повръща докато спи

  • 7 509
  • 21
  •   1
Отговори
Синът ми си спеше снощи нормално,без да се буди,но към 5-6 часа сутринта започна да повръща докато спи.Измих го,смених чаршафите и пак заспа,след половин час отново повърна малко и продължи да спи.Така три пъти,сега пак спи.От какво може да е?Храната му е от кухнята,не е ял необичайни храни,няма разстройство и температура.Ами ако спеше в отделна стая и нямаше как да го чуя?Не ми се мисли. Sad

# 1
  • Мнения: 2 673
Кармен, \страшна Убавица си  Peace, чудно откъде ги вадят вампирите в МИСИС Бг, като има толкова хубави мисис ТУК\ НЕ му се притеснявай на малкия. И на мен се е случвало дъщерите да правят този номер. Важно е да не се задави, докато спи- Подложи му под главичката по-височка възглавничка. А му дай за всеки случай Натриев цитрат\амп\ или Деган. ДАНО НЕ СЕ ПОВТОРИ повече. Сигурно е вирус.
От аватара виждам, че детето не е малко. има реакцията \подсъзнателно\ да си обърне настрани главицата, не вярвам да инспирира..

# 2
Да наистина реагира,направо скача прав.Сега се събудил и си лежи-никога не е било да лежи мирно.Мерси за комлпимента,подейства ми ободряващо сутринта.  bouquet

# 3
     И ние тази нащ не спахме ,по същата причина.Само че при нас това се случи еднократно   миналата седмица изписаха ни Натриев цитрат/само че сиропче/.
 Казаха че е вирус . Да но тази нощ отново се случи ,лично аз мисля че е от времето,тези жеги и мен ме скапват.Предната нощ на мен ми се повдигаше.
Наблюдавайте се и дано всичко се размине само с това.

# 4
  • Мнения: 2 673
...казах го вече за ЦИТРАТА - ВЕРВАЙТЕ МИ!!!......нЕмам грешка!! Wink

# 5
Пак повърна,вече е само вода,сега ще ида да взема лекарството.Какво да му дам да яде и колко от сиропа?

# 6
   Ние сме на година и половина  изписаха ни 3 -ти по 3 мл,но вие май сте по-малки консултирай се с личната.
    Иначе сме на диета от вода ,кус-кус,варени картофи и сварен ориз.
  Солта да е в минимални количесва ,ако може минете и без нея.
  Никакви други зеленчуци и плодове,така ни казаха.Ако до вечерта не спре да повръща да отидем до болницата ,имало опасност от обезводняване.Това ни препоръча нашата лекарка.Миналата седмица през деня нямяхме проблеми ,да видим и днес дали ще се справим.Успех и все пак подържай връзка и с личната.

# 7
  • Мнения: 2 673
Звънни на Педито, но няма да навреди ако му дадеш веднага от Натриевия цитрат или Дегана. Питай за дозировката в аптеката. Не се притеснявай детето е голямо, ще се повлияе - няма да се обезводни! не давай храна засега! НИТО ПЪК СОКОВЕ!

Четох и за ВОМАКУР - свещички, питай и за тях в аптеката...

# 8
  • Мнения: 47 902
вероятно е вирус
можеш да даваш и вомитусхил- свещички или капки, натриев цитрат, деган на мен лично ми влияеше обратно, но тези двете са безвредни и доста ефикасни
за диетата-не давай и никакво мляко засега, в случай че пиете АМ, никакви сокове, само чай, преварена вода, и изброените от ковом храни

# 9
  • Мнения: 656
Натриевия цитрат и дегана едно и също ли са?

Аз съм давала И двете едновременно. Дегана действа на нервната система и така подтиска напъните за повръщане, докато мислех, че натриевия цитрат действа главно на лигавицата на стомаха... Ма може и да греша.
Натриев цитрат има и в Кока колата (дали не беше в Пепси-Кола... newsm78 ) - провери в съдържанието. Има и в Маунтин Дю. Това е в случай че не намериш на ампули. Има и сироп Натриев Цитрат, но е в добавка с някакъв лимон (уж) и не действа добре поне при дъщеря ми.

Да избегнеш обезводняване давай с малка лъжичка вода - 1 лъжичка (може и не цяла) през 15 минути. И го заведи на лекар - да се увериш, че не е обезводнен. Следи и колко пишка - това също е един от признаците. Ако успееш с водата с лъжичката - може и да се оправи бързо.

# 10
  • Мнения: 6 029
аа за дегана непременно питай лекар. натриевия цитрат е безобиден, но дегана си е доста силно лекарство... със странични действия и всичко останало.

# 11
  • Мнения: 47 902
деган и натриев цитрат не са едно и също, дегана е доста силно според мен лекарство и лично на мн ми понесе много зле
натр цитрат го има в много напитки и храни, води се безвреден и се дава и на бебета дори, лично аз съм по-доволна от ампулите, а не от сиропа, но сиропа е с приятен киселичък вкус и моите деца го харесват
за обезводняване-следи колко пишка, ако има повече от 6 часа(през деня)без пишкане, кожата му е отпусната и мека, има дъх на ацетон, значи най-вероятно е обезводнено детето
както казах, има капки вомитусхил, които са хомеопатични и доста ефикасни, също  безвредни
естествено ние даваме съвети на база няшият опит, но детето трябва да го види лекар при всички случаи, най-добре да го следи всеки ден, защото моят син на вторият ден от началото на вируса беше още жизнен и палав, въпреки повръщането, но на третия беше обезводнен и то силно и ни приеха за лечение в инфекциозна,  малчовицте понякога се влошават много бързо(е, понякога и оздравяват бързо-бързо де)
успех, дано бързо се оправите Hug

# 12
Искам да ви кажа,че ходихме на лекар.Аз преди това взех натриев цитрат и му дадох.Засега има напъни за повръщане,но до повръщане не се стига.Че за лекарката да ви кажа.Даде ми едни свещички,на които пише,че са годни до 05.2007,ама нямало проблем да му слагам,защото всъщност не бил изтекъл срока.Тъй се ядосах,че ги хвърлих в казана,нямам 2 лв да му купя лекарство ли?Били им ги дали представителите на фирмата и айде на децата да слагаме.Иначе каквото казвате вие,това каза и лекарката,аз затова първо тука питам.Повече доверие на вас имам да знаете!Сега спи детето,ако има разстроиство трябва пак да идем.

# 13
  • Мнения: 47 902
дано му мине бързо, не се шашкай, поредния вирус  Hug
а за лекарката  Crazy добре си направила че си ги хвърлила

# 14
  • Мнения: 48
И ние от вчера след обед сме с повръщане.В аптеката ми дадоха натриев цитрат на ампулки.Снощи към 19 ч. изпи първата ,но след това пи водичка и почти веднага повърна.След това още 3 пъти повръща.През ноща вдигна много висока температура-дадох панадол и веднага в банята със хладка вода за около 15 мин.,после й дадох и втората ампулка натриев цитрат и сме заспали.Към 7ч. тази сутрин пак имаше температура и дадохме нурофен.За сега нямаме повръщане,температура,но не сме яли и нищо-само водичка пие.Мисля да направя таратор да я пробвам,но не знам дали няма да я раздразни млякото.Това е за сега от нас.

Общи условия

Активация на акаунт