Диетите при кърмачките

  • 798
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 463
Здравейте на всички. Сигурна съм, че има мами, които кърмят но не свалят килограми от това, за разлика от щастливките, които успяват да свалят килограми само от кърменето. Хайде да споделим коя как се бори с килограмите и с нетърпението отново да си влезнем в дрешките, без обаче да ощетяваме дечицата. Аз лично не ям хляб, колкото мога ограничавам сладкото и гледам да наблягам на зеленчуците, НО ефект почти няма. Нямам време да спортувам, единственото ми движение са разходките. Ако някоя от вас прилага подходяща диета за кърмачки-моля да сподели.

# 1
  • Мнения: 2 047
   Да ти кажа и аз не ядях тестени и сладко, докато кърмех и не мръднах и едно кило надолу. Отслабването започна, когато започнах да спортувам.

# 2
  • Мнения: X
Моя опит също е подобен - не свалям докато кърмя, ама никак. За спорт нямам сили, двете деца ме изтощават напълно.
Опитвала съм с различни диетични режими (разделно хранене, Дюкан, ВМ-НВХ, Монодиета). Единствено ми подейства Монодиетата, но при нея кърмата намалява като количество. След монодиета свалих 3 килограма за 6 дена с малки прегрешения, после с ВМ-НВХ успях да си запазя постижението и да възстановя количествата на кърмата. Засега мисля да редувам монодиетата с ВМ-НВХ или разделно, докато постигна желаните килограми. Ходя и на козметични процедури, но там загубата е на сантиметри, не килограми. Определено става много бавно смъкването, а и по-трудно докато кърмя.

# 3
  • Мнения: 621
И аз имам подобен опит, ама даже бях по-зле щото от кърменето качих 8 кила и после от хормоните ли от какво ли не можех да мръдна и грам надолу. Чак до преди 1 м бях така ама сега се понормализираха нещата и започнах да свалям.
Ограничавай тестяното, яж повече белтъчини и плодове и зеленчуци и остави отслабването като ти влязат хормоните в ред, защото преди това е наистина много трудно, само ще се измъчиш Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 959
...за разлика от щастливките, които успяват да свалят килограми само от кърменето...
Ридик, съмнявам се да има много такива щастливки, които да свалят кг само с кърмене, или ако е така то тез резултати се наблюдават след първата година. Кърменето, съчетано с правилното хранене и с подходящи упражнения прави чудеса. Виж тук , много кърмещи момичета споделят своя опит с излишните кг. А Ти защо не ядеш плодове?

# 5
  • Мнения: 201
Единствено ми подейства Монодиетата, но при нея кърмата намалява като количество. След монодиета свалих 3 килограма за 6 дена с малки прегрешения, после с ВМ-НВХ успях да си запазя постижението и да възстановя количествата на кърмата. Засега мисля да редувам монодиетата с ВМ-НВХ или разделно, докато постигна желаните килограми.
Мишенце, тези диети са абсолютно противопоказни за кърмачки. Особено монодиетата - организмът и твоят, и на бебето, има нужда от разнообразна храна. ВМ-НВХ също не е добър вариант, трябва да поемаш и въглехидрати. Освен това за кърмачките не е удачно да свалят по повече от 1/2 до 1 кг на седмица, т.к. при по-голяма загуба на тегло токсините от организма се отделят и чрез кърмата.
Всъщност на теория съм добре, но досега съм свалила само 4 кг., 3, от които, качих през първите месеци след раждането. Опитвам се да ограничавам количеството високо калорична храна, но без да се лишавам от някоя основна хранителна група. Наблягам на пресните плодове /до обяд/ и зеленчуците. Обаче умирам за сладко, направо  на моменти изпитвам неконтролируем хипогликемичен глад и се забравям.   Weary

# 6
  • Мнения: 2 959
...тези диети са абсолютно противопоказни за кърмачки...
Миа, не съм много съгласна с това. Аз съм на РХ/ ако това може да се приеме като диета/ от доста време, а вече 2.9г кърмя Дана, проблеми с кг нямам. Според мен правилното и балансирано хранене, съчетано с повече течности, спорт и кърменето прави чудеса с женското тяло. А факта че си успяла да качиш и свалиш кг по време на кърменето на Калоян си заслужава поздравления. Само по някакъв начин намери заместител на сладките изкушения и резултата няма да закъснее.

Ридик,
Честит Рожден Ден, Раче!


С пожелания за здраве, много усмивки, късмет, любов и успешно съвместяване на кърменето на Ради и пътя към исканото тяло/ има такъв, ще го намериш/.

# 7
  • Мнения: 201
Kalida, обнадежди ме за разделното хранене, т.к. и аз се опитвам да се придържам /почти  Embarassed / към основните принципи на режима, а като неподходящи визирах монодиетата и ВМ-НВХ /бях си докарала авитаминоза от ВМ-НВХ преди време/.
Успех на всички съмишленички, които като мен искат да си върнат добрата фигура, без да лишават децата си от най-полезната за тях храна. Продължавам да следя темата с интерес.
Ридик, честит рожден ден и от мен!  bouquet

# 8
  • Мнения: X
Миа, ВМ-НВХ не е диета, а здравословен режим на хранене, който ако се прилага правилно е невъзножно да ти докара авитаминоза. Сигурна ли си, че си спазвала правилно принципите на режима? Пиеше ли рибено масло?
Аз също съм кърмачка, спортувам, храня се  ВМ-НВХ и се надявам съвсем скоро да се похваля с момичешката си фугура.

# 9
  • Мнения: 2 959
...ВМ-НВХ не е диета, а здравословен режим на хранене...
Мине, здравословен режим за цял живот ли може да бъде подобен, изключващ една основна хран. група от менюто особено при кърмещо момиче?! А колкото до заветните 52кг ще успееш да стигнеш, организма Ти е трениран, свикнал е на натоварвания и режими, но нима мислиш че плодовете са вредни?! Как искаш да научиш тоз чаровник с притегателните очи- Мартинката да ги харесва, като Ти самата си ги изключила от менюто си?! Поздравления за кърменето и успех и занапред в съвместяването му със сериозният спорт. Откри ли търсената мотивация вече, аватара е голям стимул, спортна Варненке!
...на моменти изпитвам неконтролируем хипогликемичен глад и се забравям...
Слънчево Майче, това с хипогликемичните моменти не е хубаво. Как си с кръвната захар, ако всичко там е наред, значи проблема е по- скоро навик. По- честите хранения са добро решение за поддържане на нормални нива на инсулина и начин да се справим с глада, още повече че Ти и усилено кърмиш малчугана. Ти спортуваш ли или тичането по двамата малчугани Ти заема времето?

# 10
  • Мнения: X
Калида, намерих мотивация, наистина вече се чувствам добре! Относно плодовете - аз не ги смятам за нездравословни, напротив, но за себе си вярвам, че ограничаването им е за хубаво. А за кърменето - надявам се поне до 2 годинки Марти да е кърмаче  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 463
Благодаря на всички, които ми честитиха рожденния ден. Трогната съм newsm51 newsm20  mrstraetz  bigdance2 newsm18  love001

Общи условия

Активация на акаунт