Бихте ли се намесили ако видите,че бият жена ?

  • 2 153
  • 52
  •   1
Отговори

Анкета

Как бихте реагирали в подобна ситуация?

Опции:

  • Мнения: 4 664
 Бихте ли реагирали някак, ако станете очевидец на гледката " мъж шамари момиче " ?
Допълвам, ако минавате случайно и освен вас други минувачи няма. Ще се намесите ли по някакъв начин или ще подминете тъпо от страх, като кон с капаци ?

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 22:03 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 46 434
Не. Никога не се намесвам в такива случаи, звъня на Полицията.

# 2
  • Мнения: 4 664
Първосигнално наистина ли така би реагирала?

# 3
  • Мнения: X
Касиди...не знам, честно!  Thinking
Бих искала да кажа, че ще се намеся, ама а де...
Оня ден видях на улицата човек, лежи, спи, пиян, умрял??!!! Незнам какъв беше, имаше ли нужда от помощ, защото...отминах.  Confused

# 4
  • Мнения: 46 434
Първосигнално наистина ли така би реагирала?

До сега така СЪМ реагирала, но всеки случай е различен. Забравих да кажа, че няма значение мъж или жена.

# 5
  • Мнения: 1 172
Звъняла съм в полицията при такава случка. Не бих се намесила - какво мога сама да направя срещу обезумял изрод, посегнал на жена? Най-много да ме ошамари и мен, но с това едва ли ще съм от полза на другата жена.
Първосигнално, мисля за себе си и за детето си, после за непознатите участници в побоя. Може и егоистично да е, но съм си такава.

# 6
  • Мнения: 2 258
Намесвам се.Миналата година имах такъв случай.

# 7
  • Мнения: 4 664
Би ли споделила как се развиха нещата след намесата ти?

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Случвало ми се е да видя през терасата ни. Викам съпруга ми. Той също вика със заплашителен тон, но не е сигурно, че боят няма да продължи далеч от погледите ни. Често също сме отървали и наша близка от приятеля й, както и пияни момчета налетели на бой на беззащитни момичета.
Но ако съм сама, може би ще звъня в полицията или ще се огледам за помощ, със сигурност няма да подмина.

# 9
  • Мнения: 80
В никакъв случай не бих се опитала  да разтървам някого , защото аз ще бъда първата , която ще го отнесе. Но пък за сметка на това бих се обадила в полицията или ще повикам някого на помощ!!! Hug Абе все нещо ще направя, просто е абсурдно да не се намеся!!! Naughty

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
Първо сигнално ще реагирам, правила съм го, нищо, че после наистина съм го отнасяла - не търпя насилие по никакъв начин и повод, ако мога да го предотвратя поне за момента ще го направя с цената на всичко.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Бихте ли реагирали някак, ако станете очевидец на гледката " мъж шамари момиче " ?
Допълвам, ако минавате случайно и освен вас други минувачи няма. Ще се намесите ли по някакъв начин или ще подминете тъпо от страх, като кон с капаци ?

Веднага реагирам- сама или не- няма значение. Обикновено такива мъже са истински страхливци- от опит говоря...

# 12
  • Мнения: 4 473
Първо сигнално ще реагирам, правила съм го, нищо, че после наистина съм го отнасяла - не търпя насилие по никакъв начин и повод, ако мога да го предотвратя поне за момента ще го направя с цената на всичко.

Буболинка го е казала вместо мен. С уточнението, че така беше едно време. Сега, може би пак ще се намеся, но ще набера 166 задължително.

# 13
  • Мнения: 2 673
ако мъжа зашлеви момичето е малко по-различно от това да я тряска в паважа...Може да е моментна реакция някаква в скандала...В такъв случай не бих се намесила, но ако я БИЕ със сигурност ще се разкрещя  LaughingНо преди всичко ще звънна на полицията

# 14
  • Мнения: 4 664
За дърпане, по-грубо бутане и шамари говоря.

Общи условия

Активация на акаунт