Помощ!!! Загелпена коса ...

  • 7 562
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 389
Имам проблем с косата ми. Хубава е, има си блясък и всичко, но тенденциозно се загелпва отдолу, на врата.  Tired

В момента имам един масур, който трябва да разчеша преди да отида на фризьор, за да не си бера срама отново. Напипвам го, дебел, плътно уплетен, като кече. Сестра ми каза, че приличал на раста  ooooh!

Масла ли да слагам, балсам ли ... МНОГО моля за помощ и съвет!!!  Praynig

# 1
  • Мнения: 5 622
Аз не разбрах..Спластена коса ли имаш? И как се стигна до там?  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 389
Да. Загелпена, сплъстена  Tired

Ами ... как се стигна ...

Нощем почти винаги лягам с мокра глава, с вързана коса ... и то започна да се събира по малко, аз все не се хващах да го оправя, докато стана невъзможно за разресване. За бой съм.  Outta Joint

# 3
  • Мнения: 4 380
Имам много гъста коса, но никога не се напластява и овързва. ВИНАГИ ползвам балсам и винаги я реша с мека четка сушейки със сешоара. Ако легна с мокра коса ще стане...мамси джейс. Laughing

Абе как така лягаш с вързана коса? Shocked Кой те научи така? #Crazy Ще си съсипеш косата бе, момиче!

# 4
  • Мнения: 2 047
  Ако не е много голям го отрежи и повече не прави така  Grinning

# 5
  • Мнения: 389
Не че се оправдавам, но ми е толкова горещо, че само гледам как да прибера косата и да не се сещам изобщо за нея.

Знам, че не е хубаво мокра коса да се връзва и опъва, но нямам никакви проблеми с нея. Гъста е, с блясък. Даже като отида на фризьор все ми прави комплименти момичето, че ми е много хубава и здрава.  Rolling Eyes

Но аз си мразя косата. Пречи ми, ненавиждам да я мия, ненавиждам да я реша. Искам да я отрежа къса, но домашния звяр не ми дава, че му била слабост и ме правела по-женствена.  #Puppy dog Сега обаче имам подъл план да се отърва от нея Twisted Evil

Но първо трябва да махна гелпата ...

# 6
  • Мнения: 211
Ами хубавата коса не е даденост грижи се за нея  Naughty а за тов а и на мен преди ми ставаше, когато ми беше доста суха косата подобно нещо, просто трябва да го решеш редовно. А щом ти тежи и пречи не я режи цялата а я подстрижи на етажи ще олекне , но ще запази дължината.

# 7
  • Мнения: 4 380
Трябва да си наясно, че красивата коса не е даденост за цял живот. С годините положението става все по-зле и колкото по-лошо се грижиш за нея, толкова повече ускоряваш този процес. А косата е нещото което най-силно променя външността на жената към добро или лошо. Затова...колкото и неприятно да ти е, учи се да се грижиш за нея. Това ти е богатството и трябва да го пазиш. Измий я сега с МНОГО балсам накрая и я изсуши с мека четка като пробваш да разрешиш сплъстеното под струята на сешуара без да дърпаш много! Ако пак не стане, пробвай възела само да намажеш с балсам и без да отмиваш опитай да разрешиш.

Това ми напомни за детските години. Имахме едно момиче в класа с някаква умствена изостаналост, доста болно и все по някакви санаториуми беше. Седях точно зад нея и все се чудех на възлите по косата и. ooooh! Не беше циганче, от много прилично семейство, със страхотно изглеждаща майка и винаги съм се чудела защо не го решат това момиче. Отвратителни бяха тези възли просто. ooooh!

# 8
  • Мнения: 2 617
След като си си лягала с вързана И мокра коса, нормално е тя тенденциозно да ти го върне  Wink

# 9
  • Мнения: 56
Сложи много балсам и се опитай да я разплетеш кичур по кичур.  Rolling Eyes На мен също ми се е случвало. Реша я, слагам балсам след баня, не я вързвам докато спя, но тя въпреки това се заплита.  То си е до косата.. Simple Smile Wink

# 10
  • Мнения: 3 830
Задължително слагай балсам!

Пробвай да разплетеш възела, като го намажеш с балсам!

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 20:29 от Estellia

# 11
  • Мнения: 6 889
След като си си лягала с вързана И мокра коса, нормално е тя тенденциозно да ти го върне  Wink
Защо? И аз съм го правила това. Рядко, само когато ми се налага, но съм го правила все пак. Не ми се е спластила обаче. И честно казано винаги си лягам с вързана коса, с пусната просто не мога, тя така ми се заплита. А на сутринта на нищо не приличам и нищо не мога да направя, за да придобие косата ми по-добър вид.

# 12
  • Мнения: 2 617
След като си си лягала с вързана И мокра коса, нормално е тя тенденциозно да ти го върне  Wink
Защо? И аз съм го правила това. Рядко, само когато ми се налага, но съм го правила все пак. Не ми се е спластила обаче. И честно казано винаги си лягам с вързана коса, с пусната просто не мога, тя така ми се заплита. А на сутринта на нищо не приличам и нищо не мога да направя, за да придобие косата ми по-добър вид.

А ти как би се чувствала да те слагат да спиш вързана? И мокра, освен това...

# 13
  • Мнения: 6 889
А ти как би се чувствала да те слагат да спиш вързана? И мокра, освен това...
Ако не искаш да ми отговориш не е нужно да пишеш. Все пак става въпрос за коса, не за човек или друго живо същество. Просто ми беше любопитно защо е чак толкова лошо и пагубно за косата да е вързана докато спя.

# 14
  • Мнения: 2 617
Аз ти отговорих, само че очевидно не схвана намека. Косата е част от теб самата, така както третираш себе си, така ще ти и отговори самата коса, сигурно си чувала и за израза, че някой има "жива коса", който определено си е комплимент  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт