спиране на кърмата

  • 752
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 184
здравейте мами,надявам се да ми помогнете да си спра кърмата.Понеже скоро ще влизам в болница за операция,и ми се налага да си спра кърмата,личната лекарка ми предлага с хапчета,но ме предупреди че от тях падало кръвното.Затова ви моля ако някоя от вас си е спирала кърмата с пристягане на гърдите да ми каже подробности,с какво точно се пристяга,колко време и т.н

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много неприятно, че ти се налага операция Confused
Но това, че се налага операция, често не означава, че се налага спиране и на кърменето. Обсъдихте ли с лекарите дали действително е наложително да спреш - и ти самата имаш ли желание да прекратиш кърменето, или го правиш само защото това е единствения вариант, който са ти предложили? Говорихте ли за това по какъв начин кърменето би пречило на операцията - и по какъв начин операцията би се отразила на кърменето?
Има много естествени начини за спиране на кърменето, ако действително се налага. Пристягането и връзването на гърдите НЕ се препоръчва в никакъв случай, напротив - твърдо се обезкуражава според съвременните препоръки, тъй като може да доведе до сериозни възпаления и дори до перманентно увреждане на формата и функцията на гърдите.
Колко време имаш до операцията? Това е важно, за да може да се прецени кой е най-добрият начин за действие при отбиването, който да е максимално щадящ и за теб, и за детето. Ако имаш 2-3 седмици, можеш спокойно и плавно да отбиеш без стрес.

# 2
hedra , пиши,моля те какви са тия "естествени начии за спиране на кърменето? Praynig Аз се опитвам да я спра с бромкриптин,ама страничните ефекти са ужасни... Sick

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много варианти за естествени начини за отбиване (без медикаменти и с лесно достъпни средства) има тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83674.0
Надявам се да ти помогнат - бромокриптинът наистина се отразява много зле на повечето майки Confused

# 4
  • Мнения: 1
искам да спра да кърмя, че вече сме на годинка, а и записах да уча

Общи условия

Активация на акаунт