За пъпките?

  • 10 878
  • 33
  •   1
Отговори
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Форума е "Красива мама" ама аз да попитам за моя мъж!  Wink  Embarassed
Напоследък много му излизат пъпки по гърба! Направо ужас, целия му гръб се е опъпчил като "торта с орехи"! Neutral Face
Той го взима много навътре и постоянно изстисква и се притеснява от това макар че то само аз ги виждам а и така си го харесвам много, ама мъжка суета! Wink  Та да попитам знае ли някой решение на този проблем или поне нещо което да направим, за да поизчезнат поне малко гадовете.

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Какво яде? Каква му е кожата? Защото моят го обработвах с wash лосион Clean на Manhattan Clear Face (поне това си спомням, че пише)

# 2
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ами яде си нормалните неща, които и аз ям, а кожата му е по-скоро суха! Rolling Eyes  А ти с това което си го обработвала по гърба ли беше или на друго място и имаше ли ефект?

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
На гърба, просто разтривах до пенясване на лосиона, после отмиваш и готово. Изчисти се, мацала съм и хума, но там не мога да кажа дали помогна, защото си беше само веднъж (предпочитах да си я ползвам за мойта кожа:oops:)
 Да не би тези пъпки да излизат след ядене на определени  неща?

# 4
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Не не мисля, че е от храната, защото си излизат непрекъснато, но просто напоследък са станали наистина много. Лятото като се изпече поизчезват, но и тогава ги има! Neutral Face

# 5
  • Мнения: 1 541
Това което можеш да направиш е да намериш някой лосион, крем или каквото и да е третиращо средство, което обаче да има САЛИЦИЛОВА КИСЕЛИНА (silicylic acid)! Тя премахва както и предпазва от възпаление на порите- това е мнение на редица(различни) дерматолози. Също така може да му купиш по- едра и груба гюдерия(ако се наричаше точно така) или гъба и здраво търкане под душа, за да отпуши клетките и махне повърхностния мъртав слой.

# 6
Цитат на: irka
Форума е "Красива мама" ама аз да попитам за моя мъж!  Wink  Embarassed
Напоследък много му излизат пъпки по гърба! Направо ужас, целия му гръб се е опъпчил като "торта с орехи"! Neutral Face
Той го взима много навътре и постоянно изстисква и се притеснява от това макар че то само аз ги виждам а и така си го харесвам много, ама мъжка суета! Wink  Та да попитам знае ли някой решение на този проблем или поне нещо което да направим, за да поизчезнат поне малко гадовете.
Аз незнам дали ще ти помогна но опитой да ги мажеш със сацилов спирт! Wink  Grinning

# 7
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Важни са и дрехите, които носи. Не трябва да са от изкуствени запарващи материи. Моя мъж работи много мръсна работа (прашна) и също понякога му се появяват пъпки, особено зимния сезон, когато е по-навлечен и кожата не може да диша. Голяма хигиена и чистота му е майката, а след баня мазане на пъпките със салицилов спирт, за да загорят.
Освен това причина за пъпките може и да е някоя стрептококова или стефилококова инфекция, а също и липса на витамини от група В.

# 8
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Благодаря ви момичета! Ще потърся и взема лосион със салицилова киселина или салицилов спирт и ще го мажа! Дано да поизчезнат! Той носи иначе винаги памучно фанелка, но и неговата работа е прашна та може и това да оказва влияние. Благодаря ви за идеите още веднъж! Аз никога не съм имала проблем с пъпките и затова идея си нямах с какво е най-добре да ги третираме!

# 9
  • Мнения: 1 798
Салицилов спирт ще свърши работа вземи 2%, а салициловата киселина мисля че е по - силна от спирта.

# 10
  • Мнения: 76
И на моя му излизат от време на време, и ги елиминира с хума. Тя издърпва и ги изсушава, има ефект

# 11
Всичко е на хормонална основа!!! Мазила не помагат.

# 12
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Цитат на: Versavia
И на моя му излизат от време на време, и ги елиминира с хума. Тя издърпва и ги изсушава, има ефект


Благодаря ти за мнението! Може и с хума да пробвавме! Simple Smile

# 13
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Цитат на: Anonymous
Всичко е на хормонална основа!!! Мазила не помагат.


Ами то и на мен ми е ясно, че сигурно са на хормонална основа, но все пак търсех средство с което поне малко да пооправим нещата! Благодаря ти! Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 200
И на моя му излизат, просто му е мазна кожата

Общи условия

Активация на акаунт