по-полезно ли е соевото олио?

  • 4 240
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 176
Хайде кажете сега?
Аз дос ега готвех само със зехтин и то от оня екстра вържъна, но много скъп бе.
Онзи ден купех соево олио за готвене.
Я нека компетентните да кажат какво мислят по въпроса.
Сравнявам обикновенното гадно олио, зехтин и това?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 847
Мисля, че не е по-полезно. Точно сега четох извадка от интервю, в което ставаше дума, че в соята има голямо количество женски хормони и не се препоръчваше за употреба меко казано. Хормони нямало само в соевият сос и соевото масло. Но не казаха защо.

Карай си на зехтин.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
Големи спорове се вихрят за и против въпросните фитоестрогени в соята, така че, както е казала Рая, карай на зехтин;)

# 3
  • Мнения: 6 315
И аз мисля, че никак не е по-полезно.

# 4
  • Мнения: 1 655
Ето ви една извадка от книгата 'Световна конспирация срещу здравето' за соята:
- изофлавони (фитоестрогени) =  вещества със структура подобна на женския хормон естроген. Те са в големи количества в соята, като особено генистен и даидзен са токсични. Те потискат синтеза на естрадиол и други стероидни хормони. За жени в менопауза или имащи проблеми с естрогенния баланс, малко "тофу" или "мисо" (ферментирали соеви продукти) имат благоприятен ефект, включително и върху остеопорозата. Но децата и мъжете изобщо нямат нужда от тези вещества. Нека се знае, че само 25 г соев протеин (2 върхати супени лъжици) съдържат 50-70 мг изофлавони, а за една жена в климактериума          45 мг/ден са напълно достатъчни за да предизвикат спадане функцията на щитовидната жлеза.
В бебета, приемащи соево мляко, концентрацията на изофлавини е 22 000 пъти по-голяма, отколкото при кърмени бебета или пиещи краве мляко. Това количество е тъждествено с примане на           5 хормонални контрацептивни таблетки на ден. Докато в кърмата няма почти никакви фитоестрогени. Но 25% от бебетата в САЩ ги "кърмят" със соево мляко = кощунствено вмешателство в хормоналния баланс, така че по-късно може дори да се промени сексуалната ориентация. При 1% от американските момичета още преди 3-годишна въраст се проявяват симптоми на започващ пубертет = развитие на гърдите, окосмяване около половите органи. За 3 до 8-годишните този процент е:  14.7% за бели американки и 50% за афро-американки.  Сериозни психически последици - емоции и нагони, за които децата не са подготвени. Преждевременното полово развитие води до проблеми с менструалния цикъл, с плодовитостта и до рак на млечната жлеза.

Общи условия

Активация на акаунт