Жълтък и попара - кога?

  • 2 120
  • 27
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Елена е на 9м и половина може ли да ЯДЕ? ВИЕ КОГА ГО ВЪВЕДОХТЕ. бЛАГОДАРЯ!

# 1
  • Мнения: 8 242
Още не съм.. Ще изчакам поне да мине лятото.

# 2
  • Мнения: 2 159
ние започнахме след 6-тия месец, давам през ден 1/2 в зеленчуковото, но често забравям или бързам Blush

# 3
  • Мнения: 5 393
Мисля,че някъде  на около 1 годинка дадох за първи път, ама....не помня точно Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 432
В храната от кунхята има жълтък понякога.Опита го около 8ми месец заедно с нея.Отделно никога не съм давала.

# 5
  • Мнения: 216
ние започнахме след 6-тия месец, давам през ден 1/2 в зеленчуковото, но често забравям или бързам Blush

И аз започнах след 6-тия месец, но първо с четвъртинка по два пъти в седмицата и постепенно увеличих на половинка през ден  Peace.

# 6
  • Мнения: 1 737
 Яйчен жълтък-кога? - никога  Grinning
Изобщо не го смятам за толкова безценен, вярно, че има полезни вещества, но има и сяра и не смятам че е най-полезната храна за едно бебе, че специално да му се приготвя и дава. В месото има предостатъчно от полезностите на жълтъка. Не го избягвам, но не съм го и приготвяла специално никога.
За черния дроб ми е същото мнението - може да съдържа много витамини от Б-групата, също и А, но в него са всички остатъчни токсини на животното, също и пикочната киселина се натрупва във всички вътрешности, така че не приемам даването му като полезна храна, покачваща хемоглобина с цената на отровите в него.

# 7
  • Мнения: 292
Аз дадох за първи път преди 3-4дни.Мисля да не давам много често,поне през лятото.

# 8
  • София
  • Мнения: 119
Аз дадох за първи път преди седмица-две, т.е. на вашата възраст. Пасирам със зеленчукови пюрета, но тъй като напоследък не ги яде, слагам четвъртинка в сутришния кус-кус.

# 9
  • Мнения: 285
Момичета кога и по-точно в кой месец започнахте да давате жълтък и попара на бебоците?
Питам, защото за нас ми се вижда още доста раничко, но педиатърката ми каза да давам вече???

# 10
  • Мнения: 1 420
Аз смятам да захранвам към 6тия месец. Ще започна с оризова каша, после зеленчукови и плодови пюрета. Жълтък и попара миля да дам към 7 месец. По принцип четох, че тогава е най-добре за бебчо, не по- рано.

# 11
  • Мнения: 46 438
Жълтък след 1 г.
Попара и др. съдържащи глутен- може и след 6 м., но е рисковано, най-добре след 10 м.

Въпреки, че аз дадох яйце на 1г. и 7м., а попара е яла 1-2 пъти, при такова разнообразие от грис, овесени, пшенични ядки, елда, просо и т.н., мокрия хляб не ми се виждаше добра идея  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 733
Със сигурност жълтъкът не се дава след 1 година, а доста преди това, но в крайна сметка зависи как захранваш детето. Аз на 6 месеца му дадох зеленчуково пюре, а на 7 жълтък и месно пюре. Попарата пак някъде там я почнахме.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
Има доста инфо по въпроса,можеш да прочетеш и за себе си да решиш дали е рано.
Аз дадох жълтък на 6,5 месеца,започнах с парче колкото голяма троха и за месец стигнахме до 1/2 през ден.Месо и попара към 7 месеца.

# 14
  • София
  • Мнения: 43 904
аз захраних на 5,5 м. попара дадох към 10,5 (глутен не се дава преди 10, а в сухарите и хляба има), жълтък след годинка.

Общи условия

Активация на акаунт