Не ми дава да му пея

  • 1 520
  • 23
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 576
От няколко месеца насам сина ми не ми дава да пея.
Преди нямаше проблем и му пеех най-различни песнички.
Чудя се дали проблема не е от това, че го хранех пеейки. Той не е много по яденето и в повечето случаи песничките го караха да си отваря устата, не желанието да яде. Сега като ме чуе да пея и ме кара да спра.
От много време не го храня по този начин, но пак е нужна някаква занимавка за да яде Confused. Сега вече са книжки и играчки.
Когато слуша радио или дискове няма проблем, идеята е да не пея аз Sad.
Чудя се дали да продължавам да упорствам или да оставя да мине още време и така да пробвам пак.

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 15:00 от Tedulina

# 1
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Не знам на какво се дължи, но съм сигурна, че е пореден странен детски период.
Когато брат ми е бил малък, 2-3 годишен, при всеки опит на майка ми да му пее или да го учи на стихчета и казвал "мамо, ти да мъ'чиш!". Постепенно и неусетно този период преминал.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Дано си права.
Сега стихчетата са "на мода" у дома и дори е заучил малки части от тях.
Надявам се да не съм си травмирала детето  Confused.

# 3
  • Мнения: 550
 newsm62Да, и на мен ми е познато!!!И не е заради това,че не мога да пея(все пак съм музикант по образование,пея в хор),не се хваля.Просто като започна някоя песен и той:"Не!Няма музика!Няма  музика!Тихо!"И аз не знам какво да си мисля!?Е,не му се връзвам много ама баща му като "изчурулика""Ти си бурята в сърцето ми" и много се кефи  newsm78...

# 4
  • Мнения: 550
Дано си права.
Сега стихчетата са "на мода" у дома и дори е заучил малки части от тях.
Надявам се да не съм си травмирала детето  Confused.
С какво да  си го травмирала? rotfImbo

# 5
  • Мнения: 14 654
В един момент децата успяват да преценят истинските гласови данни на майките си Simple Smile
Ако не му харесва как пееш- няма да иска да те слуша. Моето дете един ден ми каза: "Мамо, много гаден глас имаш"
И аз като малка молех майка ми да спре да ми пее, страшно мразех да заквичи.

# 6
  • Мнения: 459
Искрено се посмях, за което се извинявам.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Мисълта ми беше, че се безпокоя да не се получи същото и с книгите и другите занимавки покрай храненето. Той наистина много трудно се храни. Ако оставя на него може да кара само на мляко. Не яде сладки неща, включително и плодове, не яде и доста солени храни. В много случаи успявам да го храня само като го занимавам с нещо.
Бих казала, че не е заради гласовите ми данни. Мога да пея, е не съм професионална певица, но имам идея.

# 8
  • Мнения: 459
Моята дъщеря е същата. Ако не я занимавам с нещо, няма да яде. Първо започнахме с книжки- омръзнаха й. После със стотинки, все още са вървежни, редувам с крем за мазане.

# 9
  • Мнения: 550
Мисълта ми беше, че се безпокоя да не се получи същото и с книгите и другите занимавки покрай храненето. Той наистина много трудно се храни. Ако оставя на него може да кара само на мляко. Не яде сладки неща, включително и плодове, не яде и доста солени храни. В много случаи успявам да го храня само като го занимавам с нещо.
Бих казала, че не е заради гласовите ми данни. Мога да пея, е не съм професионална певица, но имам идея.

Не,за това не се притеснявай!И ние сме така с храненето.Просто онова,с което са се занимавали дни наред вече им е омръзнало и се налага да им отвличаме вниманието с нещо друго Peace

# 10
  • Мнения: 14 654
В много случаи успявам да го храня само като го занимавам с нещо.
Бих казала, че не е заради гласовите ми данни. Мога да пея, е не съм професионална певица, но имам идея.

За гласовите данни- само предположение, не се сърди.
Но според мен е напълно погрешно детето да се занимава с нещо докато се храни- трябва да свикне да яде заради самата храна, а не заради книжката или филмчето. Така мисля аз.

# 11
  • Мнения: 47 973
 Laughingизвинете, но искренно се посмях, особено на това:
В един момент децата успяват да преценят истинските гласови данни на майките си Simple Smile
Ако не му харесва как пееш- няма да иска да те слуша. Моето дете един ден ми каза: "Мамо, много гаден глас имаш"
И аз като малка молех майка ми да спре да ми пее, страшно мразех да заквичи.
иначе мисля че няма проблеми, просто е в такъв период, не си го травмирала Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 421
Ами и моят син като му нарисувам котка и ме пита какво е това hahaha, та вече не ме кара да му рисувам нещо.
 
Най-вероятно не му харесва как/какво пееш-дори  да пееш добре.

Една позната майка приспива детето си и му пее, по едно време детето казва - Мамо, стига пей, Дени вече спи Mr. Green

# 13
  • Мнения: 7 106
Не се притеснявай, не си го травмирала с нищо, просто на детето са му омръзнали песните. Както по някое време ще му омръзнат, книжките, филмчетата, да се люлее на люлките, да играе в пясъчника и т.н. Като всеки жив човек, така и на него му се променя вкуса. Което не значи, че след месец примерно, няма да те накара пак да му изпееш за "Шаро и първият сняг", например  Wink.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодаря ви!
Не е проблем да не му харесва как пея. Проблем е обаче ако го свързва с неприятен спомен около храненето. Имаше моменти когато пеех само докато го храня Embarassed. Като се замисля ми дава да пея само "Балона се надува" и да играем съответно. Това още повече ме кара да си мисля, че свързва останалите песни с хранене.
Янечек и аз мисля че е погрешно занимаването с каквото и да било по време на хранене. Докато беше бебе изключвах всякакви такива варианти. Оказа се обаче, че е много придирчив към храната и се предадох, само и само да яде  ooooh!.

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 16:18 от Tedulina

Общи условия

Активация на акаунт