Антиовариални антитела

  • 5 457
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 920
На мен ми откриха наличието на такива. Прочетох където каквото намерих но въпреки това имам неясноти. Моля обяснете ми...!

Първо ето малко информация що е то антиовариални антитела:

Автоимунитетът към антигени на яйчниците често води до овариална дисфункция и до неизяснено безплодие, като е възможно да бъде и част от полиендокринен автоимунен синдром, включващ болестта на Адисон, автоимунен тиреоидит, инсулин-зависим диабет, миастениа гравис.

 Имунните фактори /антитела срещу структури на яйчниците, растежни фактори, цитокини/ оказват влияние при прояви на преждевременна дисфункция на яйчниците, резистентност на яйчниците към терапия и стимулация с хормони на фоликулогенезата, поликистоза, ендометриоза.

 Те са  и една от причините за някои неуспехи при асистираната репродукция, популярна като Ин-витро оплождане.

 Антиовариалните антитела включват:

-         антитела срещу антигените на Зона пелуцида /ЗП/

-         антитела срещу антигени на стероидпродуциращите гранулозо-лутеинизиращи клетки /ГЛК/


Значи аз имам и от двата типа. За първия тип намерих що годе яснота:

Пътувайки, яйцеклеткатае заобиколена от дебела мембрана - нар. зона пелуцида, и един слой клетки с цилиндрична форма, които образуват корона радиата.

До тук добре но какво точно и правя на тази зона пелуцида с моите антитела.

За втроия тип - антитела срещу антигени на стероидпродуциращите гранулозо-лутеинизиращи клетки не намерих абсолютно нищо.

На мен ми направиха кръвно изследване за да ми ги открият, но когато отидох за консултация при друг лекар - той се учуди че посредством кръвна проба са ми ги изследвали. Та и това питам - може ли с кръвна проба да се диагностицират?

И последното ми питане - какъв е доктора, който се занимава с недостатъците на имунната система - имуголог или си има друго име? Идеи за такъв специалист?

Момичета предварително благодаря на всички, които ще ми помогнат да разгадая този пъзел!

# 1
# 2
  • Мнения: 3 634
Сладурче мъничко, самичка ли си постави тез диагнози?

# 3
  • Мнения: 920
Естествено че не мама....нашият хипохондрик е друга.... Grinning

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Цитат на: Tia
Естествено че не мама....нашият хипохондрик е друга.... Grinning

Тиенцеееееееееееееееееееееее, ще видиш ти едни хипохондрици.

# 5
  • Мнения: 920
Ама wa_wа аз вече ги видях...вчера...не помниш ли? Grinning

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 185
ах ти, недей така де, засрамваш ме. какво ли ще си помислят тук за мен? Cry  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Confused:

# 7
  • Мнения: 920
Шегувам се....нали знаеш. Това е част от новата винаги оптимистична Тия, която се опитвам да стана.....

Общи условия

Активация на акаунт