Ниско разположено бебе

  • 33 642
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Здравейте мамчета!
В шестия месец съм  и постоянно усещам бебето си да ме рита ниско долу 1-2 пръста над триъгълника.С първото бебе не беше така, та се притеснявам.На какво се дължи според вас?

# 1
  • Мнения: 2 950
Ако се притесняваш, звънни на лекаря си. Аз дъщеря ми я носих високо и едвам дишах след 6-ия месец. Сега близнаците ги нося ниско. Вчера бях на ФМ и лекарят ми каза, че и на двете главите са доста ниско. А се чудя защо ме боли коремът ниско долу, ако стоя права по-дълго и защо пишкам през 20 мин.  newsm78 Той каза, че е нормално. Но ти все пак звънни, за д аси спокойна! Hug

# 2
  • Мнения: 1 207
И мен така по едно време ме риташе ниско долу ама не помня кой месец беше newsm78.
Беше обърнат не както  трябва и крачетата му бяха там долу #Crazy ,нощем откачах имах чувството че ще ме издъни.

# 3
  • Мнения: 5 362
Мисля,че няма за какво да се притесняваш.Някои бебета са разположени ниско,други по-високо.
Ако все пак те притеснява сериозно това-отиди и питай лекарят си.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
И аз усещах дъщеря си ниско долу, точно както го описваш. Просто не беше правилно обърната. Седалищно-крачно си остана до края. Не мисля, че имаш повод за притеснение, но лекар ще ти каже най-добре.

# 5
  • Мнения: 4 546
аз го нося много ниско долу, под гърдите нямам корем, а почва 4-5 пръста под гърдите. бебето ме рита много ниско долу, както ти го описваш. не е с главата надолу. предполагам, че ако беше, щях да усещам ритниците по-горе, а не в долната част

# 6
  • Мнения: 724
При мен през цялата бременост беше разположено доста ниско бебето.Няма за кокво да се притесняваш но най добре отиди на лекър да т епрегледат така ще е най сигурно.
Лека бременост  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 746
Много ме притеснява, че е седалищно разположено.Така ми казаха последния път като ходих на преглед.Оттогава все се надявам, че ще се обърне, ама тези ритници ниско долу ме навеждат на мисълта, че бебето продължава да е все така разположено.Има време да се обърне, но ако не стане, СЕКЦИООО..... Cry

# 8
  • Мнения: 2 746
herelina, виждам че малко ти остава до срещата с бебчо, на теб какво ти казаха, да се готвиш за секцио ли?

# 9
  • Мнения: 236
И при мен бебето е разположено седалищно с крачетата надолу и ме рита точно така , но не ми спестява и колена и лакти по средата на корема .Моят лекар нищо не ми е казал как ще радждам , но мисля , че има още много време да се обърне ,обикновено това става в 8-мия месец , а при някой даже няклко дни преди раждането!Аз в началото като ме риташе така си мислех , че ще  се покаже някой крак между моите крака ,ама сега май вече свикнах и не му обърщам много внимание  Laughing
Има още много време не се притеснявай от сега ! Като му дойде времето !:)

# 10
  • Мнения: 4 546
казаха ми да се готвя за секцио, но при мен не е само заради положението на бебето.

# 11
  • Мнения: 2 746
Още един въпрос, когато е ниско разположено, означава ли непременно, че е седалищно?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 244
В същата ситуация бях и аз точно в 6 мес. - болеше ме коремчето ниско и се оказа, че е защото бебето е ниско и е седалищно и рита там. Абсолютно никакъв проблем не е. В седми месец (31 г.с.) вече се беше обърнала, но по принцип може да стане и доста по-късно. Grinning Така че не мисли от сега за секцио.  Wink По втория ти въпрос не знам...

# 13
  • Мнения: 4 546
Още един въпрос, когато е ниско разположено, означава ли непременно, че е седалищно?
не. може и да е с главата надолу. просто го носиш по-ниско.

# 14
  • Мнения: 2 950
Моиете и двете са с главата надолу и пак ми тежи ниско долу. Лекарят на ФМ каза, че просто главичките им са много ниско и е нормално да тежи.

Общи условия

Активация на акаунт