Търся мнение за ІV ЕГ Варна

  • 9 669
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 3 358
Моля, ако някой има информация за обучението в ІV ЕГ във Варна , с испански език да драсне няколко реда. Моя синковец я писа като 3-то желание и са го приели точно в нея, и аз сега се двоумя да го записвам ли или да участваме във второ класиране. Ама първите му желания са за английската и едва ли ще го огрее там. Та умуваме какво да правим, така че приемам мнения по въпроса.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 863
Моя е в 5та с английски и преди 4 години му беше първо желание, негово лично. Тогава бях доволна, бях чувала хубави неща за училището. Сега не бих го препоръчала на никой. Rolling Eyes
За вашата 4та нищо не знам. За 1ва с немски чувам страхотни отзиви...
Дано където и да почне ентусиазма му да не усасне след подгответо... той учил ли е испански досега?
При нашите децата които не бяха училии езика преди това не успяха, малко бяха ама не можаха да наваксат.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 358
На нас 1-во желание ни беше 1-ва ЕГ , с английски, но не му стигна бала, затова се чудя за ІV -та с испански, дали да го запивам, защото нищо не знам за там. За капак малкото е болно. Tired

# 3
  • Мнения: 107
Той какво иска?

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ако няма кофти отзиви за дисциплината в езиковите, го запиши. Испанският е чуден цветен език, който детето може и да не тръгне да учи допълнително, а винаги може да приравнява в езиковата английски, немски и пр (това се толерира от преподавателите на двете гимназии) или да посещава курсове, ако езиците му се удават

# 5
  • Мнения: 2 039
Моя е в 5та с английски и преди 4 години му беше първо желание, негово лично. Тогава бях доволна, бях чувала хубави неща за училището. Сега не бих го препоръчала на никой. Rolling Eyes
За вашата 4та нищо не знам. За 1ва с немски чувам страхотни отзиви...
Дано където и да почне ентусиазма му да не усасне след подгответо... той учил ли е испански досега?
При нашите децата които не бяха училии езика преди това не успяха, малко бяха ама не можаха да наваксат.
Да,мила,откакто се смени директорката,нещата са други  Crossing Arms Аз самата съм завършила 5 ЕГ преди,когато директорка беше Надежда Христиова.Сега,откакто училището го пое онова темерутесто шудо на чудесата,всичко се промени...За съжаление...Иначе,там все още има кадърни учители!  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 116
Здравей,
не знам дали мнението ми ще ти е от полза, защото аз нямам дете, което да учи в момента в гимназията, но самата аз съм завършила IV ЕГ преди 10 години. Вярно много време е минало и нещата сигурно са се променили, но доколкото знам учителите по испански са същите. По мое време бяхме две паралелки с испански - никой (поне от моя клас) не беше учил испански преди това - накрая още на първия срок всички се справяха добре. Първата година наистина трябва да се учи много сериозно, за да се овладее езикът, но после не е чак толкова страшно. Учителите по другите предмети също са добри - мисля, че една голяма част от тях все още са в гимназията. Факт е, че от моя клас всички влязоха след това в добри университети - това, поне за мен, означава, че общообразователната подготовка също е на ниво. По отношение на дисциплината - не може да се каже, че всички са стояли мирно, но пък и не е имало кой знае какви изцепки. Друг плюс на гимназията са празниците, които се организират всяка година през март, толерирането на извънкласни занимания с театър, фотография, пеене. Специално за театъра всяка година има фестивал на испаноговорящите училища  - първо се провежда на национално ниво и после една или две пиеси отиват на международно ниво - т.е. търсят се начини за осъществяване на контакти и с други деца от други държави, като общото е испанският език. Освен това всяка година се провежда олимпиада по испански език - наградите са различни, като първото място (а понякога и второто) се награждава с екскурзия до Испания, което също е някакъв стимул (поне по мое време беше). По отношение на самия език - не е лесен въпреки всеобщото мнение, че е по-безпроблемен от английския. Да, това, което виждаш, това и казваш, но граматиката е доста по-сложна. Но това няма никакво значение, защото непрекъснатите занимания в подготвителен клас гарантират доста добри познания в края на годината - дори и тези, които имаха при нас по-лоши оценки, можеха свободно да говорят езика.
Иначе навремето аз също исках на първо място да уча английски в IЕГ, но не ми стигна балът. Испанският ми беше второ желание. Днес не съжалявам - сега знам и английски, и испански.
Ако нещо друго те интересува, питай.
Каквото и да реши детето, успех по-нататък!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 358
Благодаря ти Деси, за информацията. И аз мисля, че испанският е много хубав език. Колебанието ми идва оттам, че неговото желание беше да учи английски, а моето скрито намерение беше, че  ако успее да влезе в І ЕГ  вторият му език щеше да бъде немски, а доколкото съм чувала подготовката им там е сериозна. Той изобщо не харесва немския, но беше се съгласил да го учи като втори език. Сега шансовете за немски като втори език отпадат почти 99 %. Иначе за английския като допълнителен език нямам притеснения, учи го от 7 години ,беше в паралелка с ускорено обучение. Смятам и на уроци да го запиша тази година за да не губи връзката с езика. Но за немския ще трябва да забравим напълно, никога няма да отиде на уроци по този език  Naughty
Иначе езиците му се отдават много повече от математиката, затова се насочихме към ЕГ. А пък от всички възможни училища и паралелки е писал само 4 желания. Така че, незнам дали да рискуваме с второ и трето класиране.


Ами той май не знае какво точно иска. За него беше голямо облекчение, че се е представил сравнително добре на теста по математика и че въобще е класиран някъде на І-вия тур, защото както писах по-горе е писал само 4 желания и можеше да не го приемат в нито едно от тях. Така, че той се чувства по- скоро облекчен , че всичко е приключило вече и няма нищо против да го запишем в това училище. Само,че аз се притеснявам после да не съжалява и затова все още премислям варианти и се опитвам да получа някакви мнения.
Надявах се да има мама в този форум, чието дете да учи в ІV ЕГ и да ми даде повече информация дали е доволна, за нивото на обучение, дисциплината, добри ли са учителите и т.н. Ама май няма....

# 8
  • Мнения: 1 290
За жалост училищата вече не са това което бяха
Аз като бивша възпитаничка на IV езикова гимназия (испански) мога да кажа, че деси е права за всичко.
За жалост аз завърших 1994 год. и личната ми информация е леко овехтяла
Дочувам обаче, че Гимназията ми любима все още се държи на положение.
Но така или иначе истината за мен е, че вече всичко си зависи от детето. Учителите навсякъде днес май биват "правени на луди", та ако детето иска да научи - ще научи, но ако не иска, където и да е записано все тая.
Най-важното според мен е да си запишеш чедото там където то иска.

Общи условия

Активация на акаунт