Частни ясли/Детска ясла "Светлина"

  • 39 792
  • 115
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 553
Здравейте!

Имаме дъщеричка на почти 2 годинки и най-вероятно ще я даваме на ясла от есентта. Тъй като сме извън всякакви срокове за държавните ясли се питах дали може да ми препоръчате някоя частна такава. Чувала съм добри отзиви за "Светлина". Вие коя ще ми препоръчате. Тъй като времето напредва, ще съм ви много благодарна ако пишете. Предварително ви благодаря.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И ние сме доволни от Светлина, вече почти година моето дете е там.

# 2
  • Мнения: 588
Доволна съм Съни близо до ИСУЛ се намира. Синът ми ходи там близо година, взеха още преди да проходи Simple Smile

Нямам оплаквания до сега, е, един път не му беше сменен памперса и следобяд не ги извеждат (което ми е главното гайле)

Доколкото разбирам напоследък ще отварят нова ясла в Драгалевци, но не знам подробности.

# 3
  • Мнения: 256
Аз мога да споделя за детската градина "Светлина" инфо/за тази, която е зад Mall of Sofia/ понеже детето ми не е посещавало яслата им.  Ако те интересува ще пиша.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз мога да споделя за детската градина "Светлина" инфо/за тази, която е зад Mall of Sofia/ понеже детето ми не е посещавало яслата им.  Ако те интересува ще пиша.
Да, моля те, сподели! Колкото по-детайлно - толкова по-добре. /а от колко годишно тръгна там твоето дете/

# 5
  • Мнения: 256
Аз мога да споделя за детската градина "Светлина" инфо/за тази, която е зад Mall of Sofia/ понеже детето ми не е посещавало яслата им.  Ако те интересува ще пиша.
Да, моля те, сподели! Колкото по-детайлно - толкова по-добре. /а от колко годишно тръгна там твоето дете/
Значи дъщеря ми беше тогава на 3,3 г. До тогава не беше посещавала ясла, направо на градина я записахме там. Общо взето от всичко съм доволна с изключение на немаловажния факт, че си пускат болни деца, в резултат на което детето ми боледуваше много до степен, че се наложи да я спрем. Когато е била вкъщи, също е боледувала, но 3-4 пъти в годината. Така че честото й боледуване там го отдавам на присъствието на болни деца, които между другото съм засичала сутрин на вратата. Мед. сестра няма, която да ги проверява сутрин. За яслата, обаче не занм. Иначе като подход към децата, възпитание и образование, забележки нямам. Дъщеря ми обичаше да ходи, въпреки че имаше около 1 месец период на адаптация.
За базата - не е по-различна от държавните детски градини, с изключение на по- разнообразните и повече помагала за обучение, но вас сега на този етап, това едва ли ви интересува.
За мен обаче беше много важно това, че в крайна сметка приемат явно болни деца, защото детето /и не само моето беше така/ в крайна сметка се разболява и не може да посещава градина, въпреки нашето желание.
Не е маловажен и факта, че си плащаш цялата сума, приспадат само по 2 лв./ден при отсъствие, независимо, че е по болест. Така че, ако сте се насочили към тази ясла, попитайте отново имат ли мед. сестра /защото на нас казаха, че има в градината, а  сутрин я нямаше да проверява децата/. Това старо инфо все пак, - ние спряхме дъщря ми м. февруари, може пък да се е променило нещо.
Друго какво - директорката иначе е любезна, можеш да говориш с нея винаги и за всичко, касаещо детето или градината.
Ако искаш нещо друго да питаш - пиши, ще отговоря
Успех!

# 6
  • Мнения: 278
Посещавахме яслата и влизахме в болница 2 пъти в рамките на месец.Базата е добра персонала е чудесен --но явно си приемат болни деца

# 7
  • Мнения: 6 164
А какви са цените на частните ясли - грубо?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 671
Mery, kukuruku1,   bouquet че споделихте!

Мисти, доколкото си спомням, като говорих с директорката през зимата ми каза 160 евро на месец без транспорта.

# 9
  • Мнения: 256
Относно цената в "Светлина" - за градината беше 180 евро,  без транспорт. По принцип цените варират около 200 евро +/- разбира се.

# 10
  • Мнения: 256
Посещавахме яслата и влизахме в болница 2 пъти в рамките на месец.Базата е добра персонала е чудесен --но явно си приемат болни деца
А поне в яслата имаше ли мед. сестра, която сутрин да преглежда децата?
Извини ме за любопитството, ама още ме е яд, че ни поизлъгаха нас за това. Дано поне при по-малките да е имало по-строг контрол.

# 11
  • Мнения: 6 164
Ъ, че за тея пари по-добре да си вземеш бавачка, поне ще се занимава индивидуално само с детето. newsm78

# 12
  • Мнения: 278
Не сме виждали мед.сестра сутрин.Посрещаха ги госпожите но може някоя от тях да е с мед.образование.

# 13
  • София
  • Мнения: 498
Ъ, че за тея пари по-добре да си вземеш бавачка, поне ще се занимава индивидуално само с детето. newsm78
Абсолютно. Пък и не се връзва да дадеш 400 лв. за да ти е постоянно болно детето (заразено от други болни), това поне в частните може да се избегне.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Посещавахме яслата и влизахме в болница 2 пъти в рамките на месец.Базата е добра персонала е чудесен --но явно си приемат болни деца
Това е ужасно ooooh!, много съжалявам, че се е стигнало дотам. Sad Дано да е добре вече сладуранката.

Общи условия

Активация на акаунт