Рядко се изпишваме

  • 798
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте д-р Слънчева,
моят проблем е свързан с това, че моята 3 годишна дъщеря откакто махнахме памперса започна да се изпишва рядко. Последните дни 3-4 пъти за денонощие. Това според мен е твърде малко. Сяда на гърне , но нищо не прави само си играе и когато й омръзне става и продължава да си играе. Пробвала съм и в тоалетната, но без резултат. Дори пускам водата и там може да си прекара дори и половин час. Пие предимно вода и то не повече от литър на ден. Не знам как да я накарам да започне да се изпикава там където трябва и по-често.  Знае много добре къде трябва да се пиша, но от инат или просто така не иска да го прави. Почнала съм да правя опити още от 2 годишна възраст и без успех. Това, което съм чела навсякъде е да се изчака детето само да си каже и да реши, т.е. когато е готово.
Проблемът е , че е записана на градина и ще трябва да тръгне от септември, а доколкото знам там искат децата да могат да се изпишват сами. Confused
Бих искала да знам, това че се изпишва на по-големи интервали, по някакъв начин ще навреди ли на отделителната система, бъбреци, пикочни канали и пр.? Трябва ли да я заведем на някакъв лекар било то психолог или друг и бихте ли ни посочили - във Варна?  Дали с прекаленото си настояване не я притискам прекалено и така тя се стиска още повече?  newsm78
Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Нямате никакъв проблем. Количеството вода, което пие е нормално както и броя на изпишкванията. Като тръгне на градина сама ще се справи с тоз проблем и то много добре.  LaughingДецата копират един от друг. Там ще има примери за подръжание. Ако сте прекалено настоятелна и я притискате ефектът ще бъде обратен.

Общи условия

Активация на акаунт