Не мога да го приспя

  • 1 229
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Ох,мами,голям проблем.Марти винаги е заспивал трудно,но днес е...Сутринта стана към 8,на обяд дремна 15 мин.и сега вече е 16.15,спи му се обаче проблема е че не мога да го сложа да легне.Където и да го сложа-люлка,кошара,в количката той си става и започва да си играе.А го виждам,че му се спи.Просто е супер активен.Ох,много се изнервих.И друг път ни се е случвало подобна картинка.Според докторката не трябва да му се дава нищо,лекарство имам в предвид,но аз взех да се замислям.Сънят му през нощта е толкова накъсан,че съм доволна ако стана само 7-8 пъти.Ако сте имали или в момента имате подобен проблем с вашите дечковци,моля ви дайте акъл.Дали да не дам Киетюд.Знам,че е за деца над 1 год.но моя позната дава от време на време на малкия си,който е почти колкото Марти.

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 16:40 от dty

# 1
  • София
  • Мнения: 5 745
И моят син се буди нощем често, имаше период в който ставах през 30мин-1ч  Tired Лекарства не мисля, че са необходими, просто има такива неспящи деца... А и зъбите ви са тръгнали сигурно...
За дневния сън - при нас става с люшкане на ръце. Ако го оставя сам, едва ли изобщо ще заспи, въпреки че понякога и две не вижда.

# 2
  • Мнения: 6 164
Кристиан се буди по няколко пъти нощем, обикновено е от зъби. Най-често през 30 мин.  ooooh! Но не си помисляй за лекарство, какво може да му дадеш на бебе в крайна сметка. Мажи зъбите, бутай бибата, и това е. То ако се гледаше лесно бебе...

# 3
  • Мнения: 1 264
Калоян също заспива трудно. Слагам го на спалнята и той започва да се върти във всички посоки, очите му се затварят, но намира сили да се върти.  Shocked Аз лягам до него и го чакам да капне от умора. Установих, че като му дам определена играчка (една количка), много съсредоточено започва да я разглежда и заспива. Засега това действа, но като му омръзне ще мисля друг вариант.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Моята госпожица е  по-голяма от твоето детенце и също заспива винаги много трудно. И аз адски много се изнервям, но това не помага никак. Не бих те съветвала да даваш сиропи без да си се консултирала с лекар Naughty Колкото и невероятно да звучи трябва търпение Simple Smile Simple Smile Simple Smile. Когато поотрасне още малко ще започне да спи Grinning
Аз я приспивам като я люлея с леглото напред-назад(то е на колелца), или приближавам леглото и до моето и лягам, а тя ми хваща ръката. Много рядко заспива бързо, често се случва да се приспиваме по повече от час Tired Нощем се буди по мноооого пъти. През деня спи по 3-4часа и това е най-стабилния и сън.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 298
За дневния сън - когато нашата мома заспиваше трудно, използвах кошницата за кола като шезлонг. Почвам да люшкам и тя заспива ...
Ако ви мъчат зъбки, дай нещо от успокоителните за зъби, ще помогне и за съня.

# 6
  • Мнения: 254
Имаме този проблем, и се приспиваме в количката в коридора, возя я напред-назад и като се унесе я прехвърлям в кревата, тя се разплаква, давам вода и заспива Simple Smile

# 7
  • Мнения: 473
И моят бебчо днес цял ден не е спал, и заспа чак към 19.30 ч. Такава суперактивност го е обзела все едно е пил Редбул. Побърках се днес. А е само на три месеца и половина.

# 8
  • Мнения: 133
И според мен няма нищо тревожно, деца трудно се гледат.Да знам много е уморително, изпитала съм го на гърба си , така бяхме до две годинки и половина- никога не бях спала цяла нощ, ставахме по няколко пъти.Едно обаче ми направи впечатление и съм длъжна да го споделя.Така синчето ми се будеше до като му давах мляко през ноща, след като го спрях, още от следващата вечер започна да спи по цяла нощ.

# 9
  • Мнения: 3 376
И моя син заспива ужасно трудно.Все се налага да измисляме нови и нови начни да го приспим.доскоро заспиваше с една малка кърпичка в ръцете-мачкаше я,буташе си я в лицето и така успяваше да се унесе и да заспи...Но май спря да върши работа вълшебната кърпичка както я наричахме Tired Понякога заспива докато яде,понякога му пъхвам бибата и я държа,за да не я изплюе и леко го люшкам докато се унесе,рядко вече заспива на ръце/не минава вече тоя номер/...
Незнам какъв съвет да ти дам,при всяко дете е различно явно.

# 10
  • Мнения: 355
И ние имахме такъв период, но беше на пет месеца тогава. Очите и се затваряха, а не искаше да заспива. Бях се побъркала докато нацеля, че трябва да я люшкам на ръце пред телевизора  Embarassed Само това помагаше и го използвах усилено този метод. Просто трябва да опитваш различни методи и ще нацелиш. Успокоявай се с мисълта, че всичко е временно, това ще ти даде нови сили! Успех!


А вълшебната кърпичка при нас заработи на около осем месеца. От тогава е наразделна част от заспиването, незнам какво ще правим, ако я няма.


Общи условия

Активация на акаунт