Вече нямям сили :(

  • 4 270
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 214
Нямам сили да вярвам че сина ми ще проговори:(
Той е на 2.7 мес не казва ни то дума, чува , разбира но не говори, уморих се от логопеди които ми казват да чакам и повече да говоря с него.
Знам че каквото и да напишете няма да се успокоя но имам нужда от вас, помогнете ми Praynig

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Съжалявам за тревогите ти, но са основателни.
А не направи ли консултация с психолог?

# 2
  • Мнения: 2 673
Имам братовчед, който сега е на около 30 години. Помня че проговори много късно - на около 4-5 години и то не-членоразделно\ако мога така да се изразя\ в смисъл малко трудно му се разбираше какво говори. Дали е от френулома или от нещо друго незнам, но "Л"-то му е "Уъ". Беше добър в училище. Нямаше проблем в общуването, просто го "израстна" проблема. Постепенно обаче. Не е воден на логопед. Сега е женен с две деца.
ЗНаеш ли кво ми каза хомеопата ни - "научи се на търпение". Децата, затова са ни най-големия урок, защото ни учат на търпение.

СТИСКАМ ПАЛЦИ!! КЪСМЕТ!!

# 3
  • Мнения: 6 315
Има дечица, които не искат да говорят и изведнъж се отприщват.

За психолог е рано според мен. Малък е. Иначе си е добре човечето, предполагам Simple Smile. Не се притеснявай толкова! Ще проговори и няма да млъкне Simple Smile.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 100
Моят син е на 2,7 също и освен три думи ,ама точно три нищо друго не казва.Не се притеснявам въобще.Разбира  всичко.Мисля,че няма защо да се притесняваш и ти.Децата се развиват различно все пак.Ти знаеш ли кога си проговорила или мъжа ти? Аз също много късно съм проговорила,може и да го е наследил от мене. Crazy

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
на моя приятелка сина проговори и той мнг късно - на към 4 години и то почти неразбираемо..просто дете с характер според мен, всичко иначе чува и осмисля, но е решил да не говори  Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 2 214
Аз проговорих много рано.
Цитат
Съжалявам за тревогите ти, но са основателни.
А не направи ли консултация с психолог?
С психолог-логопед и не една и всички ме успокояват и казват само едно "Трябва повече работа"
Но той не винаги иска да "работим" той ме разбира и си играе  контактен е но не говори.

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
...Но той не винаги иска да "работим" той ме разбира и си играе контактен е ...

 Играта също е работа.

 В Украйна Хомеопатията е мн. добре развита, още повече че и не е била забранявана по време на комунизма, както в БГ. Защо не се обърнеш към хомеопат там.  Ако пък в момента си в Пазарджик - там също имаме добър колега. Peace

# 8
  • Мнения: 6 029
събираш ли го с други дечица?

# 9
  • Мнения: 1 163
Според мен няма място за тревога. Познавам деца, които и на три годинки нищо не говорят. Педиатъра на Рали казва: важно е да те чува и да те разбира. Като му кажеш донеси ми чехлите / това е само пример/ ако ги носи те разбира и те чува. Нямай притеснения най-неочаквано за тебе ще проговори детето. Една комшийка каза, че нейното за пръв път проговорило на 3 годинки а има и такива, които проговарят на 5. Знам, че ти се иска да си говорите с малкото ангелче за да се разбирате по-добре но и аз те съветвам имай търпение.  Толкова исках Рали да проходи рано а 4 месеца все я водих за ръцете проходи чак на 1г и 2м така, че се въоръжи с търпение.
Желая ви успех

# 10
  • Мнения: 2 214
Цитат
...Но той не винаги иска да "работим" той ме разбира и си играе контактен е ...

 Играта също е работа.

 В Украйна Хомеопатията е мн. добре развита, още повече че и не е била забранявана по време на комунизма, както в БГ. Защо не се обърнеш към хомеопат там.  Ако пък в момента си в Пазарджик - там също имаме добър колега. Peace
Живея в Пазарджик би ли ми посъветвала към кой да се обърна? ако можеш пиши на лични.
По въпроса дали го събирам с деца, нямам много приятели и мога да го събирам с деца само в градската градинка но той не изивява желание да играе с тях, все се закача с големите.
mimi_msm благодрая ти за подкрепата мъже ми казва същото той пък въобще не се притеснява че не говори, а аз умирам от тревога и притеснение.

# 11
  • Мнения: 690
Всяко дете е индивидуално, пробвай с хомеопатия. Има страхотни резултати. Успех!

# 12
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Живея в Пазарджик би ли ми посъветвала към кой да се обърна?

 - Съжалявам, сега проверих, човека е заминал да работи на Запад! (чудя се аз какво правя още тук....)

# 13
  • Мнения: 84
Виждам, че пише Киев-Пазарджик. В двуезична среда ли живее или е живяло детето? Ако е така - те обикновено проговарят по-късно.

# 14
  • Мнения: 2 214
Виждам, че пише Киев-Пазарджик. В двуезична среда ли живее или е живяло детето? Ако е така - те обикновено проговарят по-късно.
Говорим му само на български

Общи условия

Активация на акаунт