Дали не трябва да се промени наименованията на помещенията в хотелите

  • 658
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 412
Чудя се дали трябва да се направи нещо за категоризацията на апартаментите в хотелите, беше проблем да намеря апартамент със самостоятелна стая-спалня. Едно общо помещение според мен е студио и колкото и да е голямо не е апартамент.
Например във хотел "Вероника" на Слънчев ден ми отказаха да ми потвърдят апартамент със самостоятелна спалня, въпреки ранната ми резервация и на повечето места отказват да поемат ангажимент, а настаняват в каквото имат. Може би да се казват малко студио и голямо студио... или боксониера и апартамент.

Сега бяхме тук - http://www.elinabg.com/caesarpalace/ Много добро място във района на Влас, но се опитаха да ни настанят в голямо студио, а имахме резервация за апартамент със самостоятелна спалня. Преместиха ни, но след разсъждения по въпроса какво е апартамент...

Чудя се комисията за защита на потребителите или коя е институцията, обаче е редно да има яснота по въпроса.

# 1
  • Мнения: 7 106
Сблъсквала съм се с този проблем и е много неприятно  Confused. На много места, даже в класни хотели с много звезди под "апартамент" имат предвид една голяма стая със спалня + разтегателен диван. Е извинявам се, ама това е всичко друго, но не и апартамент. Под апартамент аз разбирам, самостоятелна спалня и хол с разтегателна (или не) гарнитура, а в някои хотели има и кухненски бокс даже.
затова за да си няма някой главоболия, трябва предварително много точно и ясно да разпита за категоризацията на самата стая която е наел, за да не остане неприятно изненадан.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 412
Ами аз за това се чудя, ако помещенията са разделени  на 2 вида, ще е ясно за потребителя. В повечето хотели имат и от 2-та вида - студия и със самостоятелна спалня, но не се ангажират с резервация или казват, ако има възможност ще ви настаним. Аз отказвам такива уговорки, защото не съм сигурна. Мисля си, че трябва да има ясна категория апартамент със самостоятелна спалня. На някой места си пишат студио, но мисля, че над определи кв. м. почват и на студиото да казват апартамент. Така ще се спести и неяснотата, гледаш оферта за апартамент и започваш да звъниш и разпитваш подробности.

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 19:32 от tigonew

# 3
  • Мнения: 1 893
Имат си отделни наименования- студиото е едно помещение с кухненски бокс, а апартаментът се състои от поне две отделни помещения. Друг е въпросът за триковете не хотелиерите, както и това, че апартаментите често са дефицитни, понеже и чужденците ги предпочитат  Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз също знам, че си имат отделни имена и точно се чудя как да се защитят потребителите, има подвеждаща оферта към клиента и може би контролен орган трябва да прави проверки.

# 5
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Към възмущението бих добавила, че някои т. нар. "апартаменти" освен, че нямат второ помещение, нямат и разтегателен диван или каквото и да е друго легло за деца например. Т.е. изобщо не са мислени за повече от 2 души, просто са по-големи и явно по тази причина минават за по-луксозни... Или имат камина, вана или някаква друга "екстра".

# 6
  • София
  • Мнения: 6 521
Абсолютно подкрепям и идеята и всички мнения преди моето!!!

# 7
  • Мнения: 1 426
Да, ходя в командировки и редовно ми се случва да ни настаняват с колежката на спалня с общ матрак, въпреки че сме си резервирали предварително стая с две легла... Един път даже се опитаха да ни наместят и на легло персон и половина  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт