Случвало ли се е на вашите бебета?

  • 1 163
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 467
Може пък да сте имали подобни неволи - от два дни насам храненето се е превернало в кошмар за мен и за нея. Гладна е, защото например са минали 4 часа и трябва да яде, засмухва биберона, но в един момент се почва рев, гърчене, опъване и плюене на биберона. После от глад пак го засмуква, няколко пъти така и после пак рев, даже още по-истеричен рев. Направо не ми останаха нерви тия дни. Най-вече заради нея, явно нещо го мъчи детето. Утре ще се обаждам на педиатърката й, но преди това исках да знам дали сте имали подобни случки? Тя е на АМ от новородена общо взето, като първите 2 месеца е яла моя кърма, значи от почти 2 месеца е само на изкуствено мляко. Млякото е Plasmon 1, знам, че го няма в България, но уж се води хубаво. Не знам дали това е от значение...Какво може да й има?

# 1
  • Мнения: 374
Ами при нас имаше такъв период, примерно по веднъж или два на ден картинката беше същата - рев, не искаше да яде, унасяше се за малко в сън и после като доближа шишето с млякото или водата отново се започваше. Един-два дни беше спокойна, после пак... Точно на 5 месеца обаче й излезе първото зъбче. След това тези периоди вече не се повториха. първо детенце ми е и не знам дали беше от зъбите.  newsm78

# 2
  • Мнения: 1 467
А малко преди излизането на зъбчето ли стана?

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят син отказа млякото и водата от шише около 15-20 дни преди да му излезне първото зъбче.Иначе картинката беше като описаната от теб-гладен е,но реве до посиняване след няколко дръпвания от бутилката.Наложи се да му даваме АМ с лъжичка,ядеше го само така,истински кошмар.След това започнахме да му слагаме бисквити в млякото за да стане по-гъсто и да се дава по-лесно с лъжичка,въпреки,че съм противник на такъв тип хранене.Вода започна да пие директно от чаша за възрастни.Този период продължи около 1,5 месеца,сега пак пие и вода и мляко от шише,за наше облекчение.

# 4
  • Мнения: 374
Ами честно да ти кажа около месец - месец и половина преди това. Обаче такова пищене и ревове както през тези дни повече не е имало. Дано бързо всичко да ви се оправи!

# 5
  • Мнения: 153
Защо не пробваш да смениш размера на биберона, може вече този да не й пуска достатъчно и да се изморява. При нас пък сега преди две седмици ни излязоха първите зъбчета и не искаше да яде от лъжица , а само от шише.

# 6
  • Мнения: 1 467
Защо не пробваш да смениш размера на биберона, може вече този да не й пуска достатъчно и да се изморява. При нас пък сега преди две седмици ни излязоха първите зъбчета и не искаше да яде от лъжица , а само от шише.

И това съм си го мислила, но отхвърлих умората, тъй като прави същото нещо в началото на храненията...ако беше към края, да, би било възможно да е от умора...благодаря все пак..

# 7
  • Мнения: 1 467
Моят син отказа млякото и водата от шише около 15-20 дни преди да му излезне първото зъбче.Иначе картинката беше като описаната от теб-гладен е,но реве до посиняване след няколко дръпвания от бутилката.Наложи се да му даваме АМ с лъжичка,ядеше го само така,истински кошмар.След това започнахме да му слагаме бисквити в млякото за да стане по-гъсто и да се дава по-лесно с лъжичка,въпреки,че съм противник на такъв тип хранене.Вода започна да пие директно от чаша за възрастни.Този период продължи около 1,5 месеца,сега пак пие и вода и мляко от шише,за наше облекчение.

Да, най-вероятно е това. Ще видим как ще продължи цялата история. Дано да се размине, но ръцете й са най-редовно в устата, та чак до гърлото понякога.

# 8
  • Мнения: 153
Аз не говоря за умора и моята принцеса го правеше това преди да й сменя биберона с по-голям .Просто явно нещо се изнервяше че пуска малко и ревеше с цяло гърло.

# 9
Напълно е възможно да са зъби,но провери дали от млякото не са се появили гъбички в устата.Това също много ги дразни.

# 10
  • Мнения: 1 467
Аз не говоря за умора и моята принцеса го правеше това преди да й сменя биберона с по-голям .Просто явно нещо се изнервяше че пуска малко и ревеше с цяло гърло.

ще пробвам, благодаря ти!

# 11
  • Мнения: 393
Може и да е кърмаческа стачка. Не съм го изпитвала на собствен гръб, но така съм чела тук. Дано скоро отшуми!  Praynig

# 12
  • Мнения: 256
Моята Емма  Simple Smileбеше със същия проблем,които и сега съществува,но по-рядко.
Формулата не бе сменяна от раждането и,но в един момент започна да се гърчи и плаче горко по време на ядене Sad.В момента,в които я отпуснеше болката продължаваше,но не винаги.Бях решила да мина на соева формула или lactose free/нямаме алергии в семествата/,но педиатърката ми каза,че това не е решение- проблемът отминава с времето и се дължи на неразвитата им храносмилателна система и стомахчета-болят ги грабчетата/ne go objasnih kato horata/.Сега се случва доста рядко-изчаквам да и мине болката и продакява ядно да яде.
Причината nе е в биберона.

Uspeh  Hug

# 13
  • Мнения: 371
Защо не смениш млякото? Пробвай с друга марка.

# 14
  • Мнения: 292
Ние сме точно по същия начин от 5-6дни но със пюретата.Изяжда го до половината и се почва рев а виждам,че  е гладна.Споделих с много майки и всички ми казаха зъбче а още нямаме никакви признаци по принцип.Обясниха ми,че в определен момент като съм натиснела въпросното място с лъжичката  я заболявало и за това ревяла.
И аз не знам какво да правя. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт