаче и в крайна сметка пак дадох от шишето.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 715
И аз имах проблеми с кърмата - предимно следобяд и вечер. Бях започнала да кърмя на 30-60 мин и да цедя. После звъннах на лекар хомеопат. След въпроси за причините ми каза да пия Уртика. Ефект имаше още след втория прием   newsm44. Кърмата ми се увеличи толкова, че пак ми се препълват гърдите, особено сутрин . Дори повечето пъти кърмя само от едната гърда (по принцип преди това хранех и от двете). Сутрин при кърмене от едната гърда има теч от другата. Това не се беше случвало от втория месец май  Joy

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 16:09 от Мила-мама

# 14
  • Мнения: 208
Мила -мама , какво е това Уртика 9СН,някакво лекарство ли .Как го вземаш три пъти по 2 ли?

Общи условия

Активация на акаунт