Нашите бисери,пакости,лудории...

  • 1 099
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 447
Мами,

всички се били малки, изобретателни и диви. Всеки има поне по няколко оригинални, забавни и смешни детски измишльотинки или историйки, пакости и т.н. Хайде да се посмеем, като споделим кой какво е казвал и правил Hug Темата по-скоро е за тези мами, чиито деца все още не са пробдумали и беладжийствали още, но пък не пречи и всички останали да се включат Heart Eyes. Колкоот повече, толкова повече, както е казал Мечо Пух. Понеже има тема за бисерите на децата, реших да напиша тема, за нашите бисери и лудоприи на нас, братя, сестри и т.н.  Mr. Green Grinning


Аз например, съм казвала на гнездото - гендзно. На пеперудата - пепепутка  Embarassed Mr. Green

Песента "И замирисва наморе" съм я пеела : "Изяде риска на море" и никой не е можел да ме убеди, че никой нищо не яде на морето....

Исмизлила съм си гатанка, след като цял ден наще са ме питали гатанки от сорта на: "мъничко, червеничко, царя от пътя отбива. Що е то?" Естествено не съм могла да отгатна, но съм ги разбила със следното: "Мъничко - червеничко - невидимо! Що е то?" Наще мислили, мислили и се предали. Отговора, най-тържествено съм заявила: "Домат скрит зад ъгъла!"  Grinning

Брат ми казваше на възглавницата - ганца. На трактора - туктако. Светни лампата - цъкни, а изгаси - изцъкни.

Като малки с братчед ми, от балкона на баба ми, пръскахме минувачите с вода, изстреляна от спринцовка. Голяма забава. Слънце пече и от някъде на накой му пръсне - гледат нагоре, пулят се - голям смях падаше. Един ден, решихме, че, зада не ни разпознаят трябвада сложим маским - направих ги. Така, дориидадойденякоя разярена лелка - нямаа ни познаят - колко ни е бил акъла само Whistling И въпреки това, имахме посещение от една луда, дето преброила етажите и се качи, да се вайка как сме я пръскали с някакви отрови. Ние вече почти надрискани от страх  се крием. Баба ни пред тази ни защити, ама послееее, бой, бой!  Mr. Green

Съседката от долу много не ни обичаше, защото твърдеше, че като тичаме й падал полилея hahaha И я дебнехме кога е на терасата. Изкарвахме й акъла, като псукахме на сезал едно голямо плюшено кафяво куче, вързано за врата. Всеки път действаше безотказно.  Mr. Green

И такива мити работи...

Да не отегчавам повече. Вие сте!  Hug


# 1
  • Мнения: 4 111
Здравей!
Първото, което ми дойде наум като прочетох постинга ти беше една песен на сетра ми, пееше я като малка:
"Бели пепепутки отде отлетяхте
Дойде ви ли края изберете душки"

Тя беше уникална, бисер след бисер, беля след беля. Аз също съм била така, но нека и други се разкажат, пък ще се включвам за още.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 877
Ха супер яка тема!!! Да си споделим гордост детските си бисери Mr. Green.

Сещам се за следното:

На около година и половина - две, съм имала един любим контакт, в който често съм бъкала (моля никой да не прави асоциации със сегашното ми състояние Mr. Green). Та майка ми е изпадала в див ужас и решила да ме излъже с "Не пипай мамо там, там живее Баба Яга и ще изскочи да ти гризне пръстчето." След няколко дни, на вечеря аз съм грабнала едно кюфте, мушнала съм го в контакта и доволно съм казала: "Амай бабо Аго, амай." Ми така де, със сигурност кюфтето ще й е било по-вкусно от пръстчето ми Joy hahaha Joy.

# 3
  • Мнения: 1 483
"Бели пепепутки отде отлетяхте
Дойде ви ли края изберете душки"



 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 4
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Вече има такава тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205159.0  Peace

# 5
  • Мнения: 4 447

Е, пуснах търсачката, не излезе нищо... Crossing Armsто заради името на темата сигурно hahaha

пфу Tired

пък и дакажа,че тука темата е за майките , пък

# 6
  • Bapнa
  • Мнения: 762
ок - сестра ми казваше на часовника "чафоник" и я научих доста късно  Joy Joy

# 7
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Да се включа и аз.
Синът на едни приятели като малък викаше на
маркуча кармуч,а на отверката-ентверка. Joy

# 8
  • Мнения: 114
Брат ми като малък е казвал на часовник-тахогит,на камион-каньом,а на мусака-пак мусака,но с ударение на първото А Mr. Green
А иначе има още една случка(тя си е малко страшничко),която може да се тълкува като лудория.Майка ми излиза с мен(3,5 години) и брат ми(6 месеца) до пазара.Оставя количката на мен(в смисъл да гледам бебето) и почва да пазарува.След 10 минути се обръща и вижда само количката с бебето,а от мен няма и следа!Жената обиколила целия пазар (а в Дружба той не е малък) и не могла да ме намери.Видяла своя приятелка,също с бебе,оставила брат ми при нея и хукнала Mr. GreenОще малко щяла да се обади на полицията и какво да види-аз си излизам от фризьорския салон,весела и щастлива!Харесали са ми фризьорките и съм отишла да си говоря с тях.После имаше уговорки да стоя САМО до мама Mr. Green

# 9
  • Мнения: 4 447
Ох, да и аз съм възирала така. С баба ми отиваме към градината - гледаха ягоди, чушки, домати и т.н. Минаваме през някакви нейни познати да взима мляко. Пред тях - градинка с люлка. Всеи път се люлях там. НО тоз път бяха им докарали дървата и не се виждаше входа и двора на къщата. Люууулям, се аз, люууууулям се, но баба ми я няма. Реших, че ме е забравила и тръгнах към градината. Отивам - заключено - РЕВ! Излизам на улицата и стоя на спирката на автобуса. Спря някаква кола и един мъж искаше да ме качи, добре, че Господ ме опазил, че можеше и да не ви пиша сега. Сетих се да се върна на люлката. Баба ми дойде и тя цялата в сълзи милата, аз съм тръгнала и тя излязла след малко от двора, като видяла, че ме няма сиизкарала акъла. Вървяла е след мен, но не ме е видяла. Добре, че се намерихме. Горката женица, едва днес разбирам какво съм й причинила. Mr. Green Heart Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 1 424
мен баща ми ме е забравил с количката в едно кафе ooooh! добре, че никой не ме е гепил, че какъвто бръмбър сладък съм била bowuu Blush Mr. Green
чорапогащник - гащчорап, чорбашник hahaha
когато са ме дали на детска градина, категорично съм отказала и съм избягала най - подло и съм чакала нашите пред вратата ( детската градина е била срещу входа ни) #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт