Бебето ми НЕ АКА, а е само на карма

  • 6 864
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
някъде от двадесетия ден Маги спря да ака самичка. Чакали сме я и по пет дена- нищо.По савтите на една лекарка и давах сок от круша- нищо, пробвах да ям сини сливи и цвекло- нищо, пробвахме и с дофалак, отначало помагаше и после пак нищо. Но най-интересното е , че когато я изакаме акото не е гъсто, а си е кашесто, т.е. нямя запек Confused:

# 1
  • Мнения: 1 629
Колко е голямо бебчето ти?
Щом е само на кърма, може да ака и на пет дни веднъж. При нас е така.

# 2
  • Мнения: 138
Маги е на 3 месеца

# 3
  • Мнения: 203
Здравей мила,

Преди една седмица имахме същия проблем, но при нас това не се случва често. Понякога не ака по 4 дни. Казвам понякога, но се е случвало 2 пъти. Борис е също само на кърма. Тогава му правихме гимнастика - каране на колело, масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка, притискане на коленцата към пъпчето. Също давахме овесена вода , но ти си прецени сама за себе си , защото казват, че е алерген. На петия ден аз вече се притесних и го изакахме с термометърче. Толкова много ако изака, че незнам къде го беше побирал. Беше кашаво , кърмачетата не могат да имат запек, т.е. не може да са твърди акитата. Наблегнете на масажчетата и гимнастиката като се притесниш. Термометрите само в краен случай. Казват / съвремените майки и лекари/ , че кърмачетата могат да акат 1 път на 8 дни и 8 пъти на 1 ден, при всеки различно. По старата генерация може да ти каже че имаш "гладен запек", детето ще има интоксикация и други подобни. Кой да слушаш реши сама.

# 4
  • Мнения: 503
Напълно нормално е, бебе над 8 седмици да не ака, дори до 10 дни! Това НЕ е повод за притеснение, а показва, 4е организмът на бебето усвоява толкова добр кърмата, 4е няма какво да изхвърли. Ако имате по 6-8 мокри (хубаво напишкани) памперса на денонощие и сте си здрави, жизнени, и наддавате на тегло, няма при4ина за притеснения.
За успокоение мога да ти кажа само, 4е дъщерята на наши приятели беше то4но така, не акаше по 7-8, понякога дори по 10 дни, и сега е здраво и жинено моми4енце на 2.5 год.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе..честно казано, може да не е повод за голямо притеснение, но чак пък да е нормално....Не е нормално, според мен, ако бебето има проблеми от това, че не ака - както беше при сина ми.И не е вярно това, че толкова добре се усвоявала кърмата, че....знаете си какво пише по статиите в нета.И аз съм ги чела поне 20 такива.Да, ама не.Като го изаквах хлапето изкарваше ако като за три бебета, нямало отпадъци друг път!И пръцкаше отровно Sick , и го болеше коремчето.Та затова реших да си гледам детето, а не какво пише в нета и започнах да го изаквам.Не ми е било приятно, но се налагаше.Ако бебето ви не ака по 10 дни и няма проблеми - ок, оставете го да си ака, като си му дойде кефа.Но тия обобщения, че било съвсем естествено и за бебетата не било никакъв проблем - не на мене тия, благодаря!
Откакто Ники яде твърда храна, проблемът приключи.Струва ми се, че разбирам откакво е бил.Може би просто твърде кашестите и редки изпражнения на кърмачето не предизвикват позиви за напъване/при някои деца/.Има ако, обаче на детето не му се напъва да го изкара.Сега, като са по-оформени изпражненията, Ники ака от 1 до 5 пъти на ден.Слава Богу, че се измъчи детенцето.

# 6
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Чак проблем не е,но и аз не бих го оставила така детенце.То си е чист запек,нищо че изпражненията са меки.Я си представете да поемате толкова храна и то начесто....едва ли им е леко на стомахчетата на бебоците.
Както belinda ти е обяснила проблемът идва от консистенцията на акитата,просто не упражняват необходимия натиск,за да предизвикат повик.И при нас беше така,но като минахме на "твърдо гориво",нещата се нормализираха.

# 7
  • Мнения: 1 629
Чакайте, де...И аз го изаквам  я с термометъра, я със сини сливи вече.

# 8
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Естествено muriel,не сме се усъмнили Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Не бе, аз никого не агитирам да си бърка на детето в дупето Laughing Пак казвам - ако не му пречи на бебчо - ок; обаче не винаги е така.И затова ме дразнят изключително изказвания от рода - ма то това е абсолютно нормално; то няма какво да изака, щото кърмата се усвоява добре;и по десет дни да не ака - ти си трай Shocked
Всяко дете си е различно, не може да се обобщава така!Ще ми се да можеха тия с гръмките слова да дойдат лятото, когато детето ми се дереше от рев, че му тежко на коремчето и като пръцне измираха комарите в квартала.А като го изакам  - пълна торба с акита Shocked Нямало отпадъци...глупости.Шъ мъ извините, ама малко се ядосах Embarassed
Редовните посетители на форума знаят, че пусках празнична тема първия път, когато сина ми се изака сам, след като го захраних.Леле, каква радост беше Laughing Да живее пюрето от тиква Laughing

# 10
  • Мнения: 7 430
Моят Бобон вече трети ден също не е акал - също е само на кърма.Вчера  през деня давах повече водичка и чайче, но уви, масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка,каране на колело - не помога, а милия един такъв омърлушен и плаче (може и да си втълпявам, че е от това) и накрая пробвахме и с тернометъра, но и тогава нищо.... Sad Днес сварих овесени ядки и му дадох водичката - отново с тернометъра - пак без резултат...
Вече не знам какво да го правя милото.... #Puppy dog

# 11
  • Мнения: 4 244
A бе майки *- вие нормални ли сте?
Какви са тия термометри, какво е това чудо?
Ама вие да повредите децата си ли искате?
Направо сте луди за връзване!
Я си представете някой на вас да ви тика термометър, как ще се чувствате, а?
(а може би сте привърженички на аналния секс, знам ли - Бу, извинявай за драстичното отклонение)
А си оставете децата да си вързат сами тая работа, когато сметнат за необходимо. Това си е чиста проба телесна повреда!

# 12
  • Мнения: 351
Аз също знам, 4е за децата, които са само на кърма е нормално да не акат до 2 седмици ( моля никои да не се обижда, нито да се ядосва, казвам каквото аз знам ).  Проблем е, ако на самите де4ица им става тежко от това - имам една приятелка, 4ието моми4енце ( на 3 месеца ) ака на седмицата по веднъж и понеже го боли стомах4ето, тя по цял ден го разхожда и е луднала направо. Така, 4е колкото и да е нормално, понякога е трудно поносимо както за мъниците, така и за маиките. Аз ли4но не съм имала подобен проблем и не мога да дам конкретен съвет

# 13
  • Мнения: 676
Цитат на: debelanata
A бе майки *- вие нормални ли сте?
Какви са тия термометри, какво е това чудо?
Ама вие да повредите децата си ли искате?
Направо сте луди за връзване!
Я си представете някой на вас да ви тика термометър, как ще се чувствате, а?
(а може би сте привърженички на аналния секс, знам ли - Бу, извинявай за драстичното отклонение)
А си оставете децата да си вързат сами тая работа, когато сметнат за необходимо. Това си е чиста проба телесна повреда!


Абсолютно съм съгласна с Деби.
Когато запо4нете да изаквате децата си с тернометър, те привикват на този на4ин и след това не си дават зор сами да се изакат /това го пише не само в нета, но и във вси4ки книги/. Също така е нормално бебетата след 1-вия месец да акат веднаж на 7 дни по едно голямо и жълто ако.
На мен също така ми се е слу4вало след 1-вия месец Раян да не ака по 3-4 дни /той беше основно на кърма до края на 6-тия месец/, но никога не съм опитвала тернометъра.

# 14
  • Мнения: 7 106
Момичета, ако сте забелязали всички, такава тема се пуска от майчета на бебоци на около 2-3 месечна възраст. Явно това е някакво нормално явление, в тази възраст стомаха и червата да станат по-лениви за известен период от време.Ева също като стана на около 2,5 месеца започна да ака по веднъж на 4-5 дена, но не е имала някакъв дискомфорт от това (да плаче или да се свива), и затова аз не съм правила нищо по въпроса. Изхожданията се рлегулираха сами и детето пак започна да си ака по 1-2-3 пъти на ден.
Ааааа излъгах ви, единственото, което правех по въпроса е "каране на колело" и масаж на коремчето, ама то тогава влизаше в "програмата" ни на ежедневната гимнастика  Laughing .

Общи условия

Активация на акаунт