Запушени уши, почистване при УНГ лекар?

  • 29 475
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 726
Преди месец педито каза ,че синът ми ,който е на 3 г. има тапи от ушна кал в ушите и че трябва да го заведа на УНГ да му ги промият. Да ама аз знам колко е гадно и не ми се ще да го подлагам на тази процедура освен това малкият не дава никакви признаци да го притесняват. Кажете какво да правя, ще се изчистят ли сами или ако знаете някое друго средство за почистване, ще съм ви много благодарна.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз няколко пъти съм се подлагала на тази процедура. Болезнена, в никакъв случай. Но е леко неприятна. Чак гъделичкаща. Обаче за мен това е начина, да се махнат тапите.
Разните му там восъчни фитили и прочее, мнеееее ... айде и без  Stop

# 2
  • Мнения: 33
kupi si fitosveshi ot aptekata,s tiax e po lesno

# 3
  • Мнения: 516
По-добре лекар УНГ да си каже мнението. Не се доверявай много на педиатрите. А разните там домашни методи не мисля, че са удачни за дете на 3 години.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е че какво му има толкоз.Дребния съм го водила,наливат му водичка в ушите.Нито е плакал,нито се е дърпал.По-добре на УНГ, от колкото да му навирате разни боклуци в ушите Confused

# 5
  • София
  • Мнения: 39 758
kupi si fitosveshi ot aptekata,s tiax e po lesno
Това е съвет, но който не може да се използва върху дете! Аз съм против.
Лекарят на Дияна също.
Но всеки може да рискува на собствена глава, детето си негово.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На Марти са и промивали ушите. Нито е плакала, нито ми е казала, че боли. Налива  се затоплена водичка в ухото. Аз не виждам кой знае какво страшно да има в това.

# 7
  • София
  • Мнения: 492
Е че какво му има толкоз.Дребния съм го водила,наливат му водичка в ушите.Нито е плакал,нито се е дърпал.По-добре на УНГ, от колкото да му навирате разни боклуци в ушите Confused
Ма то изобщо не боли! Мойта поне не ми се е оплакала, само леко гъделичкане и става за секунди.

# 8
  • Мнения: 48
Аз също съм на мнение, че трябва специалист УНГ да си каже мнението. Все пак това е дете и аз не бих експериментирала с домашни методи. Моята дъщеричка като бебе много и се запушваха ушите с ушна кал и 2,3 пъти сме я водели да й ги чистят, но не с промивки, а доктора /специалист УНГ/ й ги чисти с аспиратор под микроскопа. Става много бързо и изобщо не е болезнено. Само няколко дни преди това й капех капки за да се размекне ушната кал. 

# 9
  • Мнения: 157
В аптеките вече се продава спрей за промиване на уши.Доколкото разбрах не е толкова неприятно като при УНГ.Не съм сигурна колко струва но беше около 10-12 лева за многократно използване.По добре у дома му направи процедурата./това е мое мнение/

# 10
  • Мнения: 5 531
Заведи си детето на УНГ специалист.Може и да му промият ушите, но вече има и апарати с които изсмукват ушната кал. Не боли.

# 11
  • Мнения: 1 726
Цитат
Заведи си детето на УНГ специалист.Може и да му промият ушите, но вече има и апарати с които изсмукват ушната кал. Не боли.

Ако забелязахте поста ми е от лятото, още тогава се появиха проблеми и го заведох да го изчистят, не знам защо тази теме "изплува".

# 12
  • София
  • Мнения: 39 758
Темата е изплувала, заради умния съвет на deboradd за фитосвещите.

# 13
  • Мнения: 472
Ей, добре че е изплувала тази тема, та да се възползвам и аз. Дъщеря ми е на 2г.9м. и вече втори специалист УНГ ми казва, че трябва да я заведа да и промият ушичките. Та въпросите ми са:
- не е ли много малка за такава процедура? Ако не е ...
- къде бихте ми препоръчали да я заведа?
- кой метод е по-добър (с впръскване на вода или чрез изсмукване)? Благодаря предварително!

# 14
  • София
  • Мнения: 492
Мисля, че няма проблем на колко е детето - щом двама спеиалисти казват, че трябва да му се промият ушетата значи е така...но по добрия метод съм чувала, че е впръскването на вода(на дъщеря ми така и ги промиха и почти нищо не усети)  Peace но какви работи изтекоха  Embarassed Sick
Проми и ги първият УНГ специалист, който ми препоръчаха - специално не съм правила проучвания за точен УНГ, защото знам, че е елемнтарна процедура... Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 18:06 от Kamito _77

Общи условия

Активация на акаунт