кога престанахте да оригвате бебето

  • 2 095
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Мами, кога престанахте да оригвате вашите малчовци? Ще настанат ли по-добри времена, когато няма да ми изсъхват ръцете в продължение на 20-ина минути понякога, за да чуя заветното "уа"? А как се справихте с многото слюнка, когато бебето гука? Моят син, който навършва 3 месеца, понякога истински се затруднява да преглътне и дори се дави. Благодаря ви предварително!

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 20:55 от lichka

# 1
  • София
  • Мнения: 1 424
оффф, уригването винаги ни е било проблем. седим, висим с часове и нищо. отказах се много рано -  я имаше месец, я не newsm78
и сега не я уригвам - яде, спи после час и чак тогава се уригне евентуално. но винаги едното ми око и ухо бяха там, за да не се задави. сега вече не я гледам толкова Peace

# 2
  • Мнения: 707
На 6 месеца, след това бебетата сами се уригват.

# 3
  • Мнения: 1 230
На 6 месеца, след това бебетата сами се уригват.


Ама пак трябва да ги държиш вертикално  Mr. Green

Моят отговор е - като спрат да пият мляко  baby_neutral

# 4
  • Мнения: 4 111
Аз го държа изправен около 2-3 минути, ако не се оригне - оставям го неоригнал се. А слюнката забърсвам с кърпичка.

# 5
  • Мнения: 3 478
Хммм, не помня newsm78 обаче не беше прекалено дълго.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Никога не съм я оригвала и няма проблем Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз го уригвах докато започнах да го слагам седнал т.е. до 6-ия месец.Откакто седи си се уригва сам.

# 8
  • Мнения: 27 524
Когато въведох твърда храна.
Слюнките си ги оставям и досега да си текат и да си капят навсякъде, не мога и не искам да тичам след него със салфетката ежеминутно  Stop

# 9
  • Мнения: 6 164
Докато започне да се храни седнал и се оригва сам - седнал.
Винаги има нужда да се оригне, дори големите хора го имат понякога.
И досега го оригвам след вечерното мляко (1г. 2мес.), защото се унася на шишето и го държа, докато се оригне и го слагам в леглото.
Добрата новина е, че скоро ще започне да се оригва по-бързо. Grinning
И аз бях пуснала същата тема, като бяхме на вашата възраст горе-долу, отчаяна, че го мъкнех по 20 мин. Grinning

# 10
  • Мнения: 8 769
Когато бебето само започна да стои по-изправено. И досега моите се уригват след ядене. Grinning

# 11
  • Мнения: 809
Не си спомням точно, но определено беше след 6-ия месец. Може би има връзка с това, че бебоците вече могат да седят и тогава няма опасност като се оригнат, да повърнат и да се задавят. Поне аз такава логика вадя. newsm78
От друга страна, когато децата преминат на по-общо храна, май по-рядко се оригват.

# 12
  • Мнения: 1 426
И аз някъде 6-7 месец, оставях го седнал - и той се оригваше, като често си и наплюваше блузката. Към 9-10 месец и това мина.

# 13
  • Мнения: 4 496
Малката е на 5 месеца и се оригва сама около 2-3 минути след храна.Като беше още по-малка не съм я чакала повече от 5 минути-Ако се оригне-добре,ако не- няма да я мъча.А за слюнките-постоянно ходим с лигавник,за да не мокрим блузките. wash hang 1ironing

# 14
  • Мнения: 1 420
Спрях да уригвам Карина след като свършиха коликите т.е. преди 2-3 седмици. За лигавенето - спасението е лигавник  Peace

Общи условия

Активация на акаунт