На какво се дължи тази непоносимост и непримиримост?

  • 3 556
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Здравейте мами! Все повече теми чета във форума за жени, които имат проблеми с мъжете си по една или друга причина. Изводът ми е, че все повече се налага като тенденция непримиримост и непоносимост между мъжете и жените. И се чудя защо се получава така? Като че ли все повече хората стават остри като камъни и не могат да мелят брашно заедно. Натовареният ли живот ни променя отношенията? Как мислите?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 179
Това според мен го е имало винаги - не забравяйте - Мъжете са от Марс, а жените - от Венера! Просто през последното столетие, жените са придобили права, равни на тези на мъжете и могат открито да изразяват мнението си.
Животът винаги е бил натоварен по един или друг начин! Това според мен не е определящо.
Пожелавам на всички тук благи и безоблачни отношения с половинките   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 212
Пожелавам на всички тук благи и безоблачни отношения с половинките   bouquet

Чул те господ !  Grinning Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Винаги си е било така. Ама преди не е имало форуми, където дружно да си пищим Wink

# 4
  • Мнения: 1 172
На какво се дължи тази непоносимост и непримиримост?
Винаги си я е имало. Само, че в Интернет, окрилени от анонимността, много жени не се притесняват да споделят тези си проблеми.
Помисли си, ако нямаш възможност да пишеш анонимно, с колко от своите познати би споделила, че имаш семеен проблем?

Друг е въпросът доколко обективно се представя ситуацията във всички тези оплаквания. Все пак се представя само едната гледна точка.

# 5
  • Мнения: 6 167
на неправилна преценка на партньора.
на прибързани крайни решения.
на най-големия мит в човешките взаимоотношения, че 'противоположностите се привличат".

# 6
  • Мнения: 236
На факта, че жените навлязоха във всички сфери, занимават се с традиционно мъжки дейности и са по-уверени и напълно самостоятелни. Мъжете се чудят каква е тяхната роля и избиват комплекси. На други пък им е добре и си мързелувкат на воля.

И ако ми позволиш Lennie:

на неправилна преценка на партньора.
на прибързани крайни решения.
на най-големия мит в човешките взаимоотношения, че 'противоположностите се привличат".

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 268
На неспособността ни да се опитваме да погледнем и от друга гледна точка, да се поставим на мястото на пратньора. Ако всеки си казваше; "Хм, не бих искал/а с мен да се държат така!" и това му/и помогне да си коригира поведението, проблемите между мъжете и жените драстично ще намалеят. Убедена съм!

# 8
  • Мнения: 2 556
Това, че противоположностите се привличат, не е мит, а факт. Може да не е правилно в дългосрочен аспект, но просто си е така. На мен например не ми е възможно да живея с мъж, който чувствам като "най-добрия си приятел", "сродна душа" и т.н. Е, задължително ли трябва да си взема такъв, само защото другото таи опасност от бъдещи конфликти? Всяка връзка е риск и много често нещата опират чисто и просто до късмет. Поне аз в това съм се убедила от личния си опит досега.

Относно непримиримостта - никой, който е семеен, не е съвсем непримирим, всички правим компромиси. Иначе какво семейство би се получило?

# 9
  • Мнения: 804
Заблуда е да се смята, че това е скорошно явление.
На факта, че жените навлязоха във всички сфери, занимават се с традиционно мъжки дейности и са по-уверени и напълно самостоятелни. Мъжете се чудят каква е тяхната роля и избиват комплекси. На други пък им е добре и си мързелувкат на воля.
Жените отдавна са навлезли в чисто мъжки сфери, дори ми се струва че сега се срещат повече млади жени, които се отдават изцяло на семейството си и се отказват да правят кариера, което не ги прави по-глупави или по-изостанали. За мъжете до някъде съм съгласна, че избиват комплекси. Това можеби се дължи на факта, че животът ни е по-несигурен и те се страхуват от провал.
Лично аз, от темите тук и от контактите ми с близки и познати, оставам с впечатление, че все по-често се наблюдава нежелание и неумение да се правят компромиси. Писала съм го и в друга тема - бракът или съжителството между двама души обикновенно започва с любов, но се крепи на компромис и приятелство. Много често натрупани дребни неразбирателства водят до крайни решения, защото нито една от страните не се опитва да разбере другата, не е склонна да направи компромис и липсва диалог. Естествено, когато става въпрос за сериозни проблеми, физически или психически тормоз и непоносимост между двама души, не може да се говори за компромиси.

# 10
  • Мнения: 1 521
Винаги ги е имало конфликтите, но примерно майка ми все се съобразява какво ще кажели другите, докато на мен не ми пука. Тя заради тези предразсъдъци търпи мъж пияница-пиявица #Cussing out

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 415
...гордост... Peace

# 12
  • Мнения: 236
Заблуда е да се смята, че това е скорошно явление.
На факта, че жените навлязоха във всички сфери, занимават се с традиционно мъжки дейности и са по-уверени и напълно самостоятелни. Мъжете се чудят каква е тяхната роля и избиват комплекси. На други пък им е добре и си мързелувкат на воля.
Жените отдавна са навлезли в чисто мъжки сфери, дори ми се струва че сега се срещат повече млади жени, които се отдават изцяло на семейството си и се отказват да правят кариера, което не ги прави по-глупави или по-изостанали. За мъжете до някъде съм съгласна, че избиват комплекси. Това можеби се дължи на факта, че животът ни е по-несигурен и те се страхуват от провал.
Лично аз, от темите тук и от контактите ми с близки и познати, оставам с впечатление, че все по-често се наблюдава нежелание и неумение да се правят компромиси. Писала съм го и в друга тема - бракът или съжителството между двама души обикновенно започва с любов, но се крепи на компромис и приятелство. Много често натрупани дребни неразбирателства водят до крайни решения, защото нито една от страните не се опитва да разбере другата, не е склонна да направи компромис и липсва диалог. Естествено, когато става въпрос за сериозни проблеми, физически или психически тормоз и непоносимост между двама души, не може да се говори за компромиси.
Вярно е, че жените отдавна изпълняват мъжки дейности, но допреди години /може би поколението на баща ми и майка ми е последното такова/ се спазваше някакъв негласен патриархат. Жените пак вършеха много неща, но това по-малко се афишираше, по-малко се говореше за еманципация и гейовете не бяха толкова модерни. По-малко бяха жените мениджъри, по-малко бяха богатите и успели жени, повече бяха жените склонни да правят компромиси в името на семейството. Това естествено не означава, че проблемът е от днес и тогава всичко е било цветя и рози. Но не е лесно от "главата на семейството", както е внушавано от години на мъжете, да се превърнеш в равноправен партньор.
Затова си мисля, че известна вина имат и жените. Част от семейните жени, които познаваям са станали са рязки, говорят заповеднически на мъжете си и мрънкат за "незначителни каузи".
Пример: "Защо пак не си си прибрал чорапите. Писна ми да ти повтарям..."
Това е отношение, което можеш да имаш към дете, но не и възрастен човек. Поне не, когато очакваш от този човек да ти бъде партньор, подкрепа - емоционална и материална. Така се губи нормалната комуникация с този човек и не е чудно, когато дойде деня, в който никой никого не слуша, и никой нищо не чува.
Жената е жена, за да държи хладното оръжие в кадифена ръкавица и да получава нещата, които иска с мъркане, а не с ръмжене. Мъжете не са готови да преглътнат грубото и заповедно отношение на половинките си. Поне, все още - не.

# 13
  • Мнения: 804
Но не е лесно от "главата на семейството", както е внушавано от години на мъжете, да се превърнеш в равноправен партньор.
Затова си мисля, че известна вина имат и жените. Част от семейните жени, които познаваям са станали са рязки, говорят заповеднически на мъжете си и мрънкат за "незначителни каузи".
Пример: "Защо пак не си си прибрал чорапите. Писна ми да ти повтарям..."
Това е отношение, което можеш да имаш към дете, но не и възрастен човек. Поне не, когато очакваш от този човек да ти бъде партньор, подкрепа - емоционална и материална. Така се губи нормалната комуникация с този човек и не е чудно, когато дойде деня, в който никой никого не слуша, и никой нищо не чува.
Жената е жена, за да държи хладното оръжие в кадифена ръкавица и да получава нещата, които иска с мъркане, а не с ръмжене. Мъжете не са готови да преглътнат грубото и заповедно отношение на половинките си. Поне, все още - не.
newsm10
Хитринкиии, хитринки си има за всичко...

# 14
  • София
  • Мнения: 570
На неспособността ни да се опитваме да погледнем и от друга гледна точка, да се поставим на мястото на пратньора. Ако всеки си казваше; "Хм, не бих искал/а с мен да се държат така!" и това му/и помогне да си коригира поведението, проблемите между мъжете и жените драстично ще намалеят. Убедена съм!
Много добре казано, напълно съм съгласна.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт