Целият е в пъпки

  • 5 958
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Моля дайте съвет Sad
целият е в пъпки,с какво да го мажа?
педиатърката казва от топлото...........но на мен ми прилича на изринато.....дайте съвет Confused

# 1
  • Мнения: 7 723
Щом педиатъра казва, че е от топлото-
значи най- вероятно се е изринал от това  : Wink
Педито не ти ли изписа нещо за мазане? Thinking

# 2
  • Мнения: 1 733
Не го мажи с нищо. Ако е от топлото, сам ще се оправи за ден - два. Но гледай да не го претопляш.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Като се изрине дъщеря ми от топлото по съвет на педиатъра мажа със салицилов спирт1% Peace

# 4
  • Мнения: 1 273
И Боби се изрива често, собено по вратлето и бузките. С нищо него мажа. Минават за ден-два.  Иначе  Nachtkerzen на др. Тайс ми е пропъръчан от педиатъра, ако е много силен и сух обрива.

# 5
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Не знам дали може и трябва да се мажат с нещо такива пъпки. Когато Иван се изрина от топлото не съм го мазала, но и не съм забелязала да го дразнят пъпките. Започнах да го обличам съвсем леко, само с широки потници и за няколко дена се оправи.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Не знам дали може и трябва да се мажат с нещо такива пъпки. Когато Иван се изрина от топлото не съм го мазала, но и не съм забелязала да го дразнят пъпките. Започнах да го обличам съвсем леко, само с широки потници и за няколко дена се оправи.

Моето дете е винаги леко облечено да не казвам съблечено/рокли с гол гръб и потници/,но пак беше изринато то топлото Peace

# 7
  • Мнения: 1 596
Благодаря ви,
но той е на 1 месец и тези пъпки си стоят вече от толкова време и не минават Sad

# 8
  • Мнения: 3 499
Според мен е от топлината. мажи ги с Бочко, при Мона минават веднага.

# 9
  • Мнения: 343
Най-добре се консултирай и с друг педиатър. И ние бяхме така и едната педиатърка каза, че било нормално и да не я мажем с нищо, но другата реши, че са стафилококи и ни предписа триклобактер и бактробан и обривът изчезна много бързо. Сега отново й се появяват ситни пъпчици, но те вече са от жегата и изчезват от бебешкото мляко на Nivea. Но с каквото и да решиш да го мажеш е добре първо да му намажеш свивката на ръчичката, за да провериш дали не е алергичен към някоя съставка.

# 10
  • Мнения: 6 164
Къде е обрива, какво значи "целият"?
От топло се изрива вратлето, гръбчето и по корема. Толкоз.
Обясни по-подробно.

# 11
  • Мнения: 5 362
Ако е от топлото не ги мажи с нищо.Калина много се изриваше като бебе от жегите.Не съм я мазала-сами си минаваха пъпчиците.
Иначе за изринато,но поради друга причина съм давала Фенистил на капки,или съм мазала с ментолов спирт.
Щом педито ти е казало така-послушай го Peace

# 12
  • Мнения: 1 596
Има по лицето,най-много по раменете и по корема.

# 13
  • Мнения: 337
И ние така бяхме-давах капки Фенистил и мажех с крем Тан бебе

# 14
  • София
  • Мнения: 429
Миналата година и моя син беше така.Когато му се появяваха му давах фенистил на капки.Изчезваха след 4-5 дни.Не се шашкай.А адаптирано мляко даваш ли?

Общи условия

Активация на акаунт