не иска да спи на отворен прозорец

  • 538
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 442
малката ми дъщеря от няколко седмици не иска да спи на отворен прозорец. живеем на последния етаж, детската стая цял следобяд е изложена на слънце, поради което по това време не отварям.
подозирам, че нещо я е изплашило. до скоро имаше много здрав сън - вечер си лягаше в 20ч . сама! бърбори си в леглото докъм 21ч и заспиваше непробудно до сутринта. сега вече не иска да си ляга сама, кара ме да затварям прозореца, балконската врата... всичко. от което в стаята настава невъобръзима жега и тя спи много неспокойно. кака й - също. опитам ли се да вляза тихо и да отворя прозореца, ме усеща и започва да пищи. видяла съм се в чудо вече и не знам какво да правя. някакъв съвет?
 

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Питай я от какво се е уплашила!
Дали е видяла(и се е привидяло) нещо. Можеш да сложиш мрежа на прозореца, ако няма!

# 2
  • Мнения: 302
И ние имаме същия проблем от това лято-не ще и не ще да спи на отворен прозорец. ThinkingИ на мен ми хрумна това за мрежата!И следи постоянно дали е затворена вратата на кухнята!

# 3
  • Мнения: 442
питам, ама нищо не казва. подозирам, че беше една нощна буря - прозореца им беше отворен и я събудиха гръмотевиците. горе-долу оттогава се започна.
мисля, че и да сложа мрежа, пак ще иска да затварям - всякакви шумове я плашат. снощи оставих прозореца леко отворен отгоре - уж си легна да спи, но след малко започна пак да пищи и да ме вика да затворя прозореца. когато отидох, мила ми каза, че е чула някакви кучета да лаят и тогава е започнала да плаче.

# 4
  • Мнения: 4 406
пробвай да я убедиш, че някоя играчка ще я пази- Мечо примерно, и да си ляга с него.

# 5
  • където има любов
  • Мнения: 307
И при нас е така.Случи се след една буря,навярно се е уплашила .Когато я слагам да спи и прозорецът е отворен,ме моли да го затворя.Обяснявам й ,че е топло и чее добре да е отворен.А тя ми отговаря ,че духа много и блъска прозореца.Явно това й се е запечатало в съзнанието.Тогава я слагам на прозореца,за да й покажа ,че няма вятър.Това се повтаря  почти всяка вечер,но понае като се увери ,че не духа заспива спокойно!

# 6
  • Мнения: 442
в леглото й е цяла менажерия - пазят я една рибка, едно мече и едно зайче. Crazy
ще опитам довечера пак да говорим.
сега се сетих, майка ми каза как миналата седмица, като спала у тях, се събудила през ноща и нареждала `колата, колата...`. явно нещо с кола е сънувала. иначе много обича коли.

# 7
  • Мнения: 5 468
Ами не й отваряй прозореца, като я е страх. Не знам, защо трябва да се убеждава толкова, че не е страшно и че някой ще я пази  33uu.

# 8
  • Мнения: 4 406
защото е жега и покривът се е напекъл от 40 градусовият ден!

# 9
  • Мнения: 442
Ами не й отваряй прозореца, като я е страх. Не знам, защо трябва да се убеждава толкова, че не е страшно и че някой ще я пази  33uu.

ще си позволя да се самоцитирам: живеем на последния етаж, детската стая цял следобяд е изложена на слънце

# 10
  • Мнения: 2 978
С идеята, че може да ми се смеете и аз бях до скоро така Embarassed Embarassed Embarassed
Просто мразех да спя на отворена врата, да не говорим за прозорец. Не съм имала страх, просто някаква фобия..знам ли newsm78

# 11
  • Мнения: 809
А не може ли като временно решение да охлаждаш с нещо (вентилатор, дхалка newsm78) стаята, преди да си легне детенце. И да спи на затворен прозорец, докато премине страхът.
Или пък да й приказваш, да обясняваш какво са гръмотевиците и светкавиците, че не са страшни...
Че мама и татко са до нея и я пазят от всичко лошо...

Общи условия

Активация на акаунт