Диета и кърмене

  • 431
  • 4
  •   1
Отговори
Дариа е на 8 месеца-висока е 72 см. и тежи 8.060кг.                 Досега наддаваше много добре, но на днешната консултация се оказа, че за последния месец е качила само 40 гр. Заместили сме само едно хранене-обедното със зеленчуково пюре, а през останалото време е на кърма.                                                  Възможно ли е кърмата ми да спира? От около месец спрях хляба, тестените и сладките изделия, тъй като реших, че е крайно време да вляза във форма. Дали това е причината?                                Искам да кърмя поне до годинка и благодарение на вас преодолях какво ли не в името на тази кауза....надявам се да успея и сега.

# 1
  • Мнения: 1 771
Детенце не може да наддава все като първите месеци.
Трябва да се има в предвид, че вече има много повече движение, а жегата също има значение.

# 2
не се тревожи,нормално е кърмата ти малко да намалее особено в тия непоносими жеги.аз също съм ограничила тестените и сладки изделия и правя упражнения,доколкото времето ми го позволява.ако се храниш нормално(да не преяждаш и да не гладуваш) няма да има поводи за тревоги.успех с кърменето  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 191
Няма страшно, кърмата не спира така лесно.
Спокойно можеш и без тестени и сладки работи, само пий повече течности.
И аз се ограничавам, дори съм бая отслабнала в последните месеци, пък си кърмя и моят шишко тежи 15 кг.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Първо не може да очакваш бебче да надава колкото преди...... все пак не е онова лежащо и непомръдващо бебе, съдя по моя звяр.....
Второ за кърмата трябват повече течности, така че ако се ограничаваш с ядененто, то пий много вода, поне при мен тя има най-голямо въздействие.
Трето не мисля, че като си на диета кърмата ти намалява, ако поемаш необходимите елементи за организма не виждам причина да има връзка.....
Май се оказа мит лафа: Папкай, папкай да имаш кърма за бебо". Аз от това папкай, папкай съм станала 75 килограма и само се оправдавам, че кърмя.....

Общи условия

Активация на акаунт