Бира и бебе?

  • 4 691
  • 64
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 356
спорим с една приятелка, чието дете е като моето на възраст - година и 1 месец. от няколко дена тя му давала да си близне по няколко глътки бира. аз смятам, че това е неправилно по ред причини - в бирата има алкохол, газирана е, не е нужна на бебето с нищо, може да създаде привикване към вкуса и ранна зависимост.
приятелката ми твърди, че 2-3 глътчици нищо не били и така се възпитавали истински мъже.

какво мислите вие?
давали ли сте на бебетата и малките си деца да близват бира или друг алкохол?

# 1
  • Мнения: 2 022
Днес запърви път си близна  от халбата ми Simple Smile

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 05:26 от Cygnus

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
А как ли се възпитава истинска жена? С Мартини може би, докато от ушите и висят диамантени обеци и прилежно съм накъдрила 5-те косъма на главата и.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 197
Не съм давала никакъв алкохол-нито бира, нито вино, нито каквото и да е.
Всъщност, като по-малък Иво е опитвал малко от моето вино погрешка (чашата ми беше на масата, станах за нещо си, той се пресегна, взе я и си натопи устата в нея ooooh!), но вкусът определено не му хареса. Оттогава не е пробвал.

Ето една тема от доброто старо време по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=39382.0

# 4
  • Мнения: 222
И аз съм протв, но мъжът ми и майка ми не са , дават й да близне 4ат пат и на девойката много й харесва. Twisted Evil

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 726
не ми е хрумвало да давам...батко опитва пяната на бирата понякога.

# 6
  • Мнения: 374
Твърдо съм против естествено! И понеже всички знаят мнението ми по въпроса, а мъжът ми ме подкрепя, на никой от бабите и дядовците не му и хрумва да покани детето ми "на чашка" Голямо геройство да дадеш на дете на 1 година да пие бира! Shocked

# 7
  • София
  • Мнения: 6 964
Никога не бих дала, то ако така се възпитават истинските мъже...

# 8
  • Мнения: 6 029
голяма работа.. ще кажеш че с хероин го е набола....

# 9
  • Мнения: 4 621
Яна е пробвала веднъж - взе чашата на баща си от масата и опита. Не и хареса Naughty

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Скоро  баща му му сложи с пръста си, на устничките му.
Много му хареса и започна да мрънка за още.Паднахме от смях.

# 11
  • Мнения: 1 896
Аз съм против това да се дават всякакви подобни неща не детето.То още не знае какво е това бира и какъв вкус има(пък и се съмнявам да му хареса особенно),съответно не виждам никакъв смисъл да му предлагаме сами.Бебето  на тази възраст няма как да се чувства лишено,след като даже не знае що е то бира.

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 10:29 от Ulia

# 12
  • Мнения: 27 524
Пробвал е бира, много му харесва  Mr. Green Но не му давам, а друг алкохол не е близвал, няма и да близне скоро.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 750
Не съм давала дори да си близва алкохол. Не мисля, че е нужно. Каква полезност ще й донесе това? Бирата е алкохол и съответно си носи всички негативи на тези напитки. Обяснението, че така се възпитавали мъжете ми се струва меко казано глупаво.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Не знам защо, но повечето  деца много харесват бирата, включително и моето. Понякога й давам да си близне и не виждам нищо фатално в това.
Преди няколко дена бяхме някъде в заведение и малката естествено си поиска, на което със сериозен тон отговорих "Не може мамо, много е студена". Няма да казвам как ме изгледа жената, която стоеше до мен...

Общи условия

Активация на акаунт