Хомеопатично лекарство против ухапване от комари

  • 7 361
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Днес изписаха на малката ми дъщеря Ledum palustre 9CH. Личната лекарка ми обясни, че се използвало против или след ухапване от комари. Честно казано аз за първи път чувам подобно нещо. Моля ако някой го е използвал и знае нещо по въпроса да пише. Предварително благодаря  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Днес изписаха на малката ми дъщеря Ledum palustre 9CH. Личната лекарка ми обясни, че се използвало против или след ухапване от комари. Честно казано аз за първи път чувам подобно нещо. Моля ако някой го е използвал и знае нещо по въпроса да пише. Предварително благодаря  bouquet  bouquet  bouquet

 - То не е "против" комари, а за последствията от ухапването, и ще действа, но само ако е индивидуално съобразено с дъщеря ти, така че да не се разочароваш от хомеопатията ако не действа.  Peace

# 2
  • Мнения: 361
Какво се има предвид като последствия от ухапването? И как точно се очаква да действа?

# 3
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Какво се има предвид като последствия от ухапването? И как точно се очаква да действа?

 - Например: силен сърбеж, подуване и зачервяване и др. под.

# 4
  • Мнения: 55
Извинявам се, че се отклонявам от темата !!
Александър, може ли да се дава  НАТРИУМ МУРИАТИКУМ 
при слънчева алергия?
или Апис Мелифика ?
Моето  детенце е  Силицеа,  следв. седмица ще бъде на море
и се изрива със  силно сърбящи червени обриви с малки пъпчици  на втората минута
след излагане на слънце , въпреки слънцезащитния крем.
Мин. седмица Апис Мелифика подейства много добре и обрива изчезна.

Освен това от топлината и потича кръв от носа.

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Александър, може ли да се дава  НАТРИУМ МУРИАТИКУМ
при слънчева алергия?
или Апис Мелифика ?

 Така по интернет не би могло да се предписва!
 И Nat-m, и Apis би могло да се предпише, но само ако са спазени Хомеопатичните принципи, и тъй като не може да се дадат 3 хомеопатични л-ва наведнъж, трябва да се намери т.н. симилимум = това с най-близко подобие до индивидуалноста на дадения човека.

# 6
  • Мнения: 4 490
И на моя син му изписаха ledum palustre при ухапване от комари. Надявам се да не се наложи (той днес замина на планина), но ми е любопитно дали би имало ефект.

# 7
  • Мнения: 513
  Peace Аз пък си го ползвам без специално предписание от лекар хомеопат и винаги действа!!! За ухапване от оса, комари паяци-абе за всякакви хапещи то си е универсалното и съм доволна, че в къщиима  доста  алергични реакции от всякакви ухапвания ,а от него се оправяме без проблем!

Общи условия

Активация на акаунт