На 1г. , но стъпва само на пръсти.

  • 946
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте, проблема е следният преди 2 мес. видях племенника си, че стъпва само на пръсти, въобще  петите му  не докосват пода. И казах на майката да не го слага в проходилка. Но сега след 2 мес, той продължава да стъпва само на пръсти. Сам не може да върви, ако го хванат за двете ръчички вмество да прави крачки, то кляка на пода и иска да пълзи. Иначе хващайки се за нещо се изправя и си върви покрай легла , дивани и т.н. Някой имал ли е такъв проблем и как от само себе си ще почне да стъпва на петите си? Попитали педито, според нея като проходи щял да почне да стъпва.

# 1
  • Мнения: 8 459
Преглед първо при ортопед и ако се наложи-според мнението на ортопеда- при невролог.
Другото са догадки и предположения и диагнози,които не могат да се поставят по интернет. Hug

# 2
  • Мнения: 2 821
Стъпването на пръсти не е проблем. Почти всички деца така прохождат.

# 3
  • Мнения: 8 459
Стъпването на пръсти не е проблем. Почти всички деца така прохождат.
Може и да се окаже проблем.
Моето не проходи на пръсти например.
Лекар да каже.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 319
дано да не е сериозен проблема, но според мен е желателно да го прегледа невролог. При нас имаше проблем с повишен мускулен тонус /в следствие на заболяване/ и пореди тази причина ходеше леко на пръсти и не се пускаше сам. Изпратиха ни на рехабилитация (кинезитерапия), където ни правят масаж и гимнастика за разпускане на сухожилията. Ники проходи на 1г. 8 мес. Сега походката вече е добре!!! Пожелевам Ви скоро да тичате!

# 5
  • Мнения: 1 883
Преглед първо при ортопед и ако се наложи-според мнението на ортопеда- при невролог.
Другото са догадки и предположения и диагнози,които не могат да се поставят по интернет. Hug

Голямата ми щерка е на 5,5г и все още ходи така .Казаха ми , че сама ще се отучи  ooooh!

# 6
  • Мнения: 625
И моят син стъпваше повече на пръсти като постепенно с времето това се промени.Проблеми ортопедични не е имал.При нас може би се случи,защото детето не обичаше обувките,а и проходи през зимата,когато сме си повече в къщи и той ходеше само по чорапи.Когато купихме обувки за навън(бяха на КК) походката започна да се оправя,според мен там се крие тайната(малко по-тежки обувки и не много огъващи се подметки).Предполагам,че ще има много мами,които не са съгласни с мен,но аз говоря за нашият конкретен случай.

# 7
  • Мнения: 1 230
Много от познатите ми деца проходиха на пръсти. Ами... отучиха се  Grinning

# 8
  • Мнения: 524
Мисля, че е малко притеснително, по-добре заведете детето на ортопед, аз така се бях успокоила, понеже брат ми е проходил на пръсти и както се казва сбъркахме. При нас проблема е по-различен, така и грешката по-голяма.

# 9
  • Мнения: 2 070
мами винаги има разли4ия в мнениятаи това е нормално защото всеки изказва своето собствено.лекарско мнение не е излишно защото и симптомите да са еднакви нещата се развиват при вси4ки разли4но.вижда се от постовете 4е при едни не е било проблем а при други еи това не е сомо при прохождане  вси4ко емного индивидуално

Общи условия

Активация на акаунт