Разни въпроси около забременяването за непросветени

  • 13 120
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
От един час се мъча да се светна по въпроса с имплантирането и нищо не намерих, което да ми свърши работа. За сметка на това най-накрая разбрах що е то "жълто тяло". Grinning
Та за мен и други начинаещи като мен -

-В кои ден става имплантирането?
-Кога се отделя хормонът на бременността - след имплантиране? Има  нещо общо с него изобщо?
-Ако овулацията е ранна, означава ли това, че тестът ще отчете по-рано бременност и имплантацията ще е по-рано?
- Имплантирането е придружено от зацапване - в какъв цвят?
- Четох в темата за симптомите, че често има жълтеникаво течение - от какво се получава? Кога - от овуто или от имплантацията?

Доста въпроси се събраха, не ми се сърдете. Просто много неща не разбирам още и се надявам тези от вас, които вече знаят и не им е досадно да отговарят, да ми пишат  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 1 247
Мила, Патишонка...нормално е да си задваш въпроси...въпреки че не е много хубаво да си пълниш главичката с излишни мисли...От опит ти казвам това не помага, освен това те кара непрекъснато да се самонаблюдаваш и да си внушаваш какво ли не!!! Все пак до колкото съм информирана ще се опитам да ти отговоря.
1. Инплантацията се получава по принцип от 7 до 9 ден от зачеването, но това едва ли е закон...
2. Ако овулацията е по-рано, това означава че и имплантацията ще е по-рано, принципно и теста би трябвало да отчете по-рано, но е добре с него да се изчака до закъснението, тъй като в някои случаи бременност може да има, но да не успее да се закрепи добре ембриона след което оплодената яйцеклетка се изхвърля с МЦ...така че тест след  закъснението за 100% сигурност...
3. Имплантацията не винаги е придружена със зацапване, понякога такова може да липсва, то се получава в определение случаи, когато оплодената яйцеклетка с вгнездява в лигавицата на матката и принуждава отделянето на малко количество кръв...но пак казвам не винаги е така...То може да е кафеникаво или розово, при всеки е различно, но не във всички случаи е индикация за имплантация-получава се и по време на овулация или при проблеми с пикочо-половата система...
А за жълтеникавото течение не знам от какво се получава...нека по-информираните момичета ти отговорят на този въпрос...
Дано съм ти била полезна и пак ти казвам не се терзай с излишни въпроси-по здравословно е  Grinning Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 35 817
Имплантирането  е от 7 до 10 ден след О.

ЧХГ се отделя след Имплантацията /след 10 ден, след О./
Може и да има зацапване - няколко капки кръв - дължи се на това че при имплантацията може да се разкъсат малки кръвоносни съдове на матката / тогава тя е доста връвоснабдена/
Може да има увеличено течение - по скоро бяло и миришещо по-скоро 'хубаво' /ако мирише лошо /то е от възпаление, гъбички и т.н/
Увеличената ЦС се дължи на увеличените нива на хормоните / от бременността/

# 3
  • Мнения: 2 660
Кате, Денис, мерси много!! Много съм доволна от информацията, която ми дадохте!
Кате, права си, че човек се вторачва, но не бива и да остане съвсем невеж. Тънка е границата, не знам дали ще я уеля, понеже съм от най-често в крайностите  Whistling

Денис,  все съм си представяла, че оплождането става по средата на матката. Много се зарадвах,че си сложила снимка! Grinning

# 4
  • Мнения: 1 446
Патишонка, има много полезна информация в Библиотеката, както и в www.zachatie.org

# 5
  • Мнения: 2 660
Славундер, мерси! Гледала съм вече и на двете места и продължавам да си дочитам Grinning

# 6
 newsm78 bqloto te4enie vredno li e molq akjete mi pls baby_neutral   ili e predi Цикъл

# 7
  • Мнения: 551
denis- страхотна графика май и аз не съм от най-просветените страхотна темичка Hug

# 8
  • Мнения: 211
Аз  пък уж си следя  цервикалната слуз от месеци и този месец за първи път имам такова силно течение след овулация. Направо се бях позачудила  Thinking . И тъй като не чакам след 2-3 дни , а и имам странни болки, които по-принцип нямам , това ме изпълва с надежда . Ха дано , стискайте ми палци , както и аз на вас  този месец да се похвалим с   EFP

# 9
  • Мнения: 9 063
Patishonka, гледам ти лентичката и се чудя защо се тормозиш с тези въпроси Whistling Grinning

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Patishonka, гледам ти лентичката и се чудя защо се тормозиш с тези въпроси Whistling Grinning
Сложи цайсите каке Mr. Green темата е от 10 юли 2007г. Whistling

# 11
  • Мнения: 9 063
Въх, мале... ooooh!
Хероу, още имаш акъл, не си за изхвърляне Whistling

# 12
  • Мнения: 15
Здравейте!  Grinning
Аз също съм от скоро тук. Незнам защо се регистрирах, тъй като нито съм женена, нито приятеля ми иска да имаме бебе (поне така си мисля), но аз самата много искам. Повече от всичко на света. Преди години имах 2 аборта и сега много ме е страх дали ще успея да забременея пак. Лекарите казаха, че няма да имам проблеми, но знае ли човек .... Thinking
С приятела ми не наблягаме особено многона пазенето и сега малко почвам да се притеснявам, защото трябваше да ми дойде на 29 януари. Днес е 31, а аз имам странно течение. Подобно е на това което имам преди да ми дойде - кафеникаво червено и обилно. Имам го от 3-4 дена, а още не ми е дошла нормална ментруация. А и гърдите ми са някак странни....  Възможно ли е да е цветна бременност? Може ли някой да ми каже горе-долу симптомите при цветна бременност, защото мн се притеснявам.

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 11:01 от nencheto

# 13
  • Мнения: 9 063
Имаш 2 дни закъснение практически, а?
Направи си тест.

Защо не се пазите, като не искате бебе?
Ами, ако си бременна, какво ще правите Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 15
аз ще се радвам Simple Smile, а и знам че той никога няма да ме остави.
Незнам става ли да си направя тест като имам такова течение? Няма ли да му пречи нещо?  newsm78
Аз наистина искам да имам бебе.  Завиждам на всички бременни в града. И на тези които имат малки деца. Вече не съм малка и не ме е страх. Simple Smile
Сестра му има бебе и като го гледам как се занимава с него... Просто ...... иска ама не му стиста Simple Smile

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 11:46 от nencheto

Общи условия

Активация на акаунт