наднормено тегло

  • 2 242
  • 31
  •   1
Отговори
Здравейте!

Обръщам се към вас с надежда да ми помогнете за случая,който ме интересува.Става въпрос за майка ми-на 48 години е,висока е 170 см и тежи 110 кг.Има много бавен метаболизъм и диетите не и помагат(преди 2-3 години се бе подложила на някаква зверска диета-3 месеца ядеше само ябълки и отслабна само 200 гр),а поради здравословни проблеми(дископатия) не може да спортува.Преди няколко месеца ходихме при диетолог и единственото,което и препоръча,бе да премине на разделно хранене.От доста време се храни по един път на ден,в малки количества,разделно,и пак няма никакъв ефект.Има исхимия на миокарда,каменно-бъбречна болест и хипертония,както и присъствие на неопределен брой тежки метали в костите(извън нормата са).Поради продължително лечение с хормонални препарати има и объркване на хормоните.
Мисля да и взема някакви добавки,но тъй като аз самата не съм приемала,а всичко,което съм прочела се отнася за активноспортуващи,се надявам да ме посъветвате какъв продукт да избера.Ще се радвам и на всякакви съвети от хора,сбълсквали се с подобни проблеми.

Благодаря предварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравей Таня-съжалявам за майка ти, но от това, което прочетох има изход-първата стъпка е да забързате метаболизма на майка ти-трябва да я убедиш да започне да яде по 4-5-6 пъти на ден-на всяка цена се постарай да се случи това. Ако не започне да се храни начесто тялото и няма да работи-а и защо да работи, като само веднъж на ден му предоставят работа-а ако се храни начесто то винаги ще е заето и ще изразходва от запасите си.
Разделното хранене е хубав начин на хранене, но ако вече има постигнат резултат и искате да задържите свалените кг. В този случай по-добре да се започне с друг режим-нисковъглехидратен, който отключва организма и започва горене на мазнини. Някои може и да ме обвинят,че постоянно изтъквам този режим за хранене, но той наистина дава резултати и при хора с болести, а не само с наднормено тегло.

Като заначало ограничете всякакви тестени храни, може да остане черния хляб за закуска-ако не може без него

Ограничете всички газирани, подсладени напитки, дори содата ограничете

Нека се храни с домашно приготвена храна-всички салами, наденици, полуфабрикати, пържени, панирани и подобни -вън Wink

Да наблегне на протеини и зеленчуци-вкарайте пилешко месо в менюто, качествена мазнини-зехтин, краве масло, маслини

Пълномаслени млечни и чакайте резултати.

Сигурна съм,че още на втората седмица ще има намаляване на тегло, ако започне да се храни нисковъглехидратно.

За повече информация какви храни да се приемат и как действат можеш да заповядаш в темата ВМ-НВХ-на първа страница или направо в сайта на спайдърите www.spidersport.com където има много изчерпателна информация

Успех Grinning

# 2
  • Мнения: 7 263
Мислех да давам съвети, но  tonimirka просто се е справила перфектно  Peace Peace Peace
Бих добавила само рибата, ако я харесва през ден да яде риба - набавя много ценни вещества и е много ниско калорична. Но никакво пържене, само печена на скара на фурна или на пара.
Също така би могла да приема пектин, който спомага за по-лесното отделяне на токсините!
Успех, майка ти е доста млада да не се дава!

Аз също имам дископатия - затова въртя велоаргометър.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Да, и рибата също-благодаря Лени Wink-просто набързо метнах няколко съвета, въпреки че много мога да напиша по въпроса
Варените яйца в нормални количества също стават за закуска-въпреки че много хора ги отричат, но щом аз с моята повредена жлъчка нямам проблеми, значи и здрав човек няма да има

# 4
  • Мнения: 4 678
Може да взема Фет Бърнъри. Peace
Това са хранителни добавки при които може да не тренира Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Може да взема Фет Бърнъри. Peace
Това са хранителни добавки при които може да не тренира Peace
На къде без химията Laughing-Поци жената има толкова болести, за които пие сигурно по една шепа лекарства-защо трябва още хапчета да гълта, като може и само с правилната храна да редуцира теглото си. Все пак не са и останали 5кила да сваля
Тъй-нали знаеш, че не одобрявам подобни и затова все те контрирам-не че е нещо лично  bouquet

# 6
  • Мнения: 7 263
Може да взема Фет Бърнъри. Peace
Това са хранителни добавки при които може да не тренира Peace

Поци, абе аз от едно време /когато тренирах/ съм противник на всякакви химии. Сега напоследък много се бях изкушила да си помогна с някоя и друга дрога, но на финала реших да заложа на спорт, диета и воля и засега съм доволна. Сигурен ли си че са безобидни тези Фет-Бърнари  newsm78 newsm78 newsm78

# 7
Благодаря  за бързите отговори Simple Smile!
Казах на майка ми какво е написала tonimirka и се оказа,че има още един проблем-повишен холестерол.Тоест,не може да приема пълномаслени млечни продукти и червено месо.Риба не яде Sad.А заради сърцето не и позволяват да използва велоаргометър,пътека и гладиатора.
Мисля да я убедя да премине към суровоядство,дали ще е добра идея?

# 8
  • Мнения: 4 678
Абе ,ще ме ядосате Laughing
Даже е полезен за черния дроб,сърцето,понижава кръвното Peace
Има пълната гама витамин B,фолиева киселина и др  bouquet

# 9
  • Мнения: 7 263
Абе ,ще ме ядосате Laughing
Даже е полезен за черния дроб,сърцето,понижава кръвното Peace
Има пълната гама витамин B,фолиева кисилина и др  bouquet

Мииии скептични сме към химиите кво да правим, аз не гледам рекламите какво пишат ами гледам разни субекти дето сме се засичали по залите преди на какво приличат като спрат с приема им....
Та затова те питах....
Иначе доскоро бях на кантар, да пробвам и аз. Embarassed Embarassed

# 10
  • Мнения: 4 678
Бърнърите НЕ са химия,те са
Хранителни добавки
За какви зали ми говориш newsm78
Прочетете малко,имате нет  bouquet

# 11
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Таня-нека хапва пилешко месо-купувайте пилешки гърди-няма мазнини, чисто месо е, правете пържолки на грил, или само в тефлонов тиган. И холестерола ще се регулира-убедена съм, при спайдърите -където се набляга сериозно на мазнините всички си пускат изследванията на HDL и LDL-резултата е намаляване на лошия холестерол с приема на мазнини. Хората не могат да разберат,че не мазнините са виновни за високия холестерол, а лошата храна която приемат-какво лошо има в чистия зехтин-нищо, само полезности
Но във всички полуфабрикати, пакетирани салати по магазините, и подобни-там е лошата мазнина, там е високия холестерол

А мляко от 2%мазнинност не е високомазнинно-така че спокойно може да си го хапва.
Включете и изварата-объркана с краставица и пиперка, с някаква подправка е много вкусно и засищащо, богато на протеини ядене
Има начин-пробвайте Grinning

Поци  bouquet

# 12
  • Мнения: 4 678
трябва да яде много месо и зеленчуци.Сутрин на закуска белтъци и извара .През 2 часа да започне да се храни, но по малко.Да яде много зеленчуци.не знам със задържането на вода как е?.Да яде по 1 ябълка половин час преди основните ядения. МЕСО,РИБА,ИЗВАРА С МНОГО зЕЛЕНЧУЦИ.След 18 часа никакви плодове
Спира пържено,газирано,сладко,брашно.Вечер след 18 часа никакви въглехидрати.  bouquet
Лимон поне 1 на ден е добре,може само сока  bouquet

# 13
  • Мнения: 7 263
Поциии не се ядосвай само   bouquet  bouquet  bouquet

Ще се ограмотим и ние дай ни време!

шегата настрана аз от нета наистина много научавам особено ей така като се закача за нечия реплика - ей сега отивам да почета за Фет бърнарите  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
И наистина съветите ти са доста полезни, поне за мен  Peace Peace Peace

# 14
Смятам да я накарам да спазва всички съвети,дори и аз ще премина към този режим на хранене за да и е по-лесно,нищо,че нямам нужда от отслабване.
Поци,не знам от какво се досети за задържането на вода,но улучи право в десятката-положението през последната една година е направо плачевно,а различните диуретици вече не и помагат Sad.

Общи условия

Активация на акаунт