инат при осиновените деца

  • 2 986
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 320
Какво ще кажете за детския инат?Моето детенце има страхотен инат!/ на 3,5год.-момченце/Признак на разглезеност ли е, на характер, на липса на нещо на мои грешки или бог знае какво.Как да се справя?Някаква литература ако някой би могъл да ми посочи?Въобще някой сблъсквал ли се е с този проблем , защото за мен е проблем!
Колко строга трябва да бъда? Какви похвати трябва да се прилагат при ината?И то на осиновените деца?

# 1
  • Мнения: 3 367
Извинете ме ако се изказвам неподготвена!,но ми се струва 4е ината няма нищо общо с осиновяването. Това за доста деца е етап през който минават,има много описано в книгите по темата(всяка книга за дете-гледане има секция подобна,ако говорите английски гугълнете terribe twos или свирнете да ви дам линкове),има си хватки и трикове за деликатна манипулация така 4е да няма рев и драми . Наша работа като родители е да си нау4им уроците и да не се даваме да ни въвли4ав във "война за надмощие".
*
Отново може и да не съм права,но си мисля 4е е добре децата да не се делят на категории (осиновени и не),ли4но мое мнение е това(имам дете с вероятно хрони4но заболяване и отказвам да се слага в категория болни,това 4е има нещо разли4но от другите не я прави изцяло ДРУГА)

*
успех с ината,много нерви се искат..

# 2
моля  даи  линкове  anette    защото  с  ината  не  само  на  милка  и  е  трудно

# 3
# 4
  • Мнения: 2 123
Извинете ме ако се изказвам неподготвена!,но ми се струва 4е ината няма нищо общо с осиновяването. Това за доста деца е етап през който минават,има много описано в книгите по темата(всяка книга за дете-гледане има секция подобна,ако говорите английски гугълнете terribe twos или свирнете да ви дам линкове),има си хватки и трикове за деликатна манипулация така 4е да няма рев и драми . Наша работа като родители е да си нау4им уроците и да не се даваме да ни въвли4ав във "война за надмощие".
*
Отново може и да не съм права,но си мисля 4е е добре децата да не се делят на категории (осиновени и не),ли4но мое мнение е това(имам дете с вероятно хрони4но заболяване и отказвам да се слага в категория болни,това 4е има нещо разли4но от другите не я прави изцяло ДРУГА)

*
успех с ината,много нерви се искат..


Умна, умнааааааа ми е родата и това е!  Heart Eyes

Аз също не мисля, че всичко в поведението на децата ни трябва да се обяснява с факта на осиновяването.

# 5
  • Мнения: 677
Ината си е инат на когото и да е.
Само да ви кажа думите на моята майка-Трябваше да ти се падне по-голям инат от теб, за да разбереш ти каква си била и си.
Търпение с нашите деца,ще се научим с времето кое  и как да е.
Знам,че по книга е едно,а на реалност е друго.
Всички сме различни.
 Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 722
По въпроса за ината и характера мога да защитя вече дисертация с моите "ангелчета", обаче това ще стане от септември нататък.
Обаче държа да отбележа че по отношение на ината няма значение дали децата са осиновени или не - влезе ли им мухата - няма оправия.
При менважатправилатазареди дисциплина и откакто започнах да цепя секундата и да се прави всичко по график тръшканията понамаляха. Както някой беше писал в една друга тема - децата имат нужда от огради.

# 7
  • Мнения: 1 249
Извинете ме ако се изказвам неподготвена!,но ми се струва 4е ината няма нищо общо с осиновяването. Това за доста деца е етап през който минават,има много описано в книгите по темата(всяка книга за дете-гледане има секция подобна,ако говорите английски гугълнете terribe twos или свирнете да ви дам линкове),има си хватки и трикове за деликатна манипулация така 4е да няма рев и драми . Наша работа като родители е да си нау4им уроците и да не се даваме да ни въвли4ав във "война за надмощие".
*
Отново може и да не съм права,но си мисля 4е е добре децата да не се делят на категории (осиновени и не),ли4но мое мнение е това(имам дете с вероятно хрони4но заболяване и отказвам да се слага в категория болни,това 4е има нещо разли4но от другите не я прави изцяло ДРУГА)

*
успех с ината,много нерви се искат..


Милка не дели децата.   Ако това е, което сте разбрали от постинга и - нищо не сте разбрали.

Тя е особено загрижена за детето си и иска да сподели и научи как да му бъде по-полезна с оглед някои особености на това, което е преживяло преди да я срещне.

Тя никак не е загрижена да не би да и помръкне прекрасния образ е един нет-форум.

Тя е преодоляла болката си и живее в реалния жовот.

Тя пита:

 има ли нещо в този инат, което да идва от неизлекуваните рани на моето дете и как да съм му по-полезна и как по-адекватно да проявя любовта си към детето си именно с оглед на тези прояви на инат и то в настоящата му възраст.


Извинявай Милке, че ти се явявам преводач без да си ме упълномощила.

Не мога много да съм ти полезна като съветник. С ината и аз трудно се справям.

Правя така : като усетя, че наближава голямо "Неееее" разсейвам детето към друго нещо за да намаля значимостта на въпросното нещо , за което очаквам "не" -то. Казвам на глас колко е порастнала и ако беше някое лигаво бебе сега щеше да има плачове, мрънкане и дърпане, ама тя нали е голяма... и често следва по-поносимо поведение от нейна страна.

Поздрави и целувки

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 17:01 от Miraetta

# 8
  • Мнения: 3 367
Miraetta ,извиних се 2 пъти в постинга си предварително ако не съм го разбрала правилно или не съм добре информирана ,не мисля 4е нападките Ви са уместни,споделих мнение;
фактът 4е темата за ината е сред топ 10 в темата за децата по принцип ме кара да мисля оба4е 4е грешката не е в моя ТВ,дано авторката си намери истината..
усмихвайте се,вси4ки едно целим тук-да сме в помощ на децата си,каквито и да са те..н
непрестанно повтаряне за болки и страдания (макар да не го отри4ам като факт) за мен  не е градивно поведение,всеки избира как да подхожда ,моят избор е да гледам напред с добро и с информираност,а не да пла4а за неща назад,които не мога да променя..

# 9
  • Мнения: 320
 Да Miraetta, ти си ме разбрала правилно!
Ето един пример от вчера: вечеряли сме, и аз прибирам съдовете от масата  , отивам на мивката да ги измия , както всеки други път. Обръщам се да го видя и той е вече легнал на масата отгоре!Ако не му се скарам ще помисли , че това е разрешено?!!А ако му се скарам :ще го направи на инат нарочно да стои там!Иска постоянно внимание  и винаги ме пробва как ще реагирам??!!! А аз никога не съм проявявала инат и като дете и сега.Но като го видя какво прави, просто се вбесявам! Знам ,че не трябва да е така , но не мога да се овладея!Друг пример: знае , че ножовете не се пипит, но види ли нож, на масата-веднага го взема!/ или нещо друго забранено/Как да реагирам?
Опитах ,и спокойно да му обясня, и да му се карам , той пак пипа ножовете! Мисля че е разбрал , но го прави на инат или да ме пробва?

# 10
  • Мнения: 3 367
Да Miraetta, ти си ме разбрала правилно!
Ето един пример от вчера: вечеряли сме, и аз прибирам съдовете от масата  , отивам на мивката да ги измия , както всеки други път. Обръщам се да го видя и той е вече легнал на масата отгоре!Ако не му се скарам ще помисли , че това е разрешено?!!А ако му се скарам :ще го направи на инат нарочно да стои там!Иска постоянно внимание  и винаги ме пробва как ще реагирам??!!! А аз никога не съм проявявала инат и като дете и сега.Но като го видя какво прави, просто се вбесявам! Знам ,че не трябва да е така , но не мога да се овладея!Друг пример: знае , че ножовете не се пипит, но види ли нож, на масата-веднага го взема!/ или нещо друго забранено/Как да реагирам?
Опитах ,и спокойно да му обясня, и да му се карам , той пак пипа ножовете! Мисля че е разбрал , но го прави на инат или да ме пробва?
и 2 те ситуации са се слу4вали в дома ни(+ още навярно 5000 и 5,последната от които е по4ти разбита глава от врата на кола защото "аз да я затворя"),отковено не виждам каква е спецификата тук 4е се  свързва с осиновяването на детето. Нямам какво пове4 да кажа освен да ви посъветвам да си купите малко книги за гледане на деца и да взаимствате модели,никой не се е родил нау4ен и се искат нерви-въжета,но става..
вси4ко добро!

# 11
  • София
  • Мнения: 9 517
и 2 те ситуации са се слу4вали в дома ни(+ още навярно 5000 и 5,последната от които е по4ти разбита глава от врата на кола защото "аз да я затворя"),отковено не виждам каква е спецификата тук 4е се  свързва с осиновяването на детето. Нямам какво пове4 да кажа освен да ви посъветвам да си купите малко книги за гледане на деца и да взаимствате модели,никой не се е родил нау4ен и се искат нерви-въжета,но става..
вси4ко добро!
Съгласна съм, че формите на инат при децата навярно си приличат.
Много е лесно да реагираш адекватно, когато нещата се случват постепенно, много е трудно да знаеш как да реагираш, когато си с това дете от месец - два и това ти идва изведнъж.  Лесно е да видиш как детето израства пред теб и да знаеш и кътните му зъбчета, трудно е да вземеш дете на 3 години и половина (мисля, че на толкова беше, ако бъркам, моля Милка да ме извини) и да си адекватен родител от първия момент. Това е спецификата, но не мисля, че ще можеш да я разбереш, поне не докато не я изпиташ.
Това е към anette1104

Към останалите - Отвратително зла съм днес, моля за извинение, няма да пиша повече, докато не ми дойдат добрите ангели.

# 12
  • Мнения: 1 249
Да Miraetta, ти си ме разбрала правилно!
Ето един пример от вчера: вечеряли сме, и аз прибирам съдовете от масата  , отивам на мивката да ги измия , както всеки други път. Обръщам се да го видя и той е вече легнал на масата отгоре!Ако не му се скарам ще помисли , че това е разрешено?!!А ако му се скарам :ще го направи на инат нарочно да стои там!Иска постоянно внимание  и винаги ме пробва как ще реагирам??!!! А аз никога не съм проявявала инат и като дете и сега.Но като го видя какво прави, просто се вбесявам! Знам ,че не трябва да е така , но не мога да се овладея!Друг пример: знае , че ножовете не се пипит, но види ли нож, на масата-веднага го взема!/ или нещо друго забранено/Как да реагирам?
Опитах ,и спокойно да му обясня, и да му се карам , той пак пипа ножовете! Мисля че е разбрал , но го прави на инат или да ме пробва?
и 2 те ситуации са се слу4вали в дома ни(+ още навярно 5000 и 5,последната от които е по4ти разбита глава от врата на кола защото "аз да я затворя"),отковено не виждам каква е спецификата тук 4е се  свързва с осиновяването на детето. Нямам какво пове4 да кажа освен да ви посъветвам да си купите малко книги за гледане на деца и да взаимствате модели,никой не се е родил нау4ен и се искат нерви-въжета,но става..
вси4ко добро!


Споко бе хора,

като нямаш осиновено дете защо се пънеш, каква болка си притъпяваш като отричаш така яростно нещата ?

Искам да те прегърна  Hug

Това, че всички деца се инатят не пречи да се разсъждава.

Това, че температурата е еднаква не означава, че непременно причините са еднакви.

Един и същи симптом може да има различни причини, най-често комплексни.


Една нова мама пита.

Теб с какво те измъчват тези разсъждения ?  Hug Hug Hug


Мисля, че една част от ината у това момченце е:

 1) да види къде са границите, това е валидно за всички деца, те и шофторите си пробват колите на макс поне един път...

2) друга част е да се изкефи, че си има мама Милка, има си лична персонална грижа и обич (каквато до сега не е вкусило) и изжиивява това, което бих описала със следния пример:
имап нова кола, машинка, казано ти е определени неша да не правиш, че може да развалиш нещо, ама ти е кеф да ги пробваш - нова машина, гордост и кеф за теб, още си омаян от техническите възможности, които досега не си имал  и пр., гъдел един вид да видиш, че има отзвук на твоето поведение

3) характерови лични особености на самото детенце


Това са само мои предположения.


За Милка:
 какво да се прави :

да му каже Милка, чре го прави отговорник за масата като вече е голяаааам мъж

може пък да му харесва да лежи на тъврдо, да се разтяга, да го е боляло гръбчето някога

като майката е уморена е лесно да се вбеси, ама ако опиташ да легнеш ти на земята и да предложиш няколко упражнения за разтягане - той би слязъл от масата да правите гимнастика заедно на пода

хем ще го изненадаш, че не се караш, а предлагаш още Mr. Green по-щури работи

за ножовете и мен ми беше кошмар

хвалиш го пред хора как вече не пипа, а преди като е бил бебешор как е пипал, ама сега е видимо по-голям и умен..

варианти много

за първо време - крий си ги по-нависоко и имай предвид бройката, че да не си скрие някой някъде като играчка


Милке, всичко ще се нареди , след време ще му разказваш и за масата и за ножовете  Hug и ще се смеете

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 16:31 от Miraetta

# 13
  • Мнения: 921
Фокси, споко мила! Не се натоварвай с негативни мисли. Свиркай си и си гледай здравето! Wink
Момичета, по-спокойно. Да не си късаме нервите! Peace Все пак темата е за обмяна на опит, а не за спорове. И без това достатъчно поводи за ядове си имаме, че и влизайки тук да се натоварваме с такива.  Peace

# 14
  • Мнения: 1 249

Към останалите - Фоксче:"Отвратително зла съм днес, моля за извинение, няма да пиша повече, докато не ми дойдат добрите ангели.
[/quote]

Фоксче,

никога не си била зла  Hug Hug Hug

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 16:18 от Miraetta

Общи условия

Активация на акаунт