Отговори
  • Мнения: 2 309
Смятам да не давам подробни доводи,провокирали ме да пусна темата,за това оставям коментарите за вас Hug
Сигурна съм,че колкото и да е приятно и вълшебно кърменето тайничко,вътре дълбоко се крият други мераци Peace

# 1
  • Мнения: 1 924
Пълно щастие няма Grinning Като цяло съм много щастлива,че кърмя,
но пък пропуснах вече няколко концерта,на които много исках да отида, а колко още ще пропусна... Laughing Но още през бременността се подготвях психически, че поне през първата година дребният ще е с приоритет.

# 2
  • Мнения: 1 691
Е, ще има да наваксвам, разбира се. Не съм ходила на лекции семестър и половина, на кръчма само 2-3 пъти откакто се е родил, но това щеше да е така дори и да не кърмех. Просто бебето изисква 24 часа грижи.

# 3
  • Мнения: 35 961
пропуснах концерта на Дюран Дюран и плавното отбиване

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Май не си спомням да съм пропуснала нещо, на което изключително много да съм държала...
Единственото, за което ми е малко кофти, е че от 3 години не съм ходила на театър - иначе ходя поне няколко пъти за сезон, но сега се очертава суша в това отношение, защото тъкмо вече мога да оставям дребната (макар че си се кърмим все така), приятелката ми роди и сега поне още година ще ни е проблемно Grinning
И много ми се стоеше на една сватба до късно, но стояхме само докъм 22ч Grinning
Честно казано, това е първият път, когато се замислям по този въпрос Grinning Макар че нашият татко периодично разсъждава на тая тема Joy

# 5
Това, че отказах цигарите и алкохола е ясно при положение, че още докато бях бременна бях решила да кърмя поне 1 год..Не пуша от близо 3 години. За това не съжалявам много. За твърдия алкохол също не жаля и се надявам да не пропия пак. Бира пия от време на време, но по принцип не обичам, така че и това не е проблем.  Съжалявам, че не го научих на биба, защото детето ми е много темпераментно и откакто се е родило  е цицоманче и поне на мен ми е било трудно да кърмя часове наред(буквално). Съжалявам, че не го научих на шише, за да мога да го оставям да го гледа друг човек. С мъжът ми сме излизали  2-3 пъти и то до 9, защото детето се научи да заспива само на цица и по никакъв друг начин.Като цяло съжалявам, че реших, че трябва да кърмя на всяка цена без да правя никакви компромиси на себе си. От това страда и детето ми, защото като не спиш 1г. и 10 месеца за да кърмиш през час нощем, после няма как да си отпочинала, а съответно бодра и жизнена и да обръщаш всичкото нужно внимание на детето, а като откаже да спи на обяд като ти е висяло на цицата час вече ставаш  леко истерична smile3511. Естествено, ако не беше кърмен или беше на изцедена кърма пак нямаше да спи, но тогава поне можеше да ми помага някой да го храним нощем или да заспива с биберон. Хубаво е,че човек  свиква със всичко, а и сега не цока толкова, но пък ни гледат странно като почне да си говори за циците. Поне можех да го науча на някакъв приемлив заместител. От друга страна, съм почти убедена, че ако въобще се  навия на 2-ро дете, последното нещо което ще направя е да му дам изкуствено мляко, което все пак показва, че въпреки проблемите(а те щяха да са по-малко, ако поне в началото имах достъп до Интернет и се допитвах до форума) смятам, че кърменето си е струвало.

Светозар е на 2г.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 671
Ами пропуснах фестивала в Лайпциг и като гледам и Касъл Партито ще го гледам през крив макарон, ама догодина... айде, да не се заричам, че не се знае!
А, пропуснах да се върна на работата, направо вече нямам такава и за това ми е доста мъчно понякога  Confused

# 7
  • Мнения: 1 547
Нищо не пропускам. Чудесно ми е. И Manowar не пропуснах. Ходя на работа. Просто човекът казва, че още има мляко. И ни е добре. На моменти съм изпитвала досада, но бързо отминаха.

Туй то.

# 8
  • Мнения: 86
Ох прекрасно ми е да кърмя - обаче като се замисля колко неща пропускам и някой път ми се иска поне от шише да ядеше  Rolling Eyes иначе тя спи при нас и се буди да поцоква та не върви вече грам да излизам вечер.Никой не може да я гледа повече от 1-2 часа защото не яде от шише, а с други храни освен кърма тепърва започваме.
Пропуснах:спрях цигарите и алкохола; ред бул не знам откога не съм пила... рождения ден и стаф партито на Червило, всеки петък и събота пак си го изкарвах там или в Ялта, последно Deep Dish в Червило  Confused и не мога да изброя още колко хаус партита със световни ди джей съм пропуснала; не ходя вече на кино и на театър; всички партита по морето това лято - сега пак сме канени на един рожден ден на яхта ама ще отидем ама друг път  Sad от сватбата на наши приятели ни прибра в 12 - а си мислехме че ще откараме до сутринта и т.н. все в този дух. С мъжа ми се успокояваме че където е текло пак ще тече  Mr. Green - сега малката има непрестанна нужда от мен пък по нататък живот и здраве мама и тати ще късат по малко синджира а тя ще ходи на гости на баба си  Blush

# 9
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
До момента не съм пропуснала нищо съществено- едни очни глупави, но пък се дипломирах успешно и то след като родих. Не излизам вечер, но това не ми липсва, щото съм си заспичка  Joy и обичам да си стоя вкъщи.

# 10
  • Мнения: 1 030
Нищо не би ме подразнило що се отнася до детето ми!Кърменето за мен е най удобния вариант ще кърмя докато се откаже тя самата.Това,че се ограничавам от много неща които съм правила преди бременността се наваксва и след няколко години! Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
Сега като се замислих,специално в моя случай нищо не съм пропуснала заради кърменето!Ние живеем сами,без баби наблизо и да кърмя и да не кърмя,все немога да мръдна никъде вечер!Иначе ако имаше на кого да я оставям,нямаше да е проблем,тя не яде нощем.
А за пропуски от друг тип(освен излизания),по вина на кърменето изобщо немога да се сетя!

# 12
  • Мнения: 1 321
Не мога да кажа че кърменето ме е вързало с вериги и че съм пропуснала пък чак мноого. Mr. Green.Е понякога ми се е искало да отидем на кръчма и да се повеселя така както когато бяхме млади  Crazyно не е болка за умиране-има време... Grinning.Това е толкова хубав миг за мен и бебо че се надявам да продължи поне до една годинка.
За всичко си има време а кърменето като чувство не е за изпускане.. Hug

# 13
  • Мнения: 631
Не само че нищо не съм пропуснала, ами мисля че открих още доста неща ....

# 14
  • Мнения: 1 273
Май събития, кой знае какви не съм пропуснала.  newsm78
Е, не съм ходила на кръчма, кино, дискотека и т.н. Но не мисля, че са кой знае, колко важни за момента. Може би защото бебо е само на 6 месеца, и не съм усетила  липсата им.   Thinking

Общи условия

Активация на акаунт