кърмим се само от една гърда

  • 569
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
така стана че вече 3 седмица се кърмим само от едната другата спрях и да я предлагам ,иначе с нея нямам никакви проблеми нито е пълна нито има бучки или нещо подобно.Но искам да ви питам дали може да е опасно все пак .

# 1
  • Мнения: 371
А защо се кърмите само от едната гърда?!? Нещо не разбирам.... Според мен, на бебето трябва да се предлагат и двете гърди.

# 2
  • Мнения: 446
ами тя другата почти яма кърма и за това така стана

# 3
  • Мнения: 371
Ами, за да има кърма в другата гърда, трябва бебето да суче от нея, за да се стимулира образуването й.... това е кръговрат. Най-добре е то да суче и от двете гърди, не само от едната.

# 4
  • Мнения: 55
Аз също мисля, че трябва да даваш и двете гърди, за да се стимулира лактацията и да имаш кърма. Ти пробвала ли си да се изцедиш, сигурна ли си, че в едната ти гърда няма мляко...А пък и не съм много сигурна newsm78, но ми се струва невъзможно само едната да пуска, а другата не...аз също кърмя и не ми се е случвало подобно нещо, ама знам ли.. newsm78 newsm78 newsm78

# 5
  • Мнения: 2 829
Имаше друга подобна тема преди месеци, оказа се, че има доста майки, които успешно кърмят само от едната гърда, някои по медицински причини, при други-просто бебето не иска едната гърда. Оказа се, че това не води до проблеми. Надявам се, че някоя от тези майки ще се включи, че аз само преразказвам-дори не можах да намеря старата тема.
Според мен-няма проблеми-само дето едната гърда може да ти е по-голяма докато кърмиш.

# 6
  • Мнения: 1 341
Аз също мисля, че трябва да даваш и двете гърди, за да се стимулира лактацията и да имаш кърма. Ти пробвала ли си да се изцедиш, сигурна ли си, че в едната ти гърда няма мляко...А пък и не съм много сигурна newsm78, но ми се струва невъзможно само едната да пуска, а другата не...аз също кърмя и не ми се е случвало подобно нещо, ама знам ли.. newsm78 newsm78 newsm78
Не е невъзможно,аз вече година кърмя само от едната гърда!Мога да кажа от личен опит,че нямам никакви проблеми.Гърдата от която не суче бебето...няма мляко,не усещам да потича!
moon,държа да отбележа,че до сега винаги ми е стигала кърмата.Захраних дъщеря си на 6 м.,сега продължава да суче на поискаване (ок.3-4 дневно) и проблеми не съм имала.
Аз спрях да кърмя,по медицински причини и заради това,че детето отказа да суче от лявата гърда.Естествено визуално едната ще е по-голяма от другата,но това лично мен не ме притеснява!

Ако имаш въпроси,питай!  Hug  Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Хм, чудех се дали е възможно това, но вече виждам, че е. От известно време насам, синът ми Петър отказва да суче от дясната гърда. Аз си намирах най-различни хитринки, за да го прилъгвам да суче и от нея и около месец вече се справям с проблема, но напоследък той очевадно не я иска. За първи път обаче тази сутрин се събуди в 6 и сука само от лявата гърда, после в 9 историята се повтори, но аз бях настоятелна и след окло 30 минутно сукане на празни обороти, той все пак сукна макар и малко и от дясната гърда. Аз искам да продължа да кърмя, но се съмнявам, че едната гърда ще му стига......
Струва ми се, че в проблемната гърда млякото тръгва изключително бавно, и Петър просто няма търпение да го изчака да слезе. В нея нямам нито напрежение, нищо.......
Посъветвайте ме, да настоявам ли ?!?!

# 8
  • Мнения: 446
ами явно като чета не съм единствената която кърми така,така че така ще си и продължа.Ние се кърмим по няколко пъти на ден,но млякотот си ми е точно колкото трябва ,макар и само от едната гърда,а с другата нямам проблеми Laughing

# 9
  • Мнения: 1 043
може да станеш с два различни размера гърди  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 341
може да станеш с два различни размера гърди  Mr. Green
Joy Joy Joy
Toчно така стана при мен.Малко е трудно намирането на точния сутиен...но не е болка за умиране  Wink

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
В книгата на Хана Лотроп е описан като възможен и този вариант, няма никакъв проблем, но наистина може да има разлика в големината на гърдите,докато кърмиш. Иначе успех!!

# 12
  • Мнения: 22 520
И аз кърмих само от едната гърда няколко месеца,докато Дани сам се отби.Не съм имала проблем.

# 13
и аз имам същия проблем.лявата ми гърда само прикапва.от 10 дни съм така и не змам какво да правя, не искам две различни гърди.преживях толкова много с това кърмене , все още имам мн дълбоки рани  и не ми се иска да се откажа затова още го обмислям

# 14
  • Мнения: 1 341
и аз имам същия проблем.лявата ми гърда само прикапва.от 10 дни съм така и не змам какво да правя, не искам две различни гърди.преживях толкова много с това кърмене , все още имам мн дълбоки рани  и не ми се иска да се откажа затова още го обмислям
Предлагай първо лявата(доколкото разбрах тя е проблемната) после дясната.Ако напълно откаже да суче от лявата,то тогава няма никакъв проблем да го кърмиш само от едната.А това с размера на гърдите,изобщо не трябва да те притеснява  Naughty ,не е болка за умиране,най-важното е да да дешнай-доброто на детето си,а именно кърма  Peace (извинете за дългото зречение).

Усоех!

Общи условия

Активация на акаунт